Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy lakást a szüleimtől...

Kaptam egy lakást a szüleimtől! Ideje lenne felnőni? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Habár nem igazán érdemeltem meg, kaptam egy lakást a szüleimtől. Igazság szerint eddig az érettségi és diploma megszerzésén kívül sok mindent nem tettem le az asztalra; dolgoztam Angliában, Magyarországon több helyen is, de sehol nem tudtam megmaradni 2-3 hónapnál tovább, magam se tudom, miért.

Egyszerűen csapongok ide-oda, sehol nem találom a helyem, nem érzem magam képesnek rá, hogy elvállaljak egy "eladó"-nál nagyobb kaliberű munkát, habár kapcsolatok révén ajánlottak vezetői beosztást is, de félek a bukástól, hogy valamit elcseszek.

A másik dolog, hogy gyógyszerfüggő is voltam - többször letettem, de mindig visszaesek. Attól félek, ha elköltözöm, megszűnik a kontroll, és akkor mélyre zuhanhatok. Apám szerint, itt az idő, hogy gondoskodjam magamról, és vállaljam a következményeket a tetteimért. Szerinte az élet majd megtanít arra, amire ő nem volt képes.

Mi a véleményetek erről? Költözzek el? Illetve tudnátok ösztönző könyveket és filmeket ajánlani?


24/L



2014. aug. 31. 21:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Vállalj fel egy kőkemény pszichoterápiát. Ha nem csak diplomád van, hanem némi eszed is, akkor van még egy-két éved, hogy esély legyen neked segíteni.


2. Utána add el a lakást, és költözz el külföldöre. Minél messzebb anyádtól, annál jobb.


3. A gyógyszerfüggések és a "sehol sem találom a helyem"-dolgok traumatizációra is utalhatnak (koraira), amit most még kiszedheznek belőled. Ill. a függés maga mindig súlyos anya-kapcsolati zavarra utal, ami egy lány esetén még nagyobb baj, mint egy fiúnál. Egy férfi túl tud élni valamenyire és egy jó időre telve magában nőgyűlölettel (aminek az alapja az anyagyűlölet) úgy, hogy azt kivetíti a többi nőre vagy a házastársára, lányára - ettől ő még vidáman és boldogan dolgozik, és sikeres ember lehet a társadalomban. De egy nő nem, mert a nőnél a nőgyűlölet majdnem egészében az önmaga elleni gyűlöletet jelenti, mert nemileg azonos azzal, akit gyűlöl.


Ha nem vállasz be semit, akkor elveszel. A harmincat sem fogod megérni.


Vedd úgy, ahogyan írtanm, olyan komolyan.

2014. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

a szüleidnek csak simán elegük van belőled, ahogy élsz

ezért kaptál egy lakást, és old meg magad, ahelyett, hogy egy orvos címét kaptd volna meg...

2014. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!