Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan viszonyultok...

Szülők! Hogyan viszonyultok otthon lakó dolgozó gyermekeitekhez?

Figyelt kérdés

Adott a gyermeketek, 20-22 éves. Veletek él még, de dolgozik. Hazaadni nem sokat tud a minimálbérből, mivel félretenni is akar a jövőre. Kb 20 ezer Ft elég lenne? 30-40et pedig félretesz.

És a dolgaiba mennyire szólnátok bele?


2014. júl. 9. 09:15
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Várom a továbbiakat is!

2014. júl. 9. 15:06
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

Én 19 évesen másképp látom a dolgokat, de több mint valószinű hogy csatlakozom azon szülők/jövőbeli szülők véleményéhez, hogy a gyerekemtől nem veszem el a pénzét, hadd gyűjtse. Ha elszórakozná, akkor az az ő problémája, viszont nem lógatná otthon a lábát, az is tuti.

Tehát pénzt nem kérnék el tőle, se rezsiért, se közös kajáért, DE ha neki kell plusz kaja (gyorskaja pl vagy megkiván valamit) azt magának veszi meg a saját fizetésből meg a szórakozását is a sajátjából oldja meg, meg ruházat stb.

Szerintem ez igy elég fer :) .


HA a gyermekem idővel a párját is hozzánk költöztetné (sosem lehet tudni) akkor már megkérném hogy a rezsibe szálljanak be, mert ennyi erővel eltarthatnám az utcán lévő összes embert :)))

2014. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
18 éves koromtól egy Ft-ot nem kértem otthonról. Szórakozást, nyaralást, ruhát, ilyen olyan egyéb költségeket az ösztöndíjamból fizettem. Az egyetem mellett végig diákmunkán voltam (19 évesen kezdtem az egyetemet) onnantól kezdve már adtam a közösbe (rezsi, élelmiszer). Tavaly (27 évesen) költöztem el, akkor már olyan havi 40-et adtam haza. Igazából nem szólt bele senki az életembe, csak annyira amennyire egy szülő beleszól a gyerek életébe féltés szintjén. Vigyázzak magamra, biztos akarok-e menni arra a fesztiválra stb. stb.
2014. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

1#, utolso ugyanaz nalam is. bar van h inkabb besegitek vmit megvenni, akkor nem tudok adni nem megy sajnos nincs mibol!

szoval atlag 35~40 korul adok a ~80-85bol.

2014. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Rezsit, ételt amíg látom hogy valóban tesz félre magának természetesen nem fizet. Azért vagyunk egy család hogy ne szedjek a gyermekemtől lakbért, viszont a saját dolgait fizesse magának. Az alap élelmiszerek, szappan és egyéb mindenki által használt dolgokból nyilván nem kell "sajátot" vennie, de ha vannak különleges igényei (bulik, koncertek, kozmetikai cikkek, drága, különleges élelmiszerek, ruhák) azt vegye magának. Kivétel a rendkívül drága (és hasznos) dolgok mint laptop, telefon, kocsi, amit ha nem is teljes egészében, de részben hajlandó vagyok anyagilag támogatni.
2014. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!