Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Voltatok már hasonló...

Szülők! Voltatok már hasonló helyzetbe kezelhetetlen gyerekkel? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

A testvéremről van szó, csak már teljesen olyan, mintha az anyukám abszolút tehetetlen lenne vele szemben. De főleg az idegesít fel az egész ügyben, hogy amikor én voltam annyi idős, mint most az öcsém, én be voltam zárva a szobámba, soha nem mehettem sehova, és ha megcsináltam volna azokat, mint a tesóm, lehet már elásva lennék egy híd alatt... Szinte semmi olyat nem tehettem meg, mint amiket ő megcsinálhat most teljesen büntetlenül.


Akkor felsorolok néhány dolgot..

Volt, hogy meg lett beszélve, hogy éjfélre itthon kell lennie, erre hajnali 6kor anya ment el érte a házibuliba, ahol az öcsém volt a legidősebb a 17 évével, és mindenki teljesen részegen feküdt valahol.. kanapén, padlón, vagy udvaron tántorogva..

Aznap még húde bűnbánóan beszélt anyával amikor jöttek haza, aztán másnap reggel mindenki egy sz_r szemét alak volt, ha hozzá mert szólni, mert ő nem érzi jól magát.

Ha valamit elront még ő van felháborodva, hogy mi az, hogy mertünk szólni érte. Mert mit képzelünk magunkról.. Kölcsönkérte a kulcsaimat, és két hónap múlva anya szerezte vissza nekem az öcsém egyik részeges haverjától.

A múlt héten például minden nap részegen jött haza, és összehányta a szobát is, ami közös neki és a 8 éves húgomnak is.. De reggel megint ő üvöltött mindenkivel, hogy miért szólunk hozzá, senki ne szóljon hozzá, mert őt senki nem érdekel.

Nem szeretem ha bejön a szobámba, és piszkálja a cuccomat, mert sok mindent tönkre tett már. Erre tegnap is úgy jötten haza hogy kosz volt, és át volt rendezve egy csomó dolog a szobámba. Reggel amikor számon kértem, hogy mit keresett itt, akkor csak annyi mondott, hogy "hagyjál, lesz_rom". És valahogy megtalálta a család spórolt pénzét is egy kicsi dobozban, és rendszeresen lopta belőle a pénzt. Az utolsó számolások alapján eltűnt 25 ezer forint egy hónap alatt, ami azt jelentette, hogy nem tudtunk befizetni néhány számlát... De erre is az volt a válasz, hogy "nem én voltam, hagyjatok már, lesz_rom." És ránkcsapta az ajtót. De végül kiderült, hogy de igen, ő volt, de akkor sem adja vissza..

Ilyen példát senkitől nem láthatott itthon, mert én sem, anya sem, és a nevelőfaterom sem ilyen egyáltalán.

Rossz-nem rossz, néha annyira szívesen felkenném a falra, de van akkora s_ggfej már, hogy visszaütne. Nem bírom már elviselni, hogy ekkora tapló és anya sem alszik már, és depressziós, mert egy ekkora görény lett a gyereke.

Nem tudom mennyire jön át a dühöm ezeken a sorokon keresztül, próbáltam moderálni magam, de borzasztó rossz így itthon lenni, hogy hogyha egy nyugodt napot szeretnék, akkor egy 72m2-es lakásban is kerülgetnem kell az öcsémet, hogy még véletlenül se találkozzak vele, mert biztosan csinál valamit amivel felidegesít...


Találkoztatok már ilyen esettel? És mit lehet csinálni vele? Ötleteket kérek szépen.. nagyon nagyon nagyon fontos lenn, mert ez így nem mehet tovább...


L/20


2014. aug. 11. 10:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Anyukád tehát elvált, ugyan van nevelőapukátok, de ő fizikálisan gyakran nincs jelen. Gondolom anyukád dolgozik, sokszor fáradt. Sajnos úgy tűnik, hogy munka mellett nincs ideje, energiája a gyereknevelésre, és nem is igazán tudja, hogy kéne gyereket nevelni. Na, szerintem a verés nem megoldás, de én a testvéredet addig ütném, amíg mozog.


Sajnos, ha így folytatja és anyukátok nem vezet be szankciókat, nem kéri számon, nincs az irányába semmilyen követelése (adjon le pénzt, érjen haza időben, vállaljon házimunkát, stb.), sanszos, hogy alkoholista lesz és rajtatok fog élősködni. A "lesz_rom" nem válasz, jól nyakon kéne vágni és újra megkérdezni tőle, hogy miért lop pl. a családi kasszából.


Anyukád beszélhetne a gyakvezetővel is, hogy problémák vannak a gyerekkel, ne neki adja a pénzt, hanem anyukádnak. Valamint anyukád ne tartson otthon pénzt (legalább egy havit, amit lenyúlt), a bankban a kp-t ingyen be tudja fizetni a számlájára, majd 150 ezerig ingyen fel is veszi minden hónapban.

2014. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Rossz helyre tettem a zárójelezést... Tehát legalább egy havi gyakpénzt kérjen el anyukád, amit a tesód lenyúlt otthonról. De az is megoldás lenne, hogy anyukád adja neki több részletben oda a pénzt, hátha megtanulná beosztani és nem inná el azonnal.
2014. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem, anyának nincs rendszeres munkahelye már kb 10 éve. Munkanélkülin van, csak néha megy be pár napra besegíteni a papám vállalkozásába. És ez így neki teljesen megfelel. A lényeg az, hogy idejének akkor lennie kellene nagyon nagyon sok dologra neki is
2014. aug. 11. 11:53
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Idot szannni a gyerekekre mar regen kellett volna, akkor kellett volna el kezdeni, mikor megszulettek.
2014. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha anyukád nem dolgozik és sokat van otthon, akkor mindenképp beszélned kellene vele, hogy ez így nem mehet tovább. Vannak nagyon jó nevelési könyvek, de mivel nálatok már eléggé eldurvult a helyzet, a helyi családsegítőt is felkereshetnétek.
2014. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt tenném: ha van gépe, elvenném a tápkábelét és eldugnám minden egyéb olyan dolgával, ami fontos neki. A szobákat kulcsra zárnám, hogy ne tudjon más dolgai között turkálni, lopkodni. A pénzéből, amikor megkapja, elvenném azt amit ellopott, másrészt le kellene adni mondjuk egy 10-15 ezret minden hónapban. A ruházkodását és amit akar oldja meg a maradék pénzből, én biztos nem vennék neki még egy üdítőt se, se semmi 'luxuscikket'. És annak ellenére, hogy elítélendőnek tartom, ha egy szülő megüti a gyerekét, én szájbaverném minden egyes 'leszarom'-nál és flegmáskodásánál, mert az anyjával senki se beszéljen úgy, mint egy darab ronggyal. Nehogy már egy 17 éves nyikhaj gyerek tartsa terrorban az egész családot. Nem kell érte furikázni, amikor részegen nem tud hazajönni. Én nem terhelném ezzel az édesanyámat, hogy akkor is ő istápoljon engem. Aki este legény, az nappal is legyen az. Én is 17 vagyok, de esküszöm undorodom az ilyen féreg emberektől, akik ennyi mindent megengednek maguknak. Én sem voltam keményen fogva, de mindig tudtam hol a határ. Ő pedig simán átlépi, mert tudja hogy 'nem tudtok ellene tenni semmit', remélem változik majd a helyzetetek.
2014. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem kérte, hogy mennyen érte valaki, hanem anyám megelégelte, hogy még mindig nincs otthon, és meglepetés szerűen beállított a buliba, és hazarángatta az öcsémet.

Viszont nekem már tejesen betelt a pohár, mert most vettem észre, hogy eltűnt egy értékes ékszerem a szobámból, és feltúrtam mindent de nincs meg... és rajtam kivül csak az öcsém volt a szobába...


A családsegítőben mit tudnak ezzel csinálni? Mert hátha már csak az maradt lehetőségnek..

2014. aug. 11. 17:18
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
A helyedben feljelenteném az öcsédet. Hátha megijed és normalizálja magát, visszaadja, amit lopott, ilyenek.
2014. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom nincs lehetőséged elköltözni. Amúgy túrd fel az öcséd táskáját meg ruháját amibe menni fog, hátha még nem adta el az ékszert. És, ha megtalálod nála verd már el! Hidd el utálni fog, de utána tudja, hogy a Te szobád tabu!

26/L

2014. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom öcséd drogozik. A viselkedése és a lopdosás legalábbis erre vall. Persze anyukád sem a legjobb példa előtte, a munkanélküliségével.

Öcsédnek le kellene adnia a 30ból minimum 20 ezret. Lopás miatt nagyon helyre kell tenni. Legalább abban az értékben elvenni tőle a cuccait.

Anyukádnak hagynia kéne, hogy a nevelőapád vagy a papád megnevelje.

Te már dolgozol vagy egyetemre jársz?

2015. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!