Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon féltem a fiam a motortó...

Nagyon féltem a fiam a motortól! Hogy tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Az igazság az,hogy gyerekként is űzte.Mindig nagy és nagyobb motorokkal.Az apja is nagy motoros volt és így persze belőle is az lett.De sajnos nagyon vakmerő azt hiszi,hogy neki soha nem lehet semmi baja.Sok balesete volt már.Most már felnőtt,egyedül él.Mindig izgulok érte,hogy nehogy valami baja legyen.Ha mentőt hallok egyből megakad a szívem,mindig rá gondolok....A barátai is java részt motorosok.Együtt bandáznak mindenfelé.Bőgetik,gyorsulnak,ugratnak meg nem is tudom.Van egy kroszpálya is, ott élik ki magukat.

Beszéltem vele már sokszor erről de a minap azt mondta,hogy az ő élete az ő döntése és,hogy nem fog meghalni mert akkor már meghalt volna..Nagyon bízik magában.Én nem tudom,hogy mit tehetnék,gondolom már semmit..Ő 23 éves.

Van egy barátnője is akivel már szinte együtt is él,de ő is panaszkodik,hogy milyen makacs és,hogy csak magára gondol....


2014. júl. 9. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Tavaly volt érettségi találkozónk Zalában. Zalaegerszeg környékén van egy nagyon kanyargós útszakasz.

Két helyi srác motorral jött, emiatt a téma is a motorokra terelődött. Elkezdték számolgatni, hogy a régi motoros haverokból kivel mi van - 9 halottat számoltak össze az elmúlt 10 évből...

2014. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Emlékszel arra a balesetre, amikor egy motoros a kanyarban áttért a szembejövő sávba, és elütött egy vétlen motorost?

A srác videóra akarta venni, hogy mennyivel megy, csak aztán baleset lett belőle. Ő lebénult, de él (kérdés milyen körülmények közt), a vétlen motoros pedig meghalt.

A balesetet is rögzítette a kamera. A videó fent is volt a neten. Keresd meg, és mutasd meg a fiadnak elrettentő példaként. Meg próbáld megbeszélni vele, hogy felelősséggel tartozik másokért is, nem csak magáért.

Remélem sikerül hatnod rá. Én sem örülnék neki, ha a fiam motorozni akarna, mert bár még csak ovis, már most látszik rajta, hogy olyan "fejjel a falnak" típus lesz belőle.

2014. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Egyik rokonom traumatológián dolgozik gyógytornászként, sok motorossal találkozik ott. Esetleg keress valakit, aki traumatológián dolgozik, vagy vidd be oda, kicsit beszélgessen a bentfekvőkkel. Ott úgyis fele nyugdíjas, aki elesett, másik fele meg motoros, aki két méter magasan ölelt meg egy betonoszlopot.
2014. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen,emlékszek sajnos.Már sok ilyen szituációt felhoztam neki.De mintha falnak beszélnék.Amúgy nagyon rendes,jó ember.Építi az életét szépen lassan.Csak attól félek,hogy egyszer annyi lesz mindennek.
2014. júl. 9. 15:17
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

1-es 2-es. Ez igen. Így kell lelket önteni egy aggódó anyába. Ehhez csak gratulálni tudok! Tényleg megnyugtató volt amit írtatok. Köszönjük Emese!


Kedves kérdező.

Nyilván nem egyszerű elfogadni, hogy a fiad hobbija veszélyes. Én se örülnék neki, én is félek a motoroktól, mármint féltem azt aki azzal utazik.

Azonban ez a fiad hobbija, a fiad élete, és ha aggódsz ha nem, ugyanaz történik.


Bízz a legjobbakba, így egy kis megnyugvást találsz. Ha meg nagyon bizonytalan vagy, akkor gondolj arra, hogy az autó se életbiztosítás.

Attól is lehetne félteni, de akkor itt jön a kérdés, hogy mit helyes tenni.

Hagyd, hogy csinálja ha élvezi, és próbálj meg úgy gondolni a motorra, mint az ő örömére.

2014. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Az első hozzászólok értő olvasásban nem igazán jeleskedek.


A kérdés az volt:

"Hogy tudnék megnyugodni?"


Erre benyögitek, hogy emlékszel arra a motorsra? Jaj az ismerősöm traumatológus, és hogy... Ez megnyugdatatásnak szántátok? Azért mert valaki valamit szeret, azt miért kell eltánorítani attól? Ha már gyerekként is űzte a motorozást, akkor nem fog egy videó vagy egy beszámoló miatt leállni. Ez még egy dedós is tudja.


A környezetemben sokan motoroznak, ahogy én is sokat motoroztam, de soha nem történt komoly baleset. Én 14 évesen kezdtem és vagy 8 évig motoroztam folyamatosan. Sok-sok km és őrültség van mögöttem, de itt vagyok épen és egészségesen. A gyalogos közlekedés sem biztonságos főleg Bp-n.


Próbáld megérteni, hogy neki ez fontos. A motorozás = szabadság, amit semmi nem adhat vissza. Ha ettől megakarjátok fosztani, akkor gondolj arra, hogy mit csinálnál, ha valami olyat vennének el tőled, ami szinte a részedévé vált (pl. testi öröm). Mit szólnál hozzá?


Bízz a fiad ítélőképességében, hisz te nevelted fel.

2014. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem az érzést, bár az én gyerekeim nem motoroznak, de ugyanúgy féltem őket ha autóval utaznak bárhova. Sajnos a sors kiszámíthatatlan, de tény, hogy akik kísértik, könnyebben megsérülhetnek. Bízz benne, hogy lesznek egészséges unokáid, talán lesz köztük egy kislány is, aki nem fog motorozni, és ha a fiaddal valami történne, majd az unokák kárpótolhatnak érte. Ez a fiad döntése, nem igazán tehetsz ellene semmit, bízz benne, hogy rossz pénz nem vész el. Elég akkor aggódni, ha megtörténik a baj, addig csak magadat emészted vele.
2014. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólok értő olvasásban nem igazán jeleskedek.


A kérdés az volt:

"Hogy tudnék megnyugodni?"


Semmi baj a szövegértésemmel. A válasz azért ez, mert én egyféleképpen tudnék megnyugodni, ha a fiam abbahagyná a felelőtlen szágulgodást, tehát el tudnám ezt érni nála.

Egyébként meg mit gondoltok, ha a kérdező bemeséli magának, hogy ez egy veszélytelen hobbi, és ááá az ő fiával soha semmi nem fog történni, akkor megnyugszik? Kétlem.

2014. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez ugyanolyan, mintha a fiadnak a hegymászás vagy az ejtőernyőzés lenne a hobbija. Boldogságot ad neki. Próbáld elfogadni.

Ha akárhogyan is "eltiltanád" tőle, elvennél tőle egy darab boldogságot.


Én úgy nézek erre a dologra - bár én óvatos motoros vagyok -, hogy senki nem él örökké. Se te, se én, se a testvéreim, senki. Ha meg kell halni, a halálom legyen olyan, amilyen illik hozzám - ez nem ezt jelenti, hogy feltétlenül meg akarok halni a motorral, hanem csak annyit, hogy a motorozás adta boldogságért ezt is bevállalom.


Egy motoros lány.

2014. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Két féle motoros létezik, aki már esett el, meg aki majd fog!
2014. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!