Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több pénzt kellett volna...

Több pénzt kellett volna kérnem? Hogy mondjam meg neki? Mit csináljak, hogy megkapjam a kártyát?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden annyi, hogy jövő hétfőn indulok nyaralni.

Apát felhívtam, hogy kapok-e tőle költőpénzt és mondta, hogy mennyit szeretnék. Nem tudtam, és mondtam 40 ezret, mert hogy az azért nem olyan sok. Rögtön rámondta, hogy oké.

De én csak azért mondtam ennyit, mert azt hittem, hogy itthon még van 30 ezrem, de utána eszembe jutott, hogy azt elköltöttem.

Viszont van egy bankkártyám, amin van egy bizonyos összeg, csak a kártya még nincs aktiválva, anya meg nem adja ide, mert hogy azt nem fogom elbulizni és elvásárolni. De az csak vésztartaléknak lenne nálam, hogyha esetleg nem lenne elég pénzem valamire.


Hogy mondjam meg apának, hogy lehet, hogy pénz kellene?

(nem beszélünk túl sokat)


2014. júl. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
94%

Gyanús, hogy ez a kérdés provokáció.


Ha nem az, akkor azt kívánom, hogy veled csinálja azt a te gyereked, amit te az apáddal, kis gyökér patkány.

2014. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

De kis kedves vagy, utolsó. :)

Talán ha tudnád, hogy miért ilyen a kapcsolatom, nem lenne ekkora a szád... Bár, neten keresztül könnyű osztani az észt.

2014. júl. 10. 19:57
 43/53 anonim ***** válasza:
76%
39-es! Gondolom a Te szüleid neveltek is, foglalkoztak veled, nem csak pénzeltek! Nem az a probléma, hogy a kérdező gazdag, hanem az, hogy csak pénzelik, de értékrendet nem tanítanak neki. Szerinted így mi lesz belőle? Nem az a gond, hogy 16 évesen nem jár múzeumba, hanem az, hogy 16 évesen nem elég neki 40 ezer forint vásárolgatni és így nem fogja megtanulni a pénz értékét!
2014. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
73%
Na újabb liba.....
2014. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy meg, mi lenne velem 10 év múlva?

Mert szerintetek majd anyáék elfelejtenek, ahogy 18 leszek és mehetek, amerre látok?

Ne nevettessetek már, légyszi. "


Azthiszem ezzel a válasszal elárulta a kérdező hogy a pénzt nem pont tanulásra vagy arra fogja használni, hogy fejlessze magát és sikeres jövője, karriere legyen, legyen az orvos, ügyvéd, akármi. Azt hiszi hogy anyuciék örök életében eltartják őt, arra persze nem gondol hogy bármikor elveszítheti a szüleit, vagy anyut vagy aput, vagy rövid időn belül ne adj isten mindkettőt. Persze egy ideig tök jól el lenne az örökségből, de mivel valószínűleg eddig eszébe nem jutott hogy egyszer a jövőben dolgozzon, és a leírtak alapján ő nem is akar dolgozni, nagyon hamar elfog szállni az a sok pénz és aztán majd jön a gyakorira hogy " elherdáltam az örökségem, mit csináljak?"


Kérdező, tökmindegy hogy apád mit csinált, de ha olyan rossz lenne biztos nem hozzá rohangálnál pénzért.

Ha ellenem az apám olyan hű de súlyosan vétett volna akkor valószínűleg elkerülném messziről, nem beszélnék vele és nem élősködnék rajta.


tulajdonképp csak abban reménykedem hogy előbb utóbb a szüleid észhez térnek és igen, hirtelen elfelejtenek, vagy adnak egy kezdő tőkét és aztmondják költözz el, kezdd el a saját életed dolgozz meg azért hogy becsüljenek, mert elmondom neked, hogy addig senki nem fog tisztelni amíg csak anyuciék pénzelnek és neked nem kell mozdulnod sem. Nem lesz senki aki komolyan vesz, kihasználnak majd és aztán ha pofára ejtenek te leszel a legjobban felháborodva...


mindezt nem azért írom mert irigykednék az életedre, vagy a pénzetekre, mert inkább dolgozom reggeltől estig és megteremtem magamnak a napi betevőnek valót minthogy azt lássam, hogy mindenki csak egy hülye libának tart aki soha nem dolgozott meg semmiért.

2014. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:
Carmen Dobos, annyira nevetséges, hogy egy kérdésből próbálod megjósolni, milyen lesz a jövőm.
2014. júl. 10. 21:16
 47/53 anonim ***** válasza:
73%

Pedig Carmen Dobosnak igaza van.

Egyszer a Kérdező is rá fog jönni, hogy ez így nem jó. Csak akkor már késő lesz.

2014. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
70%
sajnos nem egy ismerősöm járt így, de neked legyen szerencséd, és továbbra is légy ilyen céltudatos, ambiciózus és alapozz apára és anyára, hátha olyan "okosak " maradnak mint eddig voltak .
2014. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Annyira nem ismertek.

Érettségi után a jogi egyetemre megyek, majd Moszkvába, vagy Londonba költözöm.

Attól, mert ők támogatnak az egyetemi éveim alatt is, még nem akarok egész életemben tőlük függeni.

2014. júl. 10. 21:33
 50/53 anonim ***** válasza:
79%

valamiért van egy olyan érzésem hogy ez az előzőektől, igencsak elütő válasz azért jött hogy ne a céltalanságodat ecseteljük.

amúgy sok sikert a jogi egyetemhez majd Moszkvához és mindahhoz ahova eljutsz az ÁLTALAD megkeresett pénzből.

2014. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!