Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Faterom nem bírja megérteni,...

Faterom nem bírja megérteni, hogy nem ő dönti el a jövőmet?

Figyelt kérdés
Nem bírja elviselni, hogy nem akarok középiskola után tovább tanulni, inkább a művészeti ágak érdekelnek (pl. : zenélés, rajzolás, írás), illetve elszegődnék segédnek egy lakberendezőhöz, hogy tanuljak.

2014. aug. 2. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
98%
Igen, ha a zenetanulást választottad volna, akkor nemcsak középiskolára, de főiskolára is kellett volna menned. Hangszert tanítani is csak diplomával lehet hosszútávon, de legalább főiskolai tanumányok mellett. És ki kell ábrándítsalak: én zenész vagyok szimfonikus zenekarban, és alig élek meg. 100 ezer forintot keresek egyetemi diplomával, amiből csak 70 ezer az albérlet, 12 ezer a diákhitel, a telefonszámlát már meg sem említem, és még nem ettem semmit. Ha a párom nem lenne, éhen halnék. Úgyhogy (legalábbis a komolyzenéből) nem lehet megélni normális szinten.Igaz, hogy imádom a szakmámat, és nem utálattal járok dolgozni, de sokat kell nélkülöznöm, nem vehetek meg semmit magamnak. Nem mártírság miatt írom, mielőtt a sok rosszindulatú letámadna, csak a tényeket mondtam el.
2014. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az csak a filmekben működik úgy, hogy 18 évesen a csaj/srác félredob mindent, otthagy csapot-papot, nekiindul a világnak, a végén pedig rátalál a hatalmas önmegvalósításra, amiből ráadásul még pazarul is megél.


Az élet nem ilyen.


Eláruljam, hol fogod végezni? Egy pizzéria kemencéje mellett, vagy a mekiben, a mosogató felett. Jó esetben. Hiába vagyok csak 19 éves, mondom neked: az élet nem így működik!

2014. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Akkor a zene tovabbtanulas szempontjabol off. De képzomuveszetire alkalmassagi vizsga van.
2014. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ott miket lehet tanulni? És milyen? Pesten van olyan suli a 6. kerület környékén?
2014. aug. 2. 23:20
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Life long learning van! Kérem szépen! vagy életed végéig tanulsz és jól átgondolod a dolgokat a jövőddel kapcsolatban, de aki a mai világban lusta tanulni az nem fogja sokra vinni, anno én is pont ilyen lusta voltam tanulni, megértettem azt amit tanítottak de nem gyakoroltam rá eleget. Addig tanulj amíg teheted! Menj egyetemre és alapozd meg jó alaposan a jövődet, lehetőleg élezd tökélyre a probléma megoldó képességedet legyen szó bárbmiről. Ezek után sakk matt és nyertél. Nézz körbe egy álláskereső oldalon, mi az ami tetszik neked, miben lennél otthon, meglátod mekkora rá a kereslet, aztán tanulj abba az irányba, jobban nem is lehetne csinálni. Gl & Hf!
2014. aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

" Pesten van olyan suli a 6. kerület környékén?"


Ez aztán az elszántság :)

2014. aug. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Suli után ott hagysz mindent, lakberendezéssel és zenével fogsz foglalkozni... de ha Nagytéténybe kell kimenni tanulni, az már messze van? :)
2014. aug. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

mas tobb 100 km-t utazik vagy masik orszag. dragam. beloled nem lesz semmi, mert lusta vagy hozza. azt varod h az oledbe pottyanjon es nem teszel erte. es fel se figod a dolgokat, nem latod at az eletet...


kesobb akarhatsz gyerelet es csaladot...es akkor?


meg versenybe se gondolsz bele csak almodozol....


igen. te fogsz kelleni diploma nelkul csak mer tehetseges vagy. kepzeld uncsim is az, rajzban es kulfoldon fog tanulni, mert nyelvben is az. o viszi is vmire, de neked lshet tenyleg sose lesz csaladod es anyuci szoknyaja alatt oregszel meg.

2014. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Csak az Pest belvárosában van és 1.: a tanuláshoz vagyok lusta, 2.: nem ott lakom, 3.: amit szeretek, azt szívvel-lélekkel teszem, a végsőkig is csinálom azt a dolgot.
2014. aug. 3. 09:53
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
Jah, az elmondottak alapján inkább egy elkényeztett álomvilágban élő fruska vagy. Nem baj, legalább lesz ki adjon nekem BigMac-t a mekiben :).
2014. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!