Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek bejelentené, hogy vegetáriánus lett?

Figyelt kérdés

Egy évig kollégiumban volt, majd amikor hazajött a nyári szünetre, ellezdett magának főzni, a család ételeit pedig elutasította, ezt azzal indokolta, hogy vegetáriánus lett.

Ti mit szólnátok ehhez? 18 éves lányról van szó.


2014. aug. 16. 15:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%
* Nem tartjuk túlzottan egészségesnek márhogy a hús fogyasztását!
2014. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért bűn ez, főleg ha főz magára?
2014. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Egyébként sportol, nem dohányzik, de nem egészségügyi megfontolásból teszi, vagy mert sajnálja az állatot, azt mondja, a kollégiumban megutálta a húst. De az apja mégis szeretné, ha enne. (én pártatlan vagyok, nagy már)

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 16. 16:05
 14/29 anonim ***** válasza:
34%
Ha eröltetitek, akkor annál inkább belelovallja magát, ha nyugton hagyjátok, akkor idövel a kollégiumi undor kimegy belöle.
2014. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
9%
Nem örülnék neki sok vega ismerősöm van aki beteges minden kis nátha ledönti. Anyagi szempontból sem lenne jó ha külön kaját venne magának ha nem lenne az jó amit mi eszünk.
2014. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%
Én sose voltam nagy húsos, nem szeretem az ízét. Amióta kiköltöztem Angliába, még jobban megutáltam a húst, mert itt elég rondákat árulnak. Egyébként azt sem értettem soha, hogy ha egy gyerek nem szeret valami kaját, minek kell ráerőltetni. Mi baja lesz attól a szülőnek, ha a gyerek nem eszi meg pl. a spenótot, hanem mást eszik helyette? Vagy mitől jobb hányingerrel küszködve magamba erőltetni a kaját, mint kidobni vagy a kutyának/cicának adni? Tudom, ez már elég szélsőséges példa, de apám sokszor csinálta azt gyerekkoromban, hogy ha nem bírtam megenni, amit a tányéromra rakott, akkor üvöltözött velem. Az eredmény: rossz emésztés, reflux, gyomorfekély, és a mai napig irtózok a nagyobb közös étkezésektől, pedig már évek óta nem lakom a szüleimmel. Még csak anyatejes a babám, de azt fogom csinálni, ha majd rendesen enni fog, hogy kipróbálok egyszer egy ételt, és ha nem eszi, többet nem csinálok neki. Nem fogom ráerőltetni, amit nem szeret, mert attól belé rögzül az, hogy az evés egy kellemetlen, rossz dolog, és nem akarom, hogy később majd gyomorgörccsel üljön le az asztalhoz minden étkezéskor. Kicsit eltértem tárgytól, mert itt egy 18 éves felnőtt lányról van szó, nem egy kisbabáról, de a lényeg akkor is ugyanaz, hogy nincs értelme olyan ennivalót ráerőltetni a gyerekünkre, amit nem szeretne megenni.
2014. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%

Semmit, max. odafigyelnék, hogy azért a fehérje bevitele így is meglegyen, és amit megeszik, az valóban egészséges legyen - ne mekis salátákon meg rántott sajton éljen pl.

Bár 18 éves "gyerek" szokásaiba már úgyis lehetetlen beleszólni, ha addig jó példát mutattak neki, akkor az úgy is beérik, ha meg nem, akkor csendben kell maradni, és hagyni, hogy megtalálja a maga útját mindenben.

2014. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem beteges!én gyerek korom óta vega vagyok!(tauma miatt).tökéletes a vèrképem,2-egészséges gyermeket szültem.de mivel ő most kezdte és fiatal,én azt mondanám kamaszkori hóbort.hagy had csinálja.
2014. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Persze nem erőltetek semmit, csak a véleményetekre voltam kíváncsi, mert nekem furcsa, valószínűleg mert itt falun ritka ilyesmi. :)
2014. aug. 16. 17:33
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem örülnék neki sok vega ismerősöm van aki beteges minden kis nátha ledönti. Anyagi szempontból sem lenne jó ha külön kaját venne magának ha nem lenne az jó amit mi eszünk.

"


Anyagi szempontból hogy ne lenne jó az, ha olcsóbb ételt vesz?


Ezt a betegességes dolgot meg nem értem. Szerintem marhára nem attól függ, hogy az ember elkapja-e a náthát, hogy vegetáriánus. Én úgy 3 éve nem voltam náthás, pedig vegetáriánus vagyok. Mégse vontam le belőle azt a konklúziót, hogy ez azért van, mert nem eszek húst. Hiszen rengeteg húsevő ismerősöm sem volt már náthás régóta. Nem ezen múlik, hanem azon, hogy az ember mennyire étkezik változatosan. Minél többféle vitaminhoz, minél gyakrabban jut hozzá a szervezet, annál jobb erőforrásai vannak az immunrendszernek. Igen, a húsban is vannak vitaminok, de azokhoz nem nehéz hozzájutni növényi forrásból sem.


Amúgy meg rengetegen vannak, akik a kiegyensúlyozott táplálkozás ellenére is gyakran betegek, szóval nem ezen múlik a dolog.

2014. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!