Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud egy szülő (jelen...

Hogy tud egy szülő (jelen esetben nagyszülő is) így viselkedni a gyerekével és az unokájával?

Figyelt kérdés

Anyával elmentem a konyhára, ahonnan a nagyszüleim is hordják ez ebédért. Pont a nagyszüleim autója is ott állt a parkolóban, nagymamám az autóban, nagypapám az ebédet pont akkor hozta ki.


Derült égből villámcsapás szerűen nagypapám összehordott mindennek engem és anyát. Úgy kezdődött, hogy kiszálltam az autóból, megjegyeztem, milyen meleg van. Erre nagyanyám szemét forgatva mondta, hogy ők meg kint voltak a méheknél. Nekem támadott nagypapám, hogy én nem csinálok semmit, nem tanulok, nem dolgozok (augusztusban javítóvizsgám lesz, és igen, tanulok), nem csinálok semmit. Ha náluk vagyok akkor is csak ülök, meg cigizek (kezdjem el lenyírni 43 °C-ban a kertben a füvet, vagy fessem le a kerítést, vagy mi? Olyan nagy rend és tisztaság van ott, hogy az csak még). Meg a fejem is biztos azért fájt, mert megittam 5 l kólát, meg biztos energiaitalt is iszok. És még folytathatnám, sokáig csak mondta, mondta, aztán anyának is nekiállt.


Lekezelően, durván nagyon sok 'mocskot' összehordott ránk, de úgy, hogy nem is tudjuk, mire fel. Ott és úgy rúgott belénk ma, ahol és ahogy csak tudott.


Anya húga tele van pénzzel, tartoznak neki, gondolom most az volt a bajuk, hogy alig van pénzük, nem tudom. Elég gyakran csattan rajtunk az ostor (állítom, azért, mert nem vagyunk annyira tele, mint anya húga). Nem mellesleg anya húgának a gyereke (5 éves) iszonyat csúnyán beszél, köpköd, verekszik is. Nagyszüleimmel is csúnyán beszél, le is köpte őket neme egyszer, anya húga is elég modortalan, mégsem szólnak rájuk egy büdös szót sem... És mi vagyunk a rosszak.


Mennyire normális ez a helyzet? És az, hogy ezek után már nem akarok hozzájuk menni?


20l



2014. júl. 20. 13:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%
Ott laktok náluk, kérdező? Mert ha tényleg ezt akarják, akkor én már semmit nem csinálnék otthon. Legyen már igaz, amit rám kiabálnak. A válaszolók pedig tipikus elnyomott, koplexusos kis senkiháziak, akik rajtad vernék le a sikertelen életüket, mert tetszik nekik az érzelmi bántalmazás. Szóval: szarni rájuk!
2014. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
20%
Persze. nem vagy valami talpraesett. SIman lehetett volna kerni, hogy mas tanarnal vizsgazhass. Persze, egyszerubb, ha a tanar a hibas.... Gondolom az elegtelen dolgozatokat, ami alapjan meghuzott nem te irtad, hanem o hamisitotta... Ugye????
2014. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

B@sszátok meg ti sem vagytok normálisak :D


Szóval... Csak, hogy pontot tegyek erre a ki@szott bukásra és javítóvizsgára. Anyának is elmondtam, mi a helyzet és nyilván látta a sok egyest a naplóban. Nem egyszer felment beszélni a tanárral és az ofőmmel, sőt még az igazgatóval. Mindenki azt mondta, hogy 'jaaaaaj, nem lesz itt semmi gond'. Aha... Utolsó előtti hónapban kamu indokkal küldött az iskola egy papírt, hogy osztályozó vizsgáznom kell az adott tantárgyból, mert sokat hiányoztam (egyáltalán nem hiányoztam sokat, sőt)... Az egész tavaszi szünetemet tanulással töltöttem, az osztály stréberjétől is kértem tételeket, vele is egyeztetettem, hogy nehogy baj legyen belőle, jót tanuljak meg, stb. A szaktanár egy 'független bizottságot' rendezett össze (mind a három tanár 'spanja', barátja a tanáromnak). Pont azt a tételt húztam ki, amit a stréber osztálytársam küldött el, egy az egyben megtanultam (mint az összes többi tételt), anyának fel is mondtam mindet, hogy lássa, mit tudok. Szóval elmondtam szinte már szó szerint azt, amit az osztálytársam elküldött, pár információ nem jutott eszembe (3-4). Volt egy dolog, amit nem tudtam és egyszerre, a cinikusan a három tanár a képembe röhögött. Meghúztak...


Anya ez után is bement a szaktanárhoz és az igazgatóhoz. Anya is látta, hogy nem oké, amit tettek, stb. Aztán kis érettségin is meghúzott, megmondta a tanár anyának, hogy 'hát... a tartalomba nem tudtam belekötni, de muszáj voltam valami fogást találni rajta'.


Oké... Én vagyok a s.gg... Persze, hogy ezt eddig nem tudtam...

2014. júl. 20. 14:25
 14/32 anonim ***** válasza:
54%
Azért ennek a veszekedésnek láthatóan voltak előzményei, így nem lehet megmondani, hogy kinek van igaza, mert nem tudunk mindent. Az kiderult, hogy a nagyszüleid dolgos emberek. Te pedig ilyen fiatalon, nem szoktál sem segíteni nekik, sem tanulni. Ettől függetlenül az utcán kiabálni bunkó szokás.
2014. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
48%
Na, akkor mostmar tudod.
2014. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
27%
cigizel és még a meleg miatt panaszkodsz? Sajnálom a barátodat!
2014. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
67%
14-es: Minek firkálsz ide, ha el sem olvasod, hogy miket írt a kérdező?
2014. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, töröltetem a kérdést, mert úgyis csak felhúzzák ezek az elmebetegek az agyad.
2014. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! Akartam is írni, hogy jelentsétek a kérdés, de nem tettem, mert úgyis kinek írnom...

Már az oldal e-mail címét, vagy valamit kerestem, hogy tudjak jelezni, hogy töröljék a kérdést, mert nem vagyok kíváncsi a kommentelőkre. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tapír emberek vannak itt...

2014. júl. 20. 14:32
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
17 Mindent vegigolvastam figyelmesen. Engem is buktattak már meg, nem is egyszer, de nem csak magamat mentegettem, tény, hogy nem tanultam annyit mint kellett volna. Persze nnéha nehéz megitelni, hogy mit kell tudni egy vizsgára. Amúgy 20 évesen kíváncsi lennék milyen iskolába jár a kérdező. Gimibe? Mert abból megint az derül ki, hogy van némi alapja azt állítani róla, hogy nem szorgalmas. Másrészt soha nem értettem, hogy minek azért kérdezni a gyk-n hogy csak azt várjuk, hogy mindenki egyet ertsen velünk. Akkor nem kell kérdezni, és akkor nem kell más ellenvelemenyevel szembesülni.
2014. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!