Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim értelmetlen dolgokba...

A szüleim értelmetlen dolgokban hisznek és elvárják, hogy én is higyjek bennük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A vonzás törvénye, vallási dolgok, homeopátia, stb... Egyszerűen meggyőzhetetlenek, de ami rosszabb nem hagyják, hogy pl rendes gyógyszert szedjek és társai. (szerencsére nem vagyok sokszor beteg és kibírom, csak zavaró) Persze azt is mondják, hogy minden összeesküvés. Nem is értem, hogy moshatták így át az agyukat. Na de, 15 évesen mit tehetnék? Még 3 évig kb azt kell tennem amit mondanak.

2014. aug. 5. 12:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
85%

Azért ne keverjük már azt amikor Kati azért dühös a szüleire, mert nem engedik 11ig bulizni, vagy azért mert megtiltják neki, hogy pl menstruációkor bevegyen egy szem gyógyszert a görcseire...

Sok mindent ki lehet bírni, hogy ne lehetne, az ember meglepően strapabíró is tud lenni. De a XXI. században ne a kibírásra játszunk már, hanem a komfortérzetre, pláne hogy csak ki kell nyújtani érte a kezünket.

2014. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
62%
átérzem a helyzetedet, nekem is hasonló, én mondjuk nem a gyógyszerekkel vagyok így, de ha esetleg ezt a visszaszorítás és kissé elnyomásérzést ki szeretnéd beszélni, nyugodtan írj privátot. ennyit az offról. én is azt tanácsolom, próbáld külön utakon beszerezni a gyógyszert, esetleg nagyszülőktől, egyéb rokonoktól nem tudsz kérni, ha arról van szó? igen, a szüleidnek, nos, "nem esne jól", de mondjuk ha anyukád testvére normális, tőle kérsz pénzt, és ha anyukád kiakad, ő beszél vele, akkor mégis legalább egy felnőtt áll melletted a témában. akármilyen furán hangzik, ha az iskolaorvoshoz és az osztályfőnöködhöz fordulsz, lehet tudnak segíteni. sok iskolának van már alapítványa, nem pont ilyen, de hasonló helyzetekre. de ez tényleg egy nagy "lehet". bevallom, néha én is szedek homeopátiás szereket, de nem betegségre. hasonló szüleim vannak, ahogy már mondtam, én homeopátiás (illetve macskagyökeres) nyugtatót szedek, ha arról van szó. kicsit megnyugtat, tény, de inkább a tudat nyugtat meg, hogy bevettem. tényleg vannak betegségek, amiken a gyógyszer sem segít, és vannak, aminél viszont kötelező. sajnos a betegségkérdés nálunk is szörnyű (húgomat és engem kezdődő tüdőgyulladással iskolába küldtek volna, pedig négykézláb vonszoltuk magunkat, szerencsére az orvosom ismeri anyámat, és berendelt minket, ahol kiderült, mekkora a baj - ember úgy még nem áldotta az augmentint, mint én akkor, "csak" egy tüdőgyuszit úsztam meg miatta). egyszóval a gyógyszerek fontosak, és úgy szűrtem le, elég tisztán fel tudod mérni azokat a helyzeteket, ahol szükség van rá. tényleg első körben a nagyszülőket, nagynéniket, nagybácsikat keresném fel, illetve ha nem segít, beszélnék egy együttműködő, figyelmes tanárral, akiben meg lehet bízni. végső esetben ha gyógyszerre van szükség, talán még barátnőktől is lehet kérni enyhébb gyógyszereket (pl lázcsillapító, stb). sok sikert!
2014. aug. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
63%
hát max gyámhatóság mert ez jogszabályellenes amit csinálnak. más nem nagyon van.
2014. aug. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
17%

Hát tőlem aztán... de azért itt a XXI. században kicsit túl van értékelve, hogy mi az ami diszkomfort az embernek. Már az is diszkomfort, ha gyalogolni kell 10 métert, vagy nincs okosteló.


Aztán mikor ne adj Isten úgy hozza sors. Pl kollégium, munkahely, külföld stb. ahol keményen alkalmazkodni kell az ennél akár százszorta rosszabb körülményekhez, és ennél sokkal nagyobb hülyeségekhez, akkor meg megint megy a rinya és íme boldogtalan a magyar.


Persze minden szülőt fel kell jelenteni a gyámügyön, aki nem tetszik a gyereknek, logikus...a gyámügy meg ráér a homeopátia ellen küzdő gyereket menteni, mikor van aki éheztetnek és vernek például. Szupi, egy próbát biztosan megér. Csak ne lepődj meg, ha kinevetnek ezzel a hülyeséggel.

2014. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!