Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy magántanuló szeretnék lenni, mert lecigányoznak, gonoszkodnak velem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok amúgy sem cigány, sem roma. Tavaly költöztem anyával Magyarországra, előtte külföldön éltünk (Svédországban és Angliában).

Anyukám félig török, félig magyar. Anyának fekete haja van és a bőre is sötétebb picit, ezért megkérdezték tőlem az osztályban, hogy mi cigányok vagyunk-e. Mikor elmagyaráztam, hogy nem, csak nevettek és azóta is gonoszkodnak velem, még most is, hogy szünet van és nem is vagyok otthon.

Az is gond a szemükben, hogy jó életszínvonalon élünk és a szüleim igyekszenek mindent megadni nekem. Pedig sosem kérkedtem, vagy vágtam fel azzal, amim van, vagy ahol jártam.

Szóval a tavalyi évem szörnyű volt, nem szeretnék szeptemberben visszamenni.


De anyának erről sosem beszéltem, mert nem akartam, hogy azt gondolja, nem vagyok boldog és emiatt szomorú lett volna. Viszont muszáj lesz elmondanom neki, mert én ezt nem szeretném folytatni így.


Nem hiszem, hogy velem van a gond, mert amúgy népszerű lány vagyok, sok barátom és barátnőm van mindenhol. A suliban is lettek barátaim, csak azért nem egy olyan légkörben akarok tanulni még 2 évig, ahol már abba is belekötnek, hogy mivel megyek iskolába, vagy hogy mit csinálok a szabadidőmben.


Hogy beszélgessek vele erről úgy, hogy ne lássa, mennyire rossz volt a tavalyi év?

Mivel lehetne biztosan meggyőzni, hogy magántanuló legyek?



16/L (szeptembertől leszek 11.-es)



2014. júl. 13. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Velem is ezt csinálták adtam nekik 1-2 pofont utána nem piszkáltak többet.
2014. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Nitókrisz ***** válasza:
Ne foglalkozz veluk, vedd oket levegonek, ez a legjobb megoldas - illetve van egy meg jobb! ha belehuzol es lepipalod oket a suliban. Nekem ez valt be anno es meg jol is jartam vele :) Ha lattad volna a hulye piszkalodok fejet, amikor megdicsertek a tanarok es egymas utan kaptam a jo jegyeket.
2014. júl. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanebben a cipőben jártam, a 4 év középiskola pokol volt az életemben. Tényleg azt hittem akkor, hogy nem bírom ki. De kibírtam.


Engem első osztály első hónapjaiban szórtak ki, mert jó jegyeim voltak. És onnantól kezdve én voltam a stréber. Soha nem jelentkeztem az órán, soha nem tepertem a tanároknál. Csak ha feleltettek akkor válaszoltam és jó jegyeket szereztem. Ez bőven elég volt, hogy 4 évig engem szekáljanak. Én is próbáltam visszaszólni, de csak még jobban nekem estek. Volt, hogy őszintén megkérdeztem, miért kell belémkötni, mikor én egy rossz szót nem szólok rájuk, de csak kiröhögtek. Úgyhogy bezárkóztam magamba, naplót írtam vagy zenét hallgattam minden szünetben, valahogy elfoglaltam magam és kizártam a külső világot.


Anyámnak otthon elmeséltem a történteket, de tudtam ez egy jó iskola és nem tenne jót az iskolaváltás, nem szúrhatom el az egész életem emiatt. Piszok nehéz volt minden nap sírva menni és jönni az iskolából...de egy idő után megszokod.


Az első 1-2 év volt a legrosszabb, utána már csak simán megtűrt személy voltam, mert rájöttek, nem válaszolok akármilyen piszkálást is kapok. Az utolsó évben, mikor már előtérbe került a továbbtanulás, akkor már páram mellém ültek, hogy dolgozatoknál segítsek nekik, talán ennyit javult a helyzet.

De az iskola mellett voltak barátaim, jártam sportolni, ahol nagyon jól éreztem magam. Az iskolát meg valahogy túléltem.


Ennek már jó 15 éve, már csak egy rossz emlék, a jó jegyeimnek köszönhetően felvettek az egyetemre, utána egész jó munkát sikerült találnom, ma már egy egész jó kis életem van, úgyhogy határozottan "megérte" az áldozatot.


Kitartás, csak annyit tudok tanácsolni. Van olyan, hogy mindenki más látja rosszul a dolgokat.

2014. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mond el nekik, hogy nem vagy cigány...
2014. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tudják, hogy nem vagy cigány. Ha az lennél, nem mernének beszólni. Én régebben mszp szimpatizáns voltam, és a kollégiumban párt Jobbikos meglátta, hogy a Gyurcsány-blogot olvastam. Utána.én lettem a cigány, majd a büdös zsidó. Akkoriban ugyan toleránsabb voltam, mint ma,.de azért nem kellett bemutatni nekem a cigányokat, sőt még azt is mondtam nekik, megértem miért Jobbikosok. Ehhez képest nem szálltak le rólam. A poén az, hogy volt a kollégiumban pár igazi cigány, de őket nem merték piszkálni, egy csendes, szemüveges cigány fiút leszámítva.
2014. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan cigánynak hisznek,meg tartózkodnak tőlem emiatt az emberek.Nekem is fekete hajam van meg fekete szemem es sötét bőröm.Nekem olasz felmenőim vannak meg félig zsidó vagyok.:)
2014. aug. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!