Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyunak,...

Hogy mondjam meg anyunak, hogy apuval szeretnék élni (külföld)?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz. Szüleim lassan 7 éve elváltak. Apám egy örök gyerek, mindig is élte az életét, talán én vagyok az egyetlen biztos pont az életében. Németországban él (nagypapám német, nagymamám magyar). Anyu közben újra megházasodott, lett két mostohatesóm, akik nem bírnak mivel édesapám a tenyerén hordoz, itthon meg átlagos magyar család színvonalán élünk. Itthon mindig azt sulykolják, hogy elégedjünk meg azzal ami van, apám csak egy ingyenélő (megjegyzem nagypapám kis cégénél kezdte, aztán kivált és alapított egy saját vállalkozást), szidják, mert iszik, bulizik, és utazgat ha kedve van (volt mikor depressziós voltam és csak miattam levezetett 8 órát, hogy lásson és velem legyen). Én nem akarok itthon lenni, nyomaszt a környezet, a kirekesztettség és a befásultság. Apu mikor jön, mindig jól érezzük magunkat, ha kiutazok hozzá akkor is úgy érzem mintha család lennénk csak épp anya nélkül (itthon ennek jelét se látom). Apa fogadna, de mondta, hogy ő nem veszekszik anyával mert belefáradt. 14 évesen tudom, hogy nem léphetek csak úgy le, anyut se akarom megbántani, de én itt nem bírom. Mit mondhatnék, hogy ne fájjon neki? Ne az legyen, hogy apu erőlteti ezt?

2014. júl. 23. 21:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha apád szívesen magához venne, akkor neki kell megindítania a dolgot. Előbb anyádnál, utána gyámügynél. Anyádat nyilván meg lehet győzni arról, hogy most még gyorsan és jól meg tudnál németül tanulni, ami óriási előny lenne későbbi életedre nézve. Apádnak meg biztosan jót tenne, ha végre lenne egy vele élő gyereke, akire oda kell figyelnie, talán az életmódját is normálisabb vágányra terelné.
2014. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha az anyádnak van egy csöpp esze akkor belátja hogy Németországban minden szempontból több lehetőséged van. az meg hogy fater néha iszik meg bulizik 14 évesen nem nagy probléma. Sokaknak az apja mindennap csatakrészegre issza magát meg el is gyepálja a családot még is felnőnek valahogy,
2014. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. Apu mindig is magához vett volna, főleg miután anyu újra megházasodott. Német, második nyelvem nagypapám nem is beszél nagyon magyarul. Apu meg nem rossz ember, mikor együtt vagyunk és beszélgetünk anyura vágyik (nem is volt utána komoly kapcsolata). Szeret és én is őt. Nagyon lelkiismeretes ember. Csak nem találja a helyét, de nem alkoholista, a vállalkozására figyel mindig éber, csak ott nincs mellette senki akiről gondoskodnia kéne.
2014. júl. 23. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!