Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több pénzt kellett volna...

Több pénzt kellett volna kérnem? Hogy mondjam meg neki? Mit csináljak, hogy megkapjam a kártyát?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden annyi, hogy jövő hétfőn indulok nyaralni.

Apát felhívtam, hogy kapok-e tőle költőpénzt és mondta, hogy mennyit szeretnék. Nem tudtam, és mondtam 40 ezret, mert hogy az azért nem olyan sok. Rögtön rámondta, hogy oké.

De én csak azért mondtam ennyit, mert azt hittem, hogy itthon még van 30 ezrem, de utána eszembe jutott, hogy azt elköltöttem.

Viszont van egy bankkártyám, amin van egy bizonyos összeg, csak a kártya még nincs aktiválva, anya meg nem adja ide, mert hogy azt nem fogom elbulizni és elvásárolni. De az csak vésztartaléknak lenne nálam, hogyha esetleg nem lenne elég pénzem valamire.


Hogy mondjam meg apának, hogy lehet, hogy pénz kellene?

(nem beszélünk túl sokat)


2014. júl. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
44%

Nagy pofára esés lesz ebből 10 év múlva úgy érzem :/

Én egész nyáron eddig gürizek 16 évesen hogy egy hétre a barátokkal le bírjak menni Balatonra és még egy 5000Ft-os fejhallgatóért...

Szerintem simán kijössz abból a 40ezerből is. És szerintem megpróbálhatnád helyre hozni a szüleiddel a kapcsolatod, mert ez így nem normális. Mondjuk amilyen anyagias vagy nem hiszem érted miről írok, de megpróbálom akkor máshogy megközelíteni.

Szüleid helyében ha ilyen sok pénzünk van akkor az ilyen követelőző és önző gyereket aki amúgy szarik mindenkire kitenném ha elmúlt 18. Kapna egy lakást valahol, meg mondjuk 100ezer Ft-ot és utána oldja meg :)

Ha ez lessz akkor lebontom eked a 100ezret:

-20k- közös költség

-30k- rezsi (ha spórolsz)

-20k- adó

-20k- kaja ha egyedül vagy

-10k- egyéb (itt ha nem jön össze semmi akkor ezt mind magadra költheted)

Lehet rád is ez vár... Mind1 csak viccelek...

A lényeg hogy megleszel 40-el is, ha csak nem provokatív kérdés.

2014. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, ne foglalkozz a sok negatív komemnttel, attól, hogy még valaki 40 000-ből él egy hónapig, másnak juthat több is.


Javaslat: "Szia papa, megyek nyaralni, és hát azt hittem, hogy több pénzem van, kellene még 30 000, hogy kijöjjek, tudnál még adni,"

2014. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
80%

" vasarolni akarok kint, azert kell a penz."


ha csak vásárolni akarsz kint minek mész egyáltalán? vásárolni itthon is tudsz és még olcsóbban is kijössz. azért a pénzért lehet hogy kétszer annyi ruhát, cipőt vagy bármit tudnál venni itthon, agy a másik opció, azzal akarsz dicsekedni hogy ez meg ez neked a Francia Riviéráról van, viszont ha ez utóbbiról van szó akkor az még szánalmasabb.


Gondolom anyukád is egy érdekes figura lehet ha 15 évesen / tavaly/ egész nyaraláson rád sem nézett, hogy mit csinálsz, hol vagy...igazi felelősségteljes szülő, aztán ha elrabolnak vagy megerőszakolnak vagy tán rosszabb akkor majd lehet észbe kap.

2014. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
80%

32-es! Én speciel nem 40.000Ft-ból élek egy hónapban, de nem is erről volt szó!

Nem azzal van a gond, hogy a kérdező családja gazdag és elmennek nyaralni, hanem azzal, hogy nem foglalkoznak a gyerekkel csak pénzelik. 16 évesen fogalma sincs a pénz értékéről és azt hiszi, a fán terem! Milyen felnőtt lesz így belőle???

2014. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűsíthető, hogy a lány szüleinek 10 év múlva is sok pénze lesz, szóval anyagi gondjai nem lesznek. Miért kéne neki is güriznie a szarban? Hogy közösséget vállaljon a minimálbéresekkel? Miért zavar ez bkit is, hogy a szülei által jól él és fog élni? Semmiben sem ferdíti el a személyiségét a pénz. Az meg hogy 16 évesen utálja a múzeumokat, hát óóóriási probléma. Emberek, TINÉDZSER! Mégis mit élvezzen rajta? Az én gyerekem is csak egyetemista korában kezdett el múzeumokba járni, addig kínszenvedés volt vele, utána meg nem is tettük, mert láttuk, hogy semmi értelme akarata ellenére elvonszolni. Aki nincs tisztában a fr. riviérán lévő árakról (már pedig, ha vki így felháborodik azon, hogy ennyi pénzt kér a lány egy hétre, akkor nyilvánvaló, hogy nincs tapasztalata...) az inkább ne kommenteljen.
2014. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat, megoldódott a 'probléma'.


Amúgy meg, mi lenne velem 10 év múlva?

Mert szerintetek majd anyáék elfelejtenek, ahogy 18 leszek és mehetek, amerre látok?

Ne nevettessetek már, légyszi.

A szüleim tudják, hogy egy 16-17 éves lánynak más a nyaralás, mint egy 40-45 évesnek.

2014. júl. 10. 19:02
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező én 16-17 évesen nyaraláson a barátokkal vagy szülőkkel nappal múzeumokat/látványosságokat jártunk (élvezettel), este, éjjel pedig buliztunk. És nem volt ez olyan régen még csak 23 vagyok. Szóval ne általánosítsd már az értékrendedet a korosztályodra.
2014. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán nem biztos, hogy a szülei 10 év múlva is gazdagok lesznek és azt se felejtsétek el, hogy nem fognak örökké élni! Akkor mi lesz vele, ki pénzeli majd? Ha szerencséje van, kifog valami gazdag pacákot és eltartatja magát, de ha nem? Így nem lesz életre nevelve! Én találkoztam már olyan csövessel, aki valamikor gazdag aranyifjú volt, a szülei pénzelték, soha nem dolgozott. Aztán a szülők meghaltak ő meg pár év alatt felélte a vagyont, most meg csövezik...

Kedves kérdező, mindezt nem rosszindulatból írom, nem is azért, mert sajnálnám tőled a pénzt, hanem azért, mert ilyen felfogással nem lesz belőled senki! Tudod egyáltalán értékelni a pénzt? Szerinted normális, hogy úgy éled az életed, hogy a szüleid majd mindig mindent megadnak neked?

2014. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
10%
Már ne haragudjatok, de elég jómódú családból származom, világ életemben mindent megkaptam a szüleimtől és képzeljétek, ember lett belőlem, sőt orvos, sőőőt még szarul sem keresek... Ne általánosítsunk már. Ha van esze a lánynak, akkor kihasználja a pénzt és tanul, képzi magát. És ezt nagyon nem lehet most leszűrni abból, hogy szeret-e 16 évesen múzeumba járni vagy sem. Én is utáltam, most meg élvezem.
2014. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
14%
Jó, a kommentelőkkel vagyok, de azért az egyért ne kövezzétek már meg hogy 16 évesen nem érdeklik a múzeumok...
2014. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!