Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy szülő (jelen...

Hogy tud egy szülő (jelen esetben nagyszülő is) így viselkedni a gyerekével és az unokájával?

Figyelt kérdés

Anyával elmentem a konyhára, ahonnan a nagyszüleim is hordják ez ebédért. Pont a nagyszüleim autója is ott állt a parkolóban, nagymamám az autóban, nagypapám az ebédet pont akkor hozta ki.


Derült égből villámcsapás szerűen nagypapám összehordott mindennek engem és anyát. Úgy kezdődött, hogy kiszálltam az autóból, megjegyeztem, milyen meleg van. Erre nagyanyám szemét forgatva mondta, hogy ők meg kint voltak a méheknél. Nekem támadott nagypapám, hogy én nem csinálok semmit, nem tanulok, nem dolgozok (augusztusban javítóvizsgám lesz, és igen, tanulok), nem csinálok semmit. Ha náluk vagyok akkor is csak ülök, meg cigizek (kezdjem el lenyírni 43 °C-ban a kertben a füvet, vagy fessem le a kerítést, vagy mi? Olyan nagy rend és tisztaság van ott, hogy az csak még). Meg a fejem is biztos azért fájt, mert megittam 5 l kólát, meg biztos energiaitalt is iszok. És még folytathatnám, sokáig csak mondta, mondta, aztán anyának is nekiállt.


Lekezelően, durván nagyon sok 'mocskot' összehordott ránk, de úgy, hogy nem is tudjuk, mire fel. Ott és úgy rúgott belénk ma, ahol és ahogy csak tudott.


Anya húga tele van pénzzel, tartoznak neki, gondolom most az volt a bajuk, hogy alig van pénzük, nem tudom. Elég gyakran csattan rajtunk az ostor (állítom, azért, mert nem vagyunk annyira tele, mint anya húga). Nem mellesleg anya húgának a gyereke (5 éves) iszonyat csúnyán beszél, köpköd, verekszik is. Nagyszüleimmel is csúnyán beszél, le is köpte őket neme egyszer, anya húga is elég modortalan, mégsem szólnak rájuk egy büdös szót sem... És mi vagyunk a rosszak.


Mennyire normális ez a helyzet? És az, hogy ezek után már nem akarok hozzájuk menni?


20l



2014. júl. 20. 13:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
5 éves gimi és késtem is egy évet :) Nem buktam még meg soha, csak most!
2014. júl. 20. 14:38
 22/32 anonim ***** válasza:
60%

Kommentelők: "mosok is, takarítok, vasalok itthon, segítek mindenben." Tehát semmit nem csinál, ugye? Idióták...

20-as: A te tapasztalatod csak egy a sok közül, irreleváns is, mondhatnám. Nekem meg az a tapasztalatom, hogy ha nem versenyeztem volna, és nem lettem volna országos 3., akkor kib@ßott volna velem a tanárnő valamilyen módon, mert utált. Mert ő egy nagypofájú ember volt, én meg nem, ráadásul többet tudtam mint a többiek, ő pedig képesítés nélkül tanított, ezért szállt rám. Szánalmas némber.

2014. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%
5 eves gimi???? Az milyen?
2014. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel a te tapasztalatod is irreleváns, országos harmadik kommentelonk
2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
42%
Nézd nem kell mindenen felszivni magad. Nem tudjuk, hogy a nagyszüleid milyenek és hogy alaptalanul vádolták-e. A sztorid, ahogyan leirtad, nem volt meggyőző, abból a szempontból, hogy neked van igazad. Nekem az se szimpi, hogy folyton anyád testvérét állítod be a gonosznak. De igazából az egész a ti családi problémátok, nem lehet gyk-n keresztül jó tanácsot adni.
2014. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
64%

Nem állok a kérdező pártján, meg senkien sem. Attól hogy valakinek született unokája, az nem automatikusan a csicskaja... És a mamikaknak sem sok köze van ahhoz, hogy ki mit csinál otthon , hacsak nem ő neveli. Ha a lányának van egy elkényeztetett kolyke...az legyen az ő baja.. Azért mert valaki már felnevelt egy gyereket ( nem is mindegy , hogyan) az nem azt jelenti, hogy bele lehet szólni más nevelésébe.

Én sem mennék így a mamahoz. Nekem nincs, a paromehoz jártam mindaddig míg meg nem hallottam miket beszél a hátam mögött. Semmi köze se az enyém, se a párom életéhez! Ráadásul ha a szemembe mondja, szájba is vagom a korára való tekintettel is! Azt mondják a fiatalok a szemtelenek..hagyjuk már. Engem sem osztana ki senki, pláne nem az utcán.

2014. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
10%
Ne haragudj kerdezo, de ennyire kiakadni, nem is olyan durva kommenteken? Hát, lehet jobb a nyugalmad érdekében nem forumozni. Engem is idegesítettek már fel neten, de akkor én olyan kemény alazast kaptam minden alap nélkül, hogy attól te már infarktust kaptál volna régen.
2014. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
(most duplán ideges vagyok. Egyik a nagyszüleim, másik meg, hogy milyen idióta emberek vannak itt...)
2014. júl. 20. 14:52
 29/32 anonim ***** válasza:
56%
24-es: Igen, irreleváns, de a kettőt összefoglalva ki lehet jelenteni, hogy van normális és debil tanár is. Te nem hiszed el, mert a beszűkült tudatod megakadályoz abban, hogy bármit is elhigyj, amit nem tapasztaltál meg, vagy ami ellentmond a saját tapasztalatodnak. Elég kicsi lehet a világod, ember...
2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

Így reagálni a válaszokra? Anyázni?

Kezdem azt hinni, igazuk van a nagyszülőknek.

2014. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!