Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyunak,...

Hogy mondjam meg anyunak, hogy apuval szeretnék élni (külföld)?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz. Szüleim lassan 7 éve elváltak. Apám egy örök gyerek, mindig is élte az életét, talán én vagyok az egyetlen biztos pont az életében. Németországban él (nagypapám német, nagymamám magyar). Anyu közben újra megházasodott, lett két mostohatesóm, akik nem bírnak mivel édesapám a tenyerén hordoz, itthon meg átlagos magyar család színvonalán élünk. Itthon mindig azt sulykolják, hogy elégedjünk meg azzal ami van, apám csak egy ingyenélő (megjegyzem nagypapám kis cégénél kezdte, aztán kivált és alapított egy saját vállalkozást), szidják, mert iszik, bulizik, és utazgat ha kedve van (volt mikor depressziós voltam és csak miattam levezetett 8 órát, hogy lásson és velem legyen). Én nem akarok itthon lenni, nyomaszt a környezet, a kirekesztettség és a befásultság. Apu mikor jön, mindig jól érezzük magunkat, ha kiutazok hozzá akkor is úgy érzem mintha család lennénk csak épp anya nélkül (itthon ennek jelét se látom). Apa fogadna, de mondta, hogy ő nem veszekszik anyával mert belefáradt. 14 évesen tudom, hogy nem léphetek csak úgy le, anyut se akarom megbántani, de én itt nem bírom. Mit mondhatnék, hogy ne fájjon neki? Ne az legyen, hogy apu erőlteti ezt?

2014. júl. 23. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Biztos jo helyed lesz apadnal aki iszik, bulizgat es meg mindig egy orok gyerek. Elhiszem, hogy kivagysz, szeretnel mas eletet elni es apukaddal is tobbet lenni de talan ennek nem most van itt az ideje. Mas valakivel nap mint nap egyuttelni, vagy csak idoszakonket.

Apud biztos tudna veled eleget torodni?

2014. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%

Na, ezért most itt kapsz. Ezen az oldalon nem szabad olyan kérdést kiírni, ami egy kicsit is sejtetné, hogy az átlagnál jobb körülmények között élsz.

Ha 18 év alatt teszed ezt, az még rosszabb, mert mekkora sz..r vagy, hogy nem vagy hálás a szüleidnek és nem dolgozol és adsz pénzt haza akár 13 évesen is azért, mert eltartanak.

Mindjárt jönnek a válaszok, hogy veled van a baj, te vagy elkényeztetve és hisztis vagy, mekkora hálátlan gyerek vagy. :)



De amúgy próbáld anyukádnak ezeket elmondani, mert itt ígyis úgyis megbántod picit. Hozz fel érveket (nyelvtanulás, később ott tanulhatnál tovább, világot látnál, jobb lehetőségek később, stb.) és mondd, hogy majd gyakran meglátogatod őket/őt és a mai technika mellett már simán beszélhettek naponta is.

Pl. a barátnőmék is így csinálják otthon, az apukája Angliában él és ahogy hazaérnek mindketten, bekapcsolják a Skypot és így sokkal jobban ott vannak egymás életében, közben meg teszik a dolgukat.

2014. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Ha apád normális felnőtt ember lenne, akkor azt mondanám, hogy ki ne hagyd és menj.

Tiniként lehet, hogy poén és érdekes apád életmódja, de hosszabb távon szerintem nem alkalmas a családapa szerepére. Anyukád helyében így nem szívesen engednélek el, ha felelősségteljes ember lenne, akkor simán én magam küldenélek ki 1-2 tanévre minimum.

2014. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyudat ezzel meg fogod bántani, bármennyire finoman is fogod próbálni neki elmondani. Érvelj a jövőd miatt, az biztos hogy kint több esélyed lenne elhelyezkedni. S azt mindenképpen ígérd meg neki, hogy nem fogod anyudat elhanyagolni.
2014. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Mondd anyukádnak, hogy szereted és hogy nem miatta, hogy gyakorolni akarod a németet, meg hogy ott képzeled el a jövődet (nem baj ha nem úgy van). Vagy hogy hiányzik apukád, és bűntudatod van amiért nem apukádnál laktál és nem látott olyan sokat, meghogy hiányzik az apukád. Én úgy látom apud szeret, és ez a bulizós "gyerek" lét nem lesz rossz hatással rád. Mert veled komolyan foglalkozik és vigyáz rád.


L14

2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Itthon átlagos körülmények között élünk, sőt néha rosszabbul. Apu támogat (igen elkényeztet mikor itt van), anyu új férjének nem akar pénzt adni, így minden költségemet ő fizeti (suli, táborok, tanfolyamok). Apu nem szent, ezt is tudom, de mikor velem van odafigyel mindenre. A nagyszüleim meg 20 kilométerre laknak tőle (ők meg aztán tényleg nagyon rendesek, anyut is látogatják, meg a tesóimnak is vesznek mindig valamit karácsonyra, születésnapjukra).
2014. júl. 23. 21:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Mármint apum, csak az én költségeimet fizeti. Anno volt veszekedés mert a hitelt (anyu+ mostoha hitele) is abból fizették, úgy mondd beleszámolták a költségvetésbe apu pénzét. Így most nekem utal zsebpénzre.
2014. júl. 23. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Kint sokkal jobb életed lenne.

Amúgy 14 évesen lenne már beleszólásod a dologba, ha apud beadja a gyermekelhelyezésit, de külföldre kell anyud beleegyezése. Úgyhogy Őt nem kerülheted meg.

2014. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont úgy van ahogy az előző írja, belföldre elég lenne ha apud beadja a bíróságra a papírt és mivel a te véleményed is számít, simán megítélnek.

Külföldre mind a két szülő beleegyezése kell, ha anyud nem megy bele, akkor gyámhatósági engedély kell, amihez bizonyítani kell, hogy kint megoldott a lakhatásod, az oktatás, stb....

2014. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Apud tudja, hogy nála akarsz élni? Neki kell lépéseket tennie az ügyben.
2014. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!