Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki fiatal...

Van itt olyan, aki fiatal felnőttként otthon lakik, és fizet/nem fizet a szüleinek a rezsibe?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hálátlannak fogtok mos nézni, de itthon lakom a szüleimnél egy határhoz közeli faluban. 50 500 Ft-ot keresek itt a faluban közmunkásként. Van diplomán, de vele itt nem tudok elhelyezkedni. A fővárosban pedig amit keresnék, szinte minden pénzem elmenni a havi fizetnivalóra. Viszont, ha lenne párom, miatta fel mernék költözni a fővárosba, mivel a költségek is megfeleződnének. Itthon nem jó élni, semmi jövőm nincs, de amit megkeresek, az az enyém, nem kell albérletet, rezsit, élelmet, bkv bérletet fizetni. Lehet, hogy kényelmes megoldás, de higgyétek el, ismerek sok fiatalt, aki, amit megkeres szinte kicentizi, hogy ne haljon éhen. Budapesten tanultam, ösztöndíj és rengeteg diákmunka mellett volt olyan, hogy éheztem. Talán valamit nem jól csináltam...Anyukám az utóbbi időben pénzt kéreget tőlem, és finom közli, hogy ingyen élek. A saját anyám sajnálja tőlem a kaját? Ahol két emberre főnek, jut a harmadikra is. Nem? Míg nem laktam itthon a szobámat éjjel-nappal fűtötték télen, mert anyukám, itt nézte a tévét. Apukámnak és anyukámnak 270 ezer Ft bevétele van, de tőlem el akarja kérni anyukám a rezsit. Nem járok bulizni, nem cigizem, nem iszom. Néha egykori csoporttársaimhoz felutazom a fővárosba. Van, hogy havonta 1X 2X, van, hogy 2 hónapig nem. Változó. Hiányoznak, és hiányzik a városi forgatag. Anyukám sajnálja tőlem ezt. Hátvégén mi a jó eget csináljak egy határszéli kis faluban? Kocsival sem megyek a környéken sem, ha nem muszáj, de ha mégis, benzin pénzt adok. Abba az egybe szoktam fizetni. A szüleim meg állandóan kocsikáznak rokonokhoz, akik nem jönnek, mert mindig az én szüleim mennek hozzájuk. Szóval ez nyomja a lelkem. Köszön előre a válaszokat!
2014. júl. 10. 21:44
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Az én nővérem ugyanennyit keresett mint te, vagy valamivel kevesebbet. Ő is megvette saját magának, ami kellett neki (tisztasági szerek, fizette a telefonszámláját). DE. Ezek mellett ő mindig leadott haza pénzt, ha nem is sokat, de 10-15 ezret mindig. Mivel még itthon lakik, ezért evidens, hogy beszáll a rezsibe, mivel már keres pénzt.
2014. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Én Heves megyében nőttem fel és ott sincs kolbászból a kerítés, munka lehetőség ott sincs, anyukám 3 műszakban dolgozott gyárban, max 90-100 ezret ha haza hozott, apám nem dolgozott mert alkoholista volt, illetve elvállalt házkörüli munkákat, kaszálás, fű vágás, meg egy gazdánál aki naponta fizetett és amit kapott pénzt egyből ment a kocsmában.

És 90-100 ezret 4 főre úgyhogy iskola, ovoda, étkezés, ruházkodás (és a nagyobbik húgom középsúlyos értelmi fogyatékos, nem önellátó) minden ebből kerül fizetésre nagyon kevés.



Bátyám korán elköltözött tőlünk és ismerőseivel pesten vállaltak munkát, kőműves mellett. 16 évesen már azt csinálta most meg sérv gyanús, és napi feljárással, reggel 200 km, este 200 km.


képzeld anyukám abból a 90 ezerből kalkulálta ki az albérletre valót és ugyan bele telt egy kis időbe összejött, mert változtatni akart. Persze először munkát keresett pesten és csak úgy jöttünk pestre mikor biztos volt hogy mikor kezd.

Ja és albérlet. 35 ezer forint + rezsiért bérelt anyu 1 + félszobás lakást a 3 kerületben egy nyugodt, biztonságos környéken. Anyukámnak tisztességes munkája volt, mosogatónő-konyhalány volt egy komoly étteremben, igaz rengeteget dolgozott de megéltünk, sokkal jobban mint falun.

Majd leérettségiztem és először elmentem tesco-ba dolgozni nyáron, majd megpályáztam egy ügyfélszolgálatos- információs munkát, ahogy oda átkerültem elkezdtem keresgélni Társbérletet majd az első fizum után be is költöztem. Anyukámnak a tesco-s pénzemből is adtam holott az tényleg nagyon kevés volt és én is arra gyűjtöttem hogy tudjak mozdulni.és ekkor mégcsak 18!!!!! éves voltam nem 25.

Jelenleg nyelvvizsgára készülök, ha meglesz már többet keresek, mert van nyelvvizsga pótlék.


Te szimplán életképtelen vagy kedvesem. Nekem még diplomám sincs és úgy is eltudtam helyezkedni,mert elakartam. gondolod te nem tudnál ?

szerintem 2 nap alatt találnál munkát, csak annyira nincs merszed hogy legalább felhívj egyet.

Persze kényelmes anyuciék pénzéből élni és azon panaszkodni hogy ők 40 ezret költenek el cigire, és tőled még kérni mer anyukád.

Nem is tudom hogy képzeli? fizeti a fogyasztásaid( víz, gáz, villany, net) és nem mellesleg főz is rád, neked meg annyi dolgod van hogy megvedd magadnak a sampont meg szappant.

Apropó a csoporttársaid akikkel találkozgatsz nem tudnak segíteni neked? mert ha Pesten élnek és dolgoznak akkor lehet hogy tudnának neked segíteni munkát találni,olcsó lakhatást,

kérdezted már őket egyáltalán?

arról meg hogy a társbérletben ellopnák mindened annyit, hogy nekem soha semmim nem tűnt el, pedig még zárható sem volt a szobám.

Ez életképtelenség, és tudat alatt te nem is akarsz változtatni ezen a helyzeten, legalábbis nem töröd magad annyira, nem tűnik úgy hogy neked kényelmetlen ez a helyzet. pedig én tuti kikészülnék ha 25 évesen anyámékkal kellene élnem.

2014. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Látom nagyon le lettem pontozva amiért meg mertem írni hogy én semmit se adok haza, mert apám tud mindent fizetni... hát én kérek elnézést hogy a 380 ezer forintjából (nettóba) ő fizet mindent :D
2014. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a szüleid hozzáállása sem helyes, mert ha jól keresnek, te meg keveset, akkor nem kellene elvárniuk, hogy te leadd a fizetésed, inkább motiválniuk kéne, hogy spóroljál, és vidd valamire. Az én szüleim legalábbis ilyenek (22 évesen diplomáztam, és utána felmerült bennem, miután elhelyezkedtem, hogy hazaadok valamennyit, de közölték, hogy eddig is evidens volt, hogy a rezsit kaját ők fizetik, ezután se fognak tőlem pénzt kérni, hanem tegyek azzal a pénzzel belátásom szerint.) Én néha bevásárolok otthon, de elég nagy összeget havonta félreteszek, így fogok a párommal 23 évesen összeköltözni hamarosan. A szüleid hozzáállása, mérgező és ártalmas. Ha már nem akarnak neked segíteni, akkor nem tudom miért alázkodsz meg, miért várod el, hogy eltartsanak? Azért mert keveset keresel, és úgy érzed meg kell alkudni? Vagy szerinted már mindig ennyi lesz az életed, hogy diplomás, és nyilvánvalóan nyelveket beszélő fiatal létedre keresel 50ezret (már ha van közmunka) és eltartanak a szüleid, akik húzzák erre a szájukat és még a kevés pénzed is elszednék?

Én csak arra akarok célozni, hogy változtass, ha nem akarod a szüleiddel közmunkásként leélni az életed. Én nem értek egyet azzal, hogy Pesten kolbászból van a kerítés. Ahhoz hogy felmenj Pestre egy albérletre, még ha csak szobát is bérelsz, szerintem nem 150 ezer forint szükséges, hanem legalább 800 ezer, hogy biztos meg tudj venni mindent ami egy albérletbe minimálisan kell a kaución kivül + tudj hová nyúlni, ha mégsincs munkád. Én a helyedben elmennék külföldre pl.: aupairkedni, vagy egészségügyi, szociális területre (sok esetben ilyenkor a bentlakás is megoldott+étkezés). Hagyd ezt a butaságot szerintem, hogy a fiataloknak nincs munkája, max. tisztességtelen vagy Pesten, vagy külföldön. Én átvette én átvettem a diplomámat és másnap már kezdtem a munkahelyemen (ami a szakterületemhez illeszkedik). De minden ismerősöm végzettségtől függetlenül, ha egy kicsit is életképes dolgozik (Dél-Alföldön)

2014. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
a szüleid egyetlen felesleges kiadása te vagy, pár haverral közösen is lehet menni albérletbe csak kicsit erőlködni kéne nem a szüleid zsebében turkálni
2014. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 mi a fene ***** válasza:
soha nem kérnék a gyerekemtől pénzt, főleg ilyen jövedelem mellett. Inkább segiteni kellene gykis kezdő tőkével, hogy felmenj Pestre, persze ezt neked is akarni kell. tanulj nyelvet és mozdulj valamerre, estleg külfölre. ez csak punnyadás !Hol tatsz most , érdekelne ?
2015. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

Na? Elköltöztél végül?

Egyébként maximálisan megértem a helyzeted. Én ugyan most fogok egyetemen kezdeni, de tesóm idősebb és már van tapasztalatom ezen a téren. Ő mondjuk egyszer barátnőjével elköltözött albérletbe, 2 évvel később meg vissza haza, de akkor már a barátnőjét is hozta. Nem bírták az albérletet. A szüleim 40-et kértek tőlük rezsibe, úgy, hogy mindketten 100 körül kerestek. A poén az, hogy nagyon sokszor nem vagy csak késve adták meg. Anya meg nem igazán hánytorgatta nekik, mégis csak a fiáról volt szó. Bevásárolni 1x sem vásároltak, főzni nem főztek, még a ház körüli munkákban is csak elvétve segítettek... És nem azért, mert annyit dolgoztak. De anya nagyon sokáig tűrte. 2 évig voltak itt és egy forintot sem tettek félre. A szüleimnél ekkor telt be a pohár. Elküldeni ekkor sem küldték el őket persze, de szigorú szabályokat fektettek le. A lényeg, hogy én megértem a szüleid hozzáállását, de még kellene beszélni velük, hogy Te azért nem adsz, mert gyűjtesz. Ugyanakkor akár tetszik, akár nem, mégis csak van kereseted. Valamivel muszáj besegítened. A kocsiról annyit, hogy ha még törlesztik a szüleid, akkor bizony a kocsihasználatba beletartozik egy kis plusz a törlesztőbe is, nem csak a benzint kell fizetni...


Végső soron pedig úgyis a költözés a megoldás. Mit végeztél, hogy nem tudsz elhelyezkedni? Nyelveket beszélsz? Menj külföldre. Manapság ez az egyetlen megoldás, szerintem.

Az igyekezet is fontos lenne! Egyetem alatt hol laktál?


Ha történt azóta fejlemény, írd meg. Tudom, hogy már régi kérdés, de gondoltam megosztom a véleményemet.

2015. júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Hát... ahol két emberre főznek van hely a harmadikra is?

Nem igaz.

Anyukám 20 ezer forintból is FÉLRE TUD TENNI és lakáskasszát fizet.

Te miért nem lépsz előre?

2016. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!