Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim értelmetlen dolgokba...

A szüleim értelmetlen dolgokban hisznek és elvárják, hogy én is higyjek bennük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A vonzás törvénye, vallási dolgok, homeopátia, stb... Egyszerűen meggyőzhetetlenek, de ami rosszabb nem hagyják, hogy pl rendes gyógyszert szedjek és társai. (szerencsére nem vagyok sokszor beteg és kibírom, csak zavaró) Persze azt is mondják, hogy minden összeesküvés. Nem is értem, hogy moshatták így át az agyukat. Na de, 15 évesen mit tehetnék? Még 3 évig kb azt kell tennem amit mondanak.

2014. aug. 5. 12:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, hogy belepofázok, de a vonzás törvénye nem az, amit az utolsó hozzászólásodban írtál, kérdező. :D Ha ezt mondták, akkor rosszul csinálják. :)
2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
14%

A homeopátia nem ördögtől való, és ha nem tömegcikket szed az ember, hanem személyre szabottan van összeválogatva, akkor igenis lehet hatásos (saját szememmel láttam, placebohatás kizárva).

Kérdező nyugi, van olyan mondás, hogy a nátha gyógyszer nélkül 7 napig tart, gyógyszerrel meg 1 hétig, és tök igaz! Nem kell rögtön a pirulákhoz nyúlni!

2014. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
21-es. Nem vagyok jártas a témában, de ezt szoktá mondogatni. 22-es nem egy sima nátha, hanem mondjuk a tavaszi allerigia (ami több kellemetlenséget okoz és nem egy hét)
2014. aug. 5. 13:50
 24/34 anonim ***** válasza:
30%
Ja, ha allergia, az más, az már komoly betegség. Kapkodd rá a szteroidokat meg az antihisztamint.
2014. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
85%

24es inkább meg se szólaltál volna...

Képzeld nem csak a papírzsepis, tüsszögős porallergia létezik. De ha csak arról is van szó, miért szenvedjen vele valaki, miért tegye tönkre vele a napjait amikor nagyon egyszerűen elkerülhető?

Nekem hő allergiám van. Ha nem "kapkodnám" minden nap a gyógyszert rá, akkor az egész testem fölhólyagosodna, iszonyatosan fájna és kínomban már lekapartam volna a bőröm. Nem vagyok egészen biztos benne, hogy ha a cukor golyócskákat "kapkodnék", akkor varázsütésre megoldódna a probléma.

Az allergia igenis nagyon komoly betegség lehet. Örülj, ha neked nem kell nap mint nap küzdened vele.

2014. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

Már válaszoltam, fölösleges értékelni, de eszembe jutott még pár gondolat.

Azt írod, a szüleid értelmetlen dolgokban hisznek. Azért azt tudnod kell, hogy ami számodra értelmetlen, az nem biztos, hogy valóban az, talán Te is hiszel olyan dolgokban, ami meg számukra értelmetlen. Az sem derült ki, hogy ez az elvárás mennyire elvárás, mert nem mindegy, hogy erőnek erejével rád kényszerítik, vagy egyszerűen csak a fentiek alapján élnek, és ez valamilyen szinten hatással van rád is. Amikor annyi idős voltam, mint Te, az én szüleimnek is voltak olyan dolgaik, amik nekem nem tetszettek, de voltam már elég érett ahhoz, hogy ne foglalkozzak vele. Elég nagy vagy már ahhoz, hogy elmenj magad orvoshoz és elfogadd az orvos utasítását. Amikor iskolás voltam, zavart, hogy nem látok el a tábláig, erre apám flegmán mindig azt mondta, hogy nincs semmi baj a szememmel, csak divatból akarok szemüveget hordani és rá akarom őket dumálni. Nem hitték el, hogy abszolút nem akartam szemüveges lenni ,de tényleg zavart, hogy nem látok. Végül ahogy lett egy kis pénzem, magam mentem el a szemészetre és csináltattam szemüveget.

Szóval értem mi a problémád, viszont a gyógyszerekről nem változik a véleményem. A homeopátiás szerek nem placebók, zömében gyógynövények, természetes összetevőkből állnak koncentrálva. Mit gondolsz, amikor még nem volt ennyi fajta gyógyszer, mivel gyógyították magukat az emberek? A természet egy komplett patika, erre alapoz a homeopátia. A "valódi" gyógyszernek nevezett készítmények, amiknek egyébként 80%-a hordozó anyag, szintén a természetre alapszik legalább is a hatóanyagát tekintve, csak a különböző kémiai eljárások során mire abból tabletta lesz, többet árt, mint használ hosszú távon.

Valaki azt írta, hogy hülyeség az összeesküvés elmélet, az orvosok nem arra esküdtek fel ,hogy irtsák az emberiséget. Sajnos a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy sokat nem is tesznek értünk, csak amennyi részükről különböző érdekekből bele fér.

Ha zavaró az allergiád, nyugodtan menj el a tüdőgondozóba és felírják, ha szükséges a megfelelő szert. A Te korodban én is használtam. Sőt, elég sokáig éltem rajta, míg nem elkerültem egycsaládi házba, ahol rengeteg allergén anyaggal találkoztam, és jelenleg azt mondhatom, hogy megszűnt az allergiám, holott egy ideje nem használom a gyógyszert, pedig azóta is mindig van itthon rinocort, mindig feliratom és kiváltom. Volt, hogy asztmát is állapítottak meg nálam, és 2 évig használtam az asztma elleni inhalátort, mint utóbb kiderült fölöslegesen, mert később egy másik orvos felháborodva kérdezte, hogy "ki mondta magának, hogy asztmás?". Erre nem írta fel újra a szert, kicsit féltem is, hogy mi lesz, hiányozni fog, de rövid időn belül megszűnt a sóvárgás a tubus után és láss csodát, egyre jobb eredményeim születnek a tüdőgondozóban. Bocs a litániáért, de ezeket muszáj volt leírnom. Bízom benne, hogy megtaláld a saját utadat, és számodra megfelelő döntéseket hozol az életben.

2014. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
85%

26os sok jó dolgot írtál és sok mindenben egyetértek veled.

Egy dolog ami nagyon szúrja a szemem.

"Mit gondolsz, amikor még nem volt ennyi fajta gyógyszer, mivel gyógyították magukat az emberek?"

Mindenki tudja erre a választ, füvekkel, gyógynövényekkel, hókuszpókusszal, érvágással, piócával, stbstb. Ne ezt sírjuk már vissza. Az ugye megvan, hogy amikor így "gyógyítottak" akkor fele ennyi volt a várható élettartam, ha 10-ből 2 gyerek életben maradt az már nagy öröm volt, rengeteg anya halt meg a szülőágyon, rengeteg katona halt meg az elfertőződött, amúgy nem halálos sérülésektől, soroljam még?

Keress rá a googleben, rengeteg megdöbbentő cikk van arról, hogy az orvosok újra találkoznak olyan gyerekbetegségekkel amikre már régen van védőoltás, csak ugye anyu sokkal okosabb, mint a gonosz orvosok és nem oltatja be Pistikét, mert biztos chipet meg mérget adnak be. Csak aztán nagyon meg van rémülve, ha Pistike mégis beteg lesz. Persze előfordulhatnak mellékhatások, de inkább legyen egy hétig lázas, mint aztán örökre halott. De hát kinek mi.

2014. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
9%

A 15 évesek 80%-a elégedetlen a szüleivel.


Ez azt jelzi, hogy a Te problémád nem a homeobogyókban keresendő, hanem abban, hogy ez az időszak az önálló személyiség és értékrend kialakításának időszaka, ami elkerülhetetlen konfliktusokhoz vezet. Akkor is, ha az őseid a Mikulásban hisznek.


Ne csinálj semmit, majd idővel minden normalizálódik.


A sorsod azért csak nem olyan sanyarú ennyitől nem? Azt írtad csak zavaró.

2014. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
88%

"A 15 évesek 80%-a elégedetlen a szüleivel."


A 80% 90%-a joggal.

2014. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

26-os. A homeopátia tudtommal pont nem a koncentrált gyógynövényeket jelenti, hanem az abnormálisan nagy hígítású hatóanyagokat.


Igen kibírható. De ha egy kicsit is negatív a hozzáállásom az általuk jónak vélt dologhoz akkor én vagyok a rossz, gonosz, majd isten megbüntet. Ez azért tud egy kellemes alaphangulatot teremteni a napjaimnak.


Amúgy nem akartam nagyon homeopátia ellenes kérdést feltenni, talán ez zavar a legkevésbé. Inkább a lelki kikészítés.

2014. aug. 5. 16:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!