Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A faterom komolyan gondolja,...

A faterom komolyan gondolja, hogy ő dönti el, hogy én mit vegyek az általam megkeresett pénzemből?

Figyelt kérdés

Most van pénzem, és abból szeretnék bevásárolni iskolakezdésre. Pl. táska, füzetek, cipő...stb.

Én ki is néztem magamnak, a pénz meg is van, de a faterom aggodalmaskodik mindenért, és ő akarja eldönti hogy mit vegyek. Ő úgy gondolta, hogy közösen döntjük el a pénz sorsát..stb. Hogy a táska milyen legyen, a cipő milyen márka legyen, hogy a füzet milyen márka legyen.


HA, azt a pénzt én kerestem meg, szóval 100%-ban an enyém, miért akarja eldönteni, hogy mire költsem? Én sem szólok bele az ő költekezéseibe.



2014. aug. 16. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
4%
Nemhogy örülnél, hogy segíteni akar! Ez csak kamaszhiszti. Tudom, te már felnőtt vagy, én meg természetesen hülye, de szerintem hallgasd meg apukád véleményét!
2014. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

7-esnél a pont.

Azt meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy segíteni akar, meg hú de tapasztalt. Csak egy hatalommániás, begyepesedett, mindent jobban tudok szerencsétlen.


Ha lesz gyerekem, alap, hogy ilyeneket én veszek meg neki. És marhára nem érdekel milyeneket választ, ő fogja ezeket használni, nem én. A saját pénzével meg azt csinál amit csak akar.


Az ilyen szülőnek kutya kéne, akinek minden perce felett rendelkezhet, nem gyerek.

2014. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Még csak 18 éves vagyok.. Miután befejeztem a gimit, megyek egyetemre.


Én most persze nem azt vártam, hogy mindenki egyetért velem, DE, azért a józan észt lehet használni. Gondold csak el, ha én megmondanám, hogy ki mire költse az általa megkeresett pénzét. Érdekes lenne.


És ha meg szart veszek, az én bajom, nem az övé. Ő semmit sem veszt. Most össze is vesztem vele, vagyis inkább megsértődött, mivel megmondtam neki világosan, hogy ez nem az ő pénze, nem ő kereste. Aztán hozta a hülye okokat, hogy jaj én ezt fizetem, meg azt. DE, én vagyok itt a gyerek, ő meg szülő. Neki azért van egy alapvető kötelessége, mint apuka.

2014. aug. 16. 15:09
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy alapvetően igazad van, de ha túlzásba viszed, elkezdheti az "Amíg én tartalak el" meg a "Nagykorú vagy, elköltözhetsz, ha nem tetszik valami, nálam ez és ez a szabály" kezdetű szövegeket, és akkor amíg a támogatására szorulsz a tanulmányaid miatt, ezzel meg is vagy lőve.

Mert gondolom, annyit azért nem keresel, hogy el tudd magad tartani. Sajnálom, mert én pl. a helyében kifejezetten örülnék, hogy megkerested a pénzt, és rádbíznám, mire költöd el. Ha elszórod, a saját károdon tanulsz, márpedig annak ebben a korban van ideje, nem akkor, amikor az esetleges hanyagság folytán már lekapcsolják az áramot...Szóval én még a Ronaldo-füzetet is engedném saját keresetből, hiszen úgyis megtanulja belőle a gyerek. Talán még jobban is, mintha én magyarázgatnám neki, hogy ne tegye, ostobaság.

2014. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!