Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan én vagyok a...

Most komolyan én vagyok a hibás hogy nincs pénzünk?

Figyelt kérdés
Anyáékkal veszekedések vannak mostanában. Az a bajuk, hogy nem tudok se én, se a tesóm beszállni a családi kasszába. Én most végeztem suliban, hegesztő ként, de szeretnék érettségizni, addig is dolgozok a nyáron, tehát keresek. A testvéremnek meg valami agyi baja van, egész nap alszik a szobájába bezárkózva és csak enni jön ki. Dolgozni nem képes elmenni, már számtalanszor kiabáltak vele anyáék, sokszor pakolták össze a cuccát, hogy menjen el, de semmi. Anyáék belém kötöttek, hogy ki lesz kötve az internet mert hogy ők fizetik és nem bírják egyedül. Belém kötöttek, mert a legutolsó telefonszámlámat nekik kellett kifizetni ami 3400 forint volt, hozzáteszem előtte az összes számlámat én fizettem az ösztöndíjamból, ruhákat vettem magamnak, hangszert, számítógépet és tudták hogy amint megkapom a fizetést kifizetem ezt a számlámat is, utána meg több nem jön mert direkt átváltottam feltöltő kártyásra. A probléma az, hogy ahhoz képest hogy azt hangoztatják mennyire nincs pénz és hogy ők soha nem tudtak elmenni nyaralni "MIATTUNK", apa 20.000 forintot költ minden hónapban cigire, folyamatosan veszik a koccintós bort és hozzá a Coca Colát és a Pepsit ami ugye a két legdrágább kóla. Kaja alig van itthon a hűtőben, kevés zsír, egy két paradicsom, néhány paprika, uborka amit a mamától kaptunk, legócskább párizsi, legolcsóbb vaj, stb. De a bor soha nem fogy ki. Sajtot alig látok, egy hónapban két-három napig van, aztán annyi. Pedig még a kertünkben zöldségek is teremnek, borsó, stb. Anyáék soha nem vettek nekem semmi olyan drágább dolgot, 14 évesen úgy kellett összekuporgatnom a pénzem egy ágymatracra, mert folyton egy kényelmetlen, használt, unokatesómék által leselejtezett matracom volt. Ruháim turkálósak voltak. Ahhoz képest mekkora házban élünk és mekkora telkünk van, nem nézné ki senki belőlünk ezt. Kérdem én, ha alig van kajára pénz, vagy nem tudnak elmenni nyaralni, miért olyan fontos a cigaretta és a bor? Ha félre raknák ennek a kettőnek az árát minden hónapban, még akár balcsira is kimehetne a család egy hétre nyáron, vagy lehetne normális kaja. 18/F

2014. júl. 25. 00:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én szüleimről írtad volna. Nálunk az a helyzet hogy ők már egyedül vannak otthon mindegyik gyerek kirepült. Meg is látszik rajtuk, ugyanis nincs aki pénz adjon haza. bor, kóla cigi, náluk is az első a rangsorban. Már a kocsiját is eladta mert nem tudta fenntartani. Most babettával jár, kétnaponta eljön hozzám hogy adjak neki 480ft-ot szivarkára ez a legolcsóbb cigi. De volt hogy hulla részegen felhívott és ordítozott velem, hogy milyen ge..i lánya van, mert nincs már két napja cigijük és nem visz nekik senki. :( elég szar. Menekülj minél előbb. Leérettségizni estin is letudsz és mellette tudsz dolgozni. Hegesztőként jól fogsz keresni el fogod látni magad.
2014. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nálunk ennyire nem vészes a helyzet, nem részegednek le és nem ordibálnak. Csak nem képes apa spórolni a cigin. És minden nap meg kell inniuk két pohár bort.
2014. aug. 6. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!