Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy lakást a szüleimtől...

Kaptam egy lakást a szüleimtől! Ideje lenne felnőni? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Habár nem igazán érdemeltem meg, kaptam egy lakást a szüleimtől. Igazság szerint eddig az érettségi és diploma megszerzésén kívül sok mindent nem tettem le az asztalra; dolgoztam Angliában, Magyarországon több helyen is, de sehol nem tudtam megmaradni 2-3 hónapnál tovább, magam se tudom, miért.

Egyszerűen csapongok ide-oda, sehol nem találom a helyem, nem érzem magam képesnek rá, hogy elvállaljak egy "eladó"-nál nagyobb kaliberű munkát, habár kapcsolatok révén ajánlottak vezetői beosztást is, de félek a bukástól, hogy valamit elcseszek.

A másik dolog, hogy gyógyszerfüggő is voltam - többször letettem, de mindig visszaesek. Attól félek, ha elköltözöm, megszűnik a kontroll, és akkor mélyre zuhanhatok. Apám szerint, itt az idő, hogy gondoskodjam magamról, és vállaljam a következményeket a tetteimért. Szerinte az élet majd megtanít arra, amire ő nem volt képes.

Mi a véleményetek erről? Költözzek el? Illetve tudnátok ösztönző könyveket és filmeket ajánlani?


24/L



2014. aug. 31. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%

8as: valahogy nagyon mesterkélt a megfogalmazás.

meg az egész. 24évesen diplomás, élt külföldön, dolgozott sok helyen: de nem sokat tett le az asztalra (?)

vezetői beosztást ajánlottak egy csak eladói tapasztalattal rendelkező 24 évesnek: ekkora kamut az életben nem hallottam. senki nem akarja, hogy a vállalkozását csődbe vigyék, akkor sem, ha ki tudja, milyen jó haverok valamelyik rokonával.

nem, valahogy olyan filmből vett, mesterkélt az egész körítés is. tök higgadtan van megfogalmazva, pedig saját bevallása szerint állandóan csapong, gyógyszerfüggő, stb, nem tudom, egyszerűen nem hiszem el.

2014. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

pedig, sajnos (vagy éppen nem), én is hasonloképp voltam..annyi különbséggel, hogy végül én visszamentem külföldre, a lakásomat meg kiadtam..megfelelési kényszerem volt, ezért nem mertem bizonyos dolgokat meglépni. hál'istennek azota már eltelt 7 év :)


kérdezö, mindenképp költözz.

2014. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Először is, miért lenne ez kamu kérdés? Nem fogom bizonygatni, hogy a valós helyzetemmel és problémáimmal kapcsolatban vagyok kíváncsi mások véleményeire/ tanácsaira.

Valószínűleg el fogok költözni,hiszen már életem külön pár évig, a főiskola ideje alatt - akkor viszont ott voltak a lakótársak. Férfit nem akarok az életembe, hiszen, ahogy az egyik válaszadó leírta, valószínű csak afféle menedéknek használnám. Tudom mi lenne a helyes, csak rettegek a bukástól. Vannak igaz barátaim, akik támogatnak, csak szégyellem bevallani nekik ezeket a gyengeségeimet, mivel kívülről és erős és karakán embernek ismernek. Tudnak a gondjaimról, de nem avattam be őket ilyen mélységekig, mert félek, ha egyszer úgy alakul, visszaélnek vele. Pszichoterápia egyelőre nincs tervben, próbálok saját erőmből felállni - ezért is keresek motiváló könyveket/filmeket, és várok tanácsokat :)

2014. aug. 31. 22:07
 14/22 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy félsz magadtól mert megszűnik a kontroll. Sürgősen menj vissza oda ahol korábban kezeltek, keresd fel a pszichiáteredet.

Önsegítő csoport van a közelben? Ők is segíthetnek. Mindenképpen le kell válnod a szüleidtől. De nem ilyen hirtelen. Az önálló életmegkezdése nem biztos, hogy esetedben jó gyógyszer.

2014. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

ma 21:59

Leírnám milyen vezetői állásról lett volna szó, amire alkalmas is lettem volna, de nem akarok túl sok információt közzé tenni itt. Rajtad áll, hogy elhiszed-e avagy sem. Sajnálom, hogy túl higgadtnak tűntek a válaszaim, engem így neveltek, hogy ha szétvet az ideg, ha magam alatt vagyok, akkor is tartani kell magam. Viselkedni mindig, minden körülmények között tudni kell.

2014. aug. 31. 22:14
 16/22 A kérdező kommentje:

"A könyvek és a filmek nem oldják meg az életedet, de jó eséllyel még ez a lehetőség sem, egyedül te magad vagy, aki tehetsz valamit, hogy talpra állj. Hagyd abba az önsajnálatot és a filózást, és fogj hozzá. Nem fog minden így az öledbe hullni, és a világnak van egyéb baja, mint hogy a te gondjaidat megoldja."


Köszönöm szépen! :) Igazad van!

2014. aug. 31. 22:16
 17/22 anonim ***** válasza:

hm értem, jó, akkor bocsánat, ha tényleg igaz. számomra teljesen hihetetlennek tűnt.

ha van pénzed rá, fordulj pszichológushoz vagy még jobb, ha függőségekkel foglalkozó pszichiáterhez fordulsz.

én is járok pszichológushoz, nem a világ vége.

2014. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is kamu.
2014. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Figyelj ide. Tudod itt az ideje, h megrazdd magad es hogy felebredj! Higgyel magadban! Tudod nem mindenkinek adatik meg, h lakast kapjon a szuleitol. Ez mar eleve 1 jo utnak iditas! Nekunk meg a parommal meg 15 evig kell fizetni a hitelt, h mienk legyen a hazunk. Es igen mar itt az ideje, h a sajat labadra allj. Nem kell felni. Hidd el nagy orom, amikor van sajat otthonod. Nekem 1 kicsit depressziosnak tunsz. Hidd el sokan vagyunk akik nem mindig szeretnek koran kelni es munkaba menni, de a vegeredmeny szamit. Amikor elmondhatod, h a tied, mert kemenyen megdolgoztal erte. Hidd el hamarosan majd megtalalod az igazit es elmulik a vilag vege hangulatod. Fel a fejjel es minden rendbe lesz. Csak akarni kell es kitartonak lenni. Nem feladni mar az elso akadalynal! Tudod engem mar kiskoromtol onallosagra neveltek a szuleim es aldom oket erte. Nem lehet, h a te szuleid mindent megcsinaltak helyetted es ezert felsz a kulon koltozestol? A masik meg, h felnott vagy es te iranyitod a sorsod. Legy eros es ne a szuleidtol vard, h visszatarsanak a elzulestol! Magadnak kell rendbeszedned magad! Kitartas! Sikerulni fog!
2014. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Apádnak igaza, kapsz most egy jó lehetőséget, ami itthon a legnagyobb probléma, a lakás, azzal neked már nem kell törődnöd, 24 évesen már meg kell tudnod állni a saját lábadon.


Amúgy az hibázik aki dolgozik, ergo olyan, hogy valaki mindig mindent jól csinál, nem létezik, szóval a kudarctól kell a legkevésbé tartani.


Ismerkedj meg valakivel, dolgozz, éld az életedet, nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult.

2014. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!