Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Párom hozzánk akarja költöztetni a fiait.

Figyelt kérdés
Párom fiai 18 és 13 évesek, most az anyjukkal laknak. Párom szeretné, ha hozzánk költöznének ami nekem plusz munka lenne. A kicsi még iskolás, a nagy pedig otthon van. Én most várom a közös gyereket. Mit mondjak a páromnak?
2014. júl. 29. 18:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

"nem tart tovabb plusz ket emberre fozni meg mosni se."


Mondd már meg nekem, hogy miért természetes, hogy a nő főzzön, mosson, mert valahogy nem értem.

2014. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, leírnád végre miért akarja ezt az apuka?
2014. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
15%
Nos, valahogy biztos vagyok benne, hogy miutan terhes, nem dolgozik, igy raer mosni fozni
2014. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
95%

Éljenek a frusztrált elvált anyukák! :)


Viccet félretéve: Szerintem sem normális az, hogy egy az anyaságot éppen most tanuló nônek egyszerre még plusz két kamaszt akasszanak a nyakába a saját újszülöttje mellé.


Miért pont most? Eddig hol voltak a fiúk? Hol a saját anyjuk? Azt értem, hogy az apa révén ôk is a családhoz tartoznak, de a lehetô legrosszabbkor költöznek oda.

Az újdonsült anyukának még nincs rutinja a gyereknevelésben, és egy újszülött erôsen megterhelô, fôleg az elsô 6 hónapban. Ilyenkor az ember nem arra vágyik, hogy még plusz x új emberhez alkalmazkodjon!


Apukától nem fair, hogy éppen most jön ezzel elô. Ha már összeköltözés a fiúkkal, akkor azt a baba megfoganása elôtt, vagy a csecsemôkor után kellene. Különben borítékolható az állandó feszültség.


(Még csak annyit: attól még, hogy valakinek gyereke van, még nem köteles az új párja mindenre, gondolkodás nélkül rábólintani. Írom ezt úgy, hogy kétgyerekes anya vagyok. Ha ez így lenne, én magam is óva intenék bárkit attól, hogy gyerekes férfival/nôvel kezdjen. Valamint akkor az elváltak eláshatnák magukat, örökre...)

2014. júl. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%

#23:


Tájékoztatlak, hogy a terhesség önmagában nem elegendô ahhoz, hogy valaki kimaradjon a munkahelyérôl. A legtöbben terhesen is járnak dolgozni.

Kivéve, ha veszélyeztetett terhesek, de ebben az esetben meg talán érthetô, hogy pont nem mindegy, hány emberre végzik a háztartási munkákat...

2014. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
3%

hozd fel hogy nem akarod hogy odaköltözzenek és a problémád megoldódik: ki leszel szépen paterolva a gyerekek meg jönnek!

tudod amikor egy elvált, 2 gyerekes apával kezdtél akkor számba kellett volna venni hogy egyszer azok a gyerekek odaköltözhetnek hozzátok, ha terhes vagy, ha van már x db közös gyerek ha nincs!

2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
21%
Hat Leiah, nezz korul a gyermekvallalas temakorben: a tobbseg pozitiv teszt utan azonnal kiiratna magat korbeforgos munkaundor miatt
2014. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
73%

Kedves válaszadók, akkor én most összeszedném a néhányotok nézőpontjából teljesen logikusnak és életszerűnek tűnő véleményetek alappilléreit (mert két napja csak kapkodom a fejem, hogy a 21. században ez a felfogás nemcsak hogy jelen van, de néhány feltehetően felnőtt ember nem átallja még hangoztatni is.)

Tehát:

- ha én kapcsolatot létesítek egy férfival, akinek már vannak gyerekei, de azok a gyerekek nem vele élnek, akkor logikus, hogy azok a gyerekek bármikor odaköltözhetnek hozzánk, és ugyan a háztartást én vezetem, és innentől kezdve az én feladatom lenne gondoskodni arról a két gyerekről, de az egészbe még csak beleszólásom sincs (az ilyet – a kapcsolatot leszámítva – úgy hívják, hogy fizetett alkalmazott. Na, ő tényleg nem szólhat bele az ilyesmibe.)

- ha mégis ki merem nyitni a számat, ne lepődjek meg, ha másnap az utcán találom magam egyedülálló várandós anyaként és/vagy hajléktalanként.

Kedves válaszadók, két kérdésem lenne:

- ti esetleg időutazók vagytok a középkorból, akik valamilyen úton-módon itt ragadtak és most gátlás nélkül hangoztatják az elavult nézeteiket?

- ha pedig ennek a kornak a szülöttei lennétek, nőként, akkor már ne is haragudjatok, de milyen férfiakkal hozott össze titeket a sors, hogy így eltorzították a gondolkodásotokat?

(Ha véletlen férfi is volna köztük és az első kérdésre a válasz nem, akkor nincs több kérdésem. De megvan a véleményem…)

Amit meg a terhességi táppénzről írt itt egyik kedves válaszadó, azt egyenesen kikérem magamnak minden olyan várandós és édesanya nevében, aki végigdolgozta a várandósságát vagy éppen okkal kellett otthon maradnia. Akár nő, akár férfi, szégyenletesnek tartom ezt a megnyilvánulást.

2014. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolso, az itt adott válaszok alapján ma ez az általános. Terhessegi teszt-tappenz. Esetleg szoba jon meg a "megvárom amig lejár a próbaidő es utana" verzió.

Sehol nem irtam azt, hogy nincs beleszólása. A nyit irtam, hogy ne arra hivatkozzon mar, hogy plusz munkát okoznak neki a gyerekek. Nyilván épeszű kifogást is lehet találni, ha az a cél, hogy ne költözzenek oda.

Meg mindig tartom, higy ha valaki nekem a "plusz munkát adnak a gyerekeid" kifogással jonne, másnaptól nem lenne a partnerem.

Ja, es no vagyok, anno végig dolgoztam az októbertől mint felszolgáló, november közepén pedig megszültem a gyerekemet.

2014. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

#29:


" Meg mindig tartom, higy ha valaki nekem a

"plusz munkát adnak a gyerekeid" kifogással

jonne, másnaptól nem lenne a partnerem."


Én pedig úgy gondolom, hogy ha a partneremnek az lenne a természetes, hogy én ellátom a gyerekei felé egy anyuka minden kötelességét, hiszen "gyerekes pasit választottam, és ez ezzel jár", ellenben egy anyuka JOGAI engem nem illetnek meg, mivel "nem az én gyerekeim, ne szóljak bele", akkor én nem várnám meg, hogy elküldjön, menekülnék magamtól is.


Itt a Gyakorin minden új feleség le van hurrogva, ha a párja elôzô házasságából származó gyerekekkel kapcsolatos dolgokba bele akar szólni. De azt mindenki elvárná, hogy sajátjaként gondoskodjon róluk, minden saját érdek elé helyezve ôket. Kissé visszás dolog ez, nem?


Nekem 2 gyerekem van. De ha bármely okból szétmennénk az apjával, nem tudom elképzelni, hogy ilyen fúriává váljak, mint itt némelyek. És nem várnám el az új barátnôtôl, hogy körbeugrálja a gyerekeimet. Az éppen elég lenne, ha elfogadná ôket, és törekedne egy jó kapcsolatra velük.

2014. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!