Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy lakást a szüleimtől...

Kaptam egy lakást a szüleimtől! Ideje lenne felnőni? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Habár nem igazán érdemeltem meg, kaptam egy lakást a szüleimtől. Igazság szerint eddig az érettségi és diploma megszerzésén kívül sok mindent nem tettem le az asztalra; dolgoztam Angliában, Magyarországon több helyen is, de sehol nem tudtam megmaradni 2-3 hónapnál tovább, magam se tudom, miért.

Egyszerűen csapongok ide-oda, sehol nem találom a helyem, nem érzem magam képesnek rá, hogy elvállaljak egy "eladó"-nál nagyobb kaliberű munkát, habár kapcsolatok révén ajánlottak vezetői beosztást is, de félek a bukástól, hogy valamit elcseszek.

A másik dolog, hogy gyógyszerfüggő is voltam - többször letettem, de mindig visszaesek. Attól félek, ha elköltözöm, megszűnik a kontroll, és akkor mélyre zuhanhatok. Apám szerint, itt az idő, hogy gondoskodjam magamról, és vállaljam a következményeket a tetteimért. Szerinte az élet majd megtanít arra, amire ő nem volt képes.

Mi a véleményetek erről? Költözzek el? Illetve tudnátok ösztönző könyveket és filmeket ajánlani?


24/L



2014. aug. 31. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz csak a hazat ne add el.
2014. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egy nagy lehetőséget kaptál arra, hogy magadról gondoskodj.


Igaza van apukádnak.

Költözz el mindenképp, és kezdd el az önálló életed. Tanuld meg beosztani a fizetésed.


Gondolkodom könyvön meg filmen, de most semmi sem jut eszembe :(

2014. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha apád hajlandó kifizetni egy normális pszichoterápia árát, azt még vasald ki belőle, mert nagyon rádfér. (ezt nem bántásból mondom)


Aztán meg élvezd az életet, az emberek többsége 25-30 évig csak arra dolgozik, hogy kifizesse azt, amiben lakik.

2014. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
szerintem ez kamu kérdés.
2014. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
A könyvek és a filmek nem oldják meg az életedet, de jó eséllyel még ez a lehetőség sem, egyedül te magad vagy, aki tehetsz valamit, hogy talpra állj. Hagyd abba az önsajnálatot és a filózást, és fogj hozzá. Nem fog minden így az öledbe hullni, és a világnak van egyéb baja, mint hogy a te gondjaidat megoldja.
2014. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
8%

már rég nem kellene velük élned.

nem hülyeség a kollégiumi élet, de ha már nem úgy alakult, sürgősen kezd el az önálló életedet és talán nem lesz felesleges időd pszichoizéskedésekre sem.

2014. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

Kellene neked egy rendes pasi, aki mellett meg tudnál erősödni és aki támogatna téged lelkileg.


Egyedül ilyen függőséggel nem lesz jó ötlet elköltözni! Az első kudarc után indulsz is lefelé a lejtőn....

2014. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
4-es miért lenne már kamu..?
2014. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én a helyedben költöznék, ez egy remek lehetőség magadnak is, hogy bizonyíts. A munkát is nyugodtan elvállalnám, veszíteni valód nincs. Ha meg elbuksz, felállsz és mész tovább, végül is erről szól az élet.

Én is egyedül élek, de gyakran hazamegyek a szüleimhez, nehéz megszokni az önállóságot. De egész jól megy.

Vágj bele nyugodtan:)

2014. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

persze, a szülei kezéről áttapadni lelkileg támogató pasi kezére.

ilyet is sokan csinálnak, de valahogy aztán a pasi nélkül, tehát egyedül továbbra sem megy a dolog, vajon miért.

2014. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!