Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az igaz, hogy van arra lehetős...

Az igaz, hogy van arra lehetőség, hogy eü vizsga nélkül megkapjam az igazoló kártyát (amit vizsga után szoktak adni)?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam,hogy van ilyen lehetőség,hogy "megvehetem" azt az igazolást,csak elég drága. Tényleg lehet tanfolyam és vizsga nélkül olyan kártyám?
2010. jún. 21. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

amire te gondoltál, az a kenőpénz. max egyes egészségügyi dolgozók mentesülhetnek ez alól, pl mentősök, orvosok egyértelműenn..

az elsősegély-tanfolyam megtétele tudtommal nem kötelező, de javasolt, már a baba lélegeztetése miatt is.. azt jó gyakorolni. persze, ha van mondjuk mentős ismerősöd, ő is szívesen megtanít.

van egy elsősegélyes kézikönyv, azt egy nap alatt is megtanulod.

egyébként ez a te érdekeben is van, jó, ha tudod, mit kell tenni vészhelyzetben, lehet, valakinek, akár a párod életét ezzel az alapdologgal fogod megmenteni.

tételek:

[link]

amúgy nekem max 5 perc volt.

be kellett mutatni egy emberen a stabil oldalfekvést, baba lélegeztetése, ill. a két tétel...ránéztél, aztán mesélted, könyv megtanulása után egyszerű.

2010. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végzett eü-sök mentesülhetnek a vizsga alól. Egyébként a tanfolyam nem kötelező. Én se voltam tanfolyamon, bár én eü-ben tanulok, így nem okoztak nehézséget a feladatok de mivel nem végeztem még, ezért a vizsga kötelező volt.

Amúgy mentősök vizsgáztatnak és őket baromi nehéz megkenni, már csak azért is, mert ha elcseszel valamit azzal ők szívnak. Kicsit nagy a felelősségtudatuk, arról nem is beszélve, hogy nem egyedül mész vizsgázni és baromi ciki másik 3 ember előtt megpróbálni megkenni a vizsgáztatót.

Eü vizsga nélkül nem lehet jogosítványod.

2010. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a választ, köszönöm a segítséget!:)
2010. jún. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!