Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki fiatal...

Van itt olyan, aki fiatal felnőttként otthon lakik, és fizet/nem fizet a szüleinek a rezsibe?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hálátlannak fogtok mos nézni, de itthon lakom a szüleimnél egy határhoz közeli faluban. 50 500 Ft-ot keresek itt a faluban közmunkásként. Van diplomán, de vele itt nem tudok elhelyezkedni. A fővárosban pedig amit keresnék, szinte minden pénzem elmenni a havi fizetnivalóra. Viszont, ha lenne párom, miatta fel mernék költözni a fővárosba, mivel a költségek is megfeleződnének. Itthon nem jó élni, semmi jövőm nincs, de amit megkeresek, az az enyém, nem kell albérletet, rezsit, élelmet, bkv bérletet fizetni. Lehet, hogy kényelmes megoldás, de higgyétek el, ismerek sok fiatalt, aki, amit megkeres szinte kicentizi, hogy ne haljon éhen. Budapesten tanultam, ösztöndíj és rengeteg diákmunka mellett volt olyan, hogy éheztem. Talán valamit nem jól csináltam...Anyukám az utóbbi időben pénzt kéreget tőlem, és finom közli, hogy ingyen élek. A saját anyám sajnálja tőlem a kaját? Ahol két emberre főnek, jut a harmadikra is. Nem? Míg nem laktam itthon a szobámat éjjel-nappal fűtötték télen, mert anyukám, itt nézte a tévét. Apukámnak és anyukámnak 270 ezer Ft bevétele van, de tőlem el akarja kérni anyukám a rezsit. Nem járok bulizni, nem cigizem, nem iszom. Néha egykori csoporttársaimhoz felutazom a fővárosba. Van, hogy havonta 1X 2X, van, hogy 2 hónapig nem. Változó. Hiányoznak, és hiányzik a városi forgatag. Anyukám sajnálja tőlem ezt. Hátvégén mi a jó eget csináljak egy határszéli kis faluban? Kocsival sem megyek a környéken sem, ha nem muszáj, de ha mégis, benzin pénzt adok. Abba az egybe szoktam fizetni. A szüleim meg állandóan kocsikáznak rokonokhoz, akik nem jönnek, mert mindig az én szüleim mennek hozzájuk. Szóval ez nyomja a lelkem. Köszön előre a válaszokat!
2014. júl. 10. 21:44
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
netto 50 600 Ft-ot, hogy lehet beosztani? :-)
2014. júl. 10. 22:05
 12/58 anonim ***** válasza:
95%

Ha nincs sok kiadásod, akkor egy 10e-et haza adhatnál nyugodtan és akkor te is megnyugodnál meg a szüleid is, hogy mégse laksz ingyen otthon.


Én is a szülőkkel lakom 26 évesen, de a fizetésem egy része haza megy. Mondjuk a netszámlát 1:1ben én állom, mivel én vezettetem be, és én is használom a legtöbbet, emellett amit cafeteriába kapok az is megy a közösbe, így a kajám is meg van oldva. Emellett fenntartom az autómat, amit csak én fizetek (benzin, biztosítás, évi javítgatás)

2014. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
96%

"Időpont ma 21:58" vagyok


Kedves kérdező! Budapest, nyolcadik kerület. Tudom, mennyire szerencsém volt ide születni, tudom, mennyivel rosszabbak a lehetőségek falun, de 50 500 forintot én speciel nem keresek még (elismerem, leginkább azért, mert nincs időm többet dolgozni). És tény, nekem csak egy minimálbérért dolgozó anyám van, így haza "kell" adnom, különben nem jövünk ki...

2014. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
22.04-es, igazad van, én is így látom! Miért pontoztátok le?
2014. júl. 10. 22:07
 15/58 anonim ***** válasza:
43%

én a bátyámmal élek otthon, anyum elköltözött a barátjához, apám fizet mindent, még a telefonszámlámat és a netet is, sőt még ha olyanja van kaját is vesz nekünk.


-még mielőtt megszólnának- az én apám egyedül többet keres mint a szüleid összesen (sőt még ha hozzá adom a te fizetésed annál is több) és magára nem igazán költ, így is havonta kb 100 ezret megspórol...


én nettó 98-at keresek, ez viszonyla jó fizetés a környéken, így próbálok egészséges kajákat összedobni, meg segíteni a barátaimat a kikapcsolodásban pl elhívom őket vlmi kulturális programra, ami őket is érdekli, és fizetem a belépőjegyet. Így ők is tudnak jönni, és én se maradok le róla

2014. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
Szokott párszor kérni anyukám tőlem pénzt, ha nincs nála készpénz, és mondom, hogy akkor az maradjon. Kb. 5-8000 között.
2014. júl. 10. 22:09
 17/58 anonim ***** válasza:
44%
25 évesen még mindig ott tartasz hogy nem iszom, nem cigezem jó kisfú vagyok nekem kijár hogy eltarcsanak
2014. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2014. júl. 10. 22:11
 19/58 A kérdező kommentje:
eltartcsanak helyett eltartsanak, tanul meg írni
2014. júl. 10. 22:12
 20/58 anonim ***** válasza:
67%
Most ne legyen az már baj, hogy nem iszik meg nem cigizik.
2014. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!