Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek bejelentené, hogy vegetáriánus lett?

Figyelt kérdés

Egy évig kollégiumban volt, majd amikor hazajött a nyári szünetre, ellezdett magának főzni, a család ételeit pedig elutasította, ezt azzal indokolta, hogy vegetáriánus lett.

Ti mit szólnátok ehhez? 18 éves lányról van szó.


2014. aug. 16. 15:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%

Örülnék,mert egészséges.

Míg vegetáriánus voltam 7 évig egyáltalán nem voltam beteg,októbertől eszem húst,mert kívánom,na nem sokszor heti max 1 alkalom,de télen kétszer is annyira lebetegedtem,hogy antibiotikum kellett.Nem véletlen...

2014. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
19%

Az ég szerelmére semmit, nem azt mondta h heroin függő lett.

Egyébként ezen bármikor tud változtatni.

Nem mellesleg ha pl pár hónapig nem eszeik az ember húst az kimondottan jót tesz a szerveztek.


Ámbár fehér húsokat még egy vega is ehet.

Persze ennek is több kategóriája van.

2014. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
80%

"Ámbár fehér húsokat még egy vega is ehet"


?????????????????? :D A vegetáriánus jelentése: NEM FOGYASZT HÚST!

2014. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
1%

A halak húsa fehér és az nem számít igazi húsnak ezért mondtam h ehet.

Egyéb ?

2014. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mit szólhatnék?

Ettől még nem történt semmi, max kicsit macerásabb lesz a főzés itthon.


Ha így jó neki, csinálja így. :-)

2014. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%
24-es, a vegetáriánusok nem esznek halat. Hol hallottál ekkora hülyeséget?
2014. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 k.zl válasza:
64%

A vegetáriánusok nem esznek semmilyen húst. Halat vagy más vízi állatot sem, vagy csirkét vagy akármit, hiszen meg kellett hogy öljék. Tehát tabu.

A ma kitalált divatvega irányzatok, mint szemivega meg peszkateriánus nem azonos az időszámításunk előtt kialakult vegetáriánus elvekkel, csak a bulvárlapok találmánya, és a gyenge, húst elhagyni képtelen emberek aggatják magukra, mert szerintük menő. Egy ilyen személy, aki csak halat vagy akármilyen más húst eszik, az nem vegetáriánus, egyszerűen csak kevés húst, vagy csak bizonyos húsokat fogyasztó ember.


A kérdésre a válaszom, én nem tiltanám és nem szekálnám a gyerekem, ha vegetáriánus szeretne lenni. Ha az ember tájékozott a témában, akkor tudja, hogy nem egészségtelen. A lényeg, hogy változatosan táplálkozzon. Főleg, hogy még plusz problémát sem jelent neked, hiszen nem neked kell kiokoskodni, hogy mit készíts, mert főz magára.

2014. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék neki, ha vega lenne, vagy legalább kevesebb húst enne.

Aki azt írta, hogy a hal nem számít húsnak, ezért vegetáriánusok is ehetik, az téved. Igaz, hogy a böjt alatt a hallal kivételt tettek. De a kereszténységnek ilyen tekintetben semmi köze a vegetarianizmushoz. A vegetáriánusok nem eszik semmilyen állat húsát. A lényeg azon van, hogy a húsért meg kell ölni egy állatot, ezért nem esznek fehér húsú állatokat sem. Sajnos sokan keverik a dolgokat, mert pl. az okos magazinok is összevissza írkálnak ebben a témában.

2014. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék az okára. A vegetarianizmus mindenképp egy pozitív dolog abból a szempontból, hogy figyel a testére és a környezetére. Az meg mégjobb, hogy inspirálja a lányodat a főzésre. Nem kell szekálni, mert lesz elég baja ha étteremben csak rántottsajtot/rántottzöldséget ehet, vendégségben se lesz neki egyszerű, ráadásul ezentúl külön kell majd főznie magára mindent. Fontos, hogy válozatosan étkezzen, szólj rá, ha azt látod, hogy csak tésztát/krumplit/kenyeret eszik, mert az nem valami tápláló. 10 éve vagyok vega. Lehet egészségesen élni hús nélkül is, csak több szervezést igényel. Azért ha tejterméket és tojást eszik, az jóval egyszerűbb, mert egy rántottával, vagy piskótával rengeteg komplett fehérjéhez juthat.
2014. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!