Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon féltem a fiam a motortó...

Nagyon féltem a fiam a motortól! Hogy tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés

Az igazság az,hogy gyerekként is űzte.Mindig nagy és nagyobb motorokkal.Az apja is nagy motoros volt és így persze belőle is az lett.De sajnos nagyon vakmerő azt hiszi,hogy neki soha nem lehet semmi baja.Sok balesete volt már.Most már felnőtt,egyedül él.Mindig izgulok érte,hogy nehogy valami baja legyen.Ha mentőt hallok egyből megakad a szívem,mindig rá gondolok....A barátai is java részt motorosok.Együtt bandáznak mindenfelé.Bőgetik,gyorsulnak,ugratnak meg nem is tudom.Van egy kroszpálya is, ott élik ki magukat.

Beszéltem vele már sokszor erről de a minap azt mondta,hogy az ő élete az ő döntése és,hogy nem fog meghalni mert akkor már meghalt volna..Nagyon bízik magában.Én nem tudom,hogy mit tehetnék,gondolom már semmit..Ő 23 éves.

Van egy barátnője is akivel már szinte együtt is él,de ő is panaszkodik,hogy milyen makacs és,hogy csak magára gondol....


2014. júl. 9. 15:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit sem tehetsz. El kell fogadnod. Megnyugodni csak akkor tudsz, ha azt is elfogadod, hogy úgyis az fog történni a fiaddal, aminek kell. Érthető, hogy félted a motorozástól, de félthetnéd még nagyon sok mindentől, például attól, hogy rákos lesz, vagy attól, hogy amikor gyalogosan közlekedik, elcsapja egy autó, vagy a fejére esik egy cserép. Mert sajnos nem csak motorozás közben lehet meghalni. De azzal nem segítesz se neki, se magadnak, ha lerágod érte a 10 körmödet. Gyerekként kellett volna eltántorítani, de egy motoros apa mellett mit vártál? Én is gyűlölöm a motorokat, pontosan azért, amiért te. Lehet az illető profi motoros, elég egy balf.asz autós és kész. Tehát én eleve nem ismerkedem olyan férfiakkal, akik motoroznak. Így garantáltan nem lesz motoros apa, és egy kis szerencsével a gyerekem sem lesz az.
2014. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Semmi baj a szövegértésemmel. A válasz azért ez, mert én egyféleképpen tudnék megnyugodni, ha a fiam abbahagyná a felelőtlen szágulgodást, tehát el tudnám ezt érni nála.

Egyébként meg mit gondoltok, ha a kérdező bemeséli magának, hogy ez egy veszélytelen hobbi, és ááá az ő fiával soha semmi nem fog történni, akkor megnyugszik? Kétlem."


Nem kívánom neked, hogy valaki olyasmit akarjon elvenni tőled, ami szinte hozzád tartozik... Igen, átkelni az úttesten sem veszélytelen. Este kimenni az utcára sem az, vagy elmenni szórakozni.


"Két féle motoros létezik, aki már esett el, meg aki majd fog!"


Majd 100.000 km-t tettem meg motorral és igen estem el. Sőt nem is egyszer. Egyedül az első esésnél horzsoltam fel a térdem, mert utána normális ruhát szereztem be. Az összes többi esésnél a legnagyobb problémám az volt, hogy amikor felállítottam a motort, akkor lefulladt, mert sebességben maradt. Probléma?

2014. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És a másik, hogy felelőtlen száguldás nem egyenlő a motorral, ha a sztereotípiáknál tartunk. Igen sok motoros száguld, de sok nem.
2014. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha városban használja ugye ott sok lámpa, stb ez megnyugtató, hogy be kell tartani szabályokat.


de ha hosszútávon, vagy autópályán, ne adj isten kanyargós hegyszéli utakon, mi több, télen, vagy ónos esőben 23 évesen...ezen még gondolkodnom kell hol keressek ebben megnyugtatót.

2014. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Próbálok megnyugodni most már mert az is igaz,hogy ez az ő része.Úgy se tudnám kiverni belőle és már nem is szeretném.

2014. júl. 15. 10:37
 16/16 anonim ***** válasza:

"Nem kívánom neked, hogy valaki olyasmit akarjon elvenni tőled, ami szinte hozzád tartozik... Igen, átkelni az úttesten sem veszélytelen. Este kimenni az utcára sem az, vagy elmenni szórakozni."


Látom mindenki félreért, és szépen lenulláztatok. Nem azt mondtam, hogy ne motorozzon, hanem,hogy hagyja abba a felelőtlen száguldozást. A kettő közel sem ugyanaz.

Nálunk is van két motoros a családban. Már mindkettő felnőtt fejjel gondolkodik, felelősségteljesen vezet. Ez a kérdező fiáról a jelek szerint még nem mondható el. A fiamat is azért tiltanám a motortól, mert ismerem, és tudom, hogy nem egy nyugodt típus, szerintem nem is lesz az, talán csak harminc felett.

2014. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!