Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Párom hozzánk akarja költöztetni a fiait.

Figyelt kérdés
Párom fiai 18 és 13 évesek, most az anyjukkal laknak. Párom szeretné, ha hozzánk költöznének ami nekem plusz munka lenne. A kicsi még iskolás, a nagy pedig otthon van. Én most várom a közös gyereket. Mit mondjak a páromnak?
2014. júl. 29. 18:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

A nagy, ha otthon van, vegye ki a részét a házimunkából, csakúgy mint a párod.

Persze ha minden plusz csak rád hárul, akkor én sem örülnék neki a helyedben, sőt!


Az anya mit szól ehhez? Mert a 13 éves még kiskorú.

2014. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
22%
De a parjanak a gyerekei, ugyhogy nem hulye kerdes. Mellesleg attol nehezebb vagy konnyebb lesz a pluszmunka, hogy a parjae?
2014. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%
Döbbenten tapasztalom, hogy milyen egyöntetűen le lett pontozva a válaszom, döbbenetem oka pedig az, hogy vagy az én életszemléletemmel vannak állati nagy problémák, vagy az itt összeverbuválódott válaszadókéval. Tény, hogy még nem volt olyan párkapcsolatom, ahol a másik félnek már voltak gyermekei. Ugyanakkor ebben a konkrét helyzetben ha azok a gyerekek eddig nem velük éltek, akkor miért pont most akarja apa odaköltöztetni őket, amikor jön a kicsi? Szerintem ez így se nem ésszerű, se nem fair, bár a háttérinformációkat még mindig nem tudom. Az pedig, hogy az új partnernek ebbe ne volna beleszólása, azt egyenesen röhejesnek tartom...
2014. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

A sok lepontozó gondoljon bele fordítva is.


Megismerkednek egy hölggyel, akinek már van két kamasz gyereke, de nem vele él. Boldog gyermekáldás elé néznek, és az asszonyka kijelenti, hogy ezentúl a pasi nevelje és gondoskodjon a két másik gyerekéről is, mert oda szeretné költöztetni őket. Azt hiszem, a torkodon akadna a szó, hiszen nem ez volt az alaphelyzet és várható.

2014. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
26%
Persze hogy a torkomon akadna a szo, de milyen jogon mondanek nemet ra? Azok is az o gyerekei. Az enyem mivel lesz kulonb naluk?
2014. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
Olyan jogon, hogy feltételezem, nem apa marad otthon a három gyereket pátyolgatni és a háztartást vezetni. Ha igen, akkor minden korábbi hozzászólásomat visszavonom.
2014. júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
27%
Termeszetesen magamhoz vennem oket. A parod gyerekeirol van szo.
2014. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

SOS helyzet vagy csak most kapta el az apasági láz? A gyermekei, tehát nekik is és a férjednek is joga van így dönteni. A siker kulcsa az, hogy mindent meg tudjatok beszélni. Ne ellenezd a költözést, de világíts rá minden kérdéses pontra.


Mindkét esetben tisztázni kell, hogy te most csak félgőzzel tudsz róluk gondoskodni, tehát az apjuknak tevőlegesen is foglalkoznia kell velük, ne csak neked legyenek lepasszolva.

Neked most elég nagy feladatod lesz, mert össze kell szoknod a picivel. Ha valaki szerint ez hülyeség, akkor gratulálok, hogy ő szuper anya/apa, de nekünk, ha jól emlékszem kemény "munka" volt mire beállt a napi rendszer, megtanulni, mikor hogyan sír, mit szeret, mi idegesíti, mit ehetek amitől nem fáj a hasa/ melyik tápszertől nincs székrekedése, hasmenése, hasfájása... és emellet még ott van a háztartás/ munka is. Szóval neked most elég kemény lesz ez 2 nagy gyerek nélkül is.

Azért az is más, mikor már megismert körülmények, testvérek vagy féltestvérek közé érkezik a pici, de így most olyan mintha a kérdező egyszerre 3 gyereket kapna szinte 0 felkészültséggel.


Ez csak úgy működhet, ha a férjed tisztességesen kiveszi a részét az otthoni és a gyerekek körüli munkából.

2014. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%
üvöltő ujszülöt mellé 2 kamasz ezt se a párod se a fiuk nem gondolták át
2014. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
2%
Mar nem azert, de egy 18 evest nem kell patyolgatni, a masik meg egesz nap iskolaban lesz szeptembertol. Mi a plusz munka veluk? nem tart tovabb plusz ket emberre fozni meg mosni se.
2014. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!