Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több pénzt kellett volna...

Több pénzt kellett volna kérnem? Hogy mondjam meg neki? Mit csináljak, hogy megkapjam a kártyát?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden annyi, hogy jövő hétfőn indulok nyaralni.

Apát felhívtam, hogy kapok-e tőle költőpénzt és mondta, hogy mennyit szeretnék. Nem tudtam, és mondtam 40 ezret, mert hogy az azért nem olyan sok. Rögtön rámondta, hogy oké.

De én csak azért mondtam ennyit, mert azt hittem, hogy itthon még van 30 ezrem, de utána eszembe jutott, hogy azt elköltöttem.

Viszont van egy bankkártyám, amin van egy bizonyos összeg, csak a kártya még nincs aktiválva, anya meg nem adja ide, mert hogy azt nem fogom elbulizni és elvásárolni. De az csak vésztartaléknak lenne nálam, hogyha esetleg nem lenne elég pénzem valamire.


Hogy mondjam meg apának, hogy lehet, hogy pénz kellene?

(nem beszélünk túl sokat)


2014. júl. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:

Mert mi lesz, ha az egyetemi éveim alatt is támogatnak a szüleim?

Rosszabb életem lesz, vagy mi?

Engem ez nem zavar, az egyetemista ismerőseim se a saját pénzükből vettek autót, lakást, nem ők fizetik az egyetemet, akár belföldön, akár külföldön tanulnak.

2014. júl. 10. 21:55
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

hát rosszabb életed biztos nem lesz, mert nem kell semmit csinálnod, persze ez tök jó, de ezt ne reklámozd mert nem leszel túl népszerű. van aki egyetem mellett is dolgozik hogy a tandíjat kitudja fizetni.

és ott sincs baj, hogy lakást, autót vesznek nektek, a baj a te hozzáállásoddal van. te mindezt elvárod a szüleidtől és nem kiérdemelni akarod.

bár nekem eszembe nem jutna a gyerekemnek kocsit meg házat venni( még ha lenne miből akkor sem) mert nem tanulja meg értékelni azokat. maximum besegítenék de hogy teljesen a s3gge alá nyomjak kocsit házat mindent az nem oké...

tudod az ilyen gyerekek akik így elvannak kényeztetve meg pénzelik a szülők, lesznek a leghálátlanabbak. az ilyen fiatalok dugják be a szüleiket egy otthonba ha azok megöregszenek és segítségre szorulnak és esetleg a család közelségére vágynak és nem hogy nem látogatják őket, még azt is elfelejtik hogy léteztek.

az ilyen szülő-gyermek kapcsolatban nincs szeretet, megbecsülés, bizalom... ezzel szemben van önzőség, hálátlanság és nemtörődömség. a szüleid azt hiszik milyen jó szülők mert nyomják a zsebedbe a pénzt és szerintük ezzel elvan intézve a nevelés, pedig nem.

2014. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem unod még a 16 éves kislány szerepét, aki állandóan provokáló kérdéseket ír ki?

Nemrégiben is volt egy, azelőtt is. Foglald le magad, nyári szünet van, ne itt ugraszd egymásnak a népet.

2014. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!