Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreznétek, ha a gyereketek...

Mit éreznétek, ha a gyereketek nagyon jól beszélne idegen nyelvet, míg ti az egyik legrosszabb nyelvtudók vagytok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy kint vagytok valahol külföldön. És a kisiskolás gyereked nagyon jól tudja a nyelvet, ti meg úgy érzitek, kakik vagytok belőle és soha nem lesztek olyan jók,mint a gyereketek.


Ui.: ez egy elméleti kérdés.


2014. szept. 7. 00:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

1 Neked miért esne rosszul, hiszen te vagy az aki végig segítetted a gyereket, hogy odáig eljusson, te álltál mögötte, te küzdöttél vele mikor a több 100 szót tanulta, te vagy az aki lehetővé tetted a nyugalmat számára és a kiszzolgálást,az anyagiakat, hogy békességben, normális körülmények között tudjon tanulni. Jah, hogy nem voltál reflektorfényben és nem téged ér az elismerés? No nagy dolog.Szerintem mindig az eredmény a lényeg, és jobb a háttérben állni, mint a figyelem középpontjában. Én mindig is hátul szerettem állni, onnan jobb belátni az egész mindenséget:D


Szóval nem is értelek, hogy mi is a problémád:D

2014. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Büszke lennék rá! Erre várok, hogy legalább egy nyelvet jobban tudjon nálam. :)
2014. szept. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a kérdezőnek nincs még gyereke, ezért nem tudja a választ. Amikor először kakil a bilibe, akkor is úgy érzed, az a te érdemed és rettenetesen büszke vagy rá, ez arra is igaz, ha kettessel megy át matekból vagy végre elballag nyolcadikból 3x bukás után, de ha ennél többre képes, akkor még jobban dagad a melled, mert úgy érzed, ez a gyerek a te gyártmányod, tehát amit tud, az hozzád is tartozik. :) Szóval az egy szülőnek sose fáj, ha a gyereke többre viszi, sőt ez a cél.
2014. szept. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Büszkeséget.
2014. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ki az ahólye aki irigyli a gyerekét
2014. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

"ő képes rá(ez persze jó), én nem vagyok rá képes(és emiatt esne rosszul)"


De miért pont a gyereked tudása esik rosszul? Milliók beszélnek olyan nyelveket, amiket nem ismersz: miért csak a gyereked tudása fáj?

2014. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TappancsMancs ***** válasza:
Gyerekek úgy is jobban megtanulják mert belenőnek. Max rá lehetne a saját tudásra gyúrni és örülni hogy jól beszéli a nyelvet.
2014. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%

Hasonló a helyzet nálunk, külföldre költöztünk és hiába beszélem jól a nyelvet, már látszik, hogy a gyerekek akcentus nélkül anyanyelvi szinten fogják tudni, úgy, ahogy én már soha.

Tényleg jól megy a nyelv, de tőlem még mindig pár mondat után megkérdezik, hogy honnan jöttem és szerintem 10 év múlva is megfogják kérdezni.


Az irigység azért nem jó szó, mert túl negatív, de persze van bennem egy "de jó nekik" érzés. Viszont pont ez volt az egyik cél a kiköltözéskor, épp ez volt az egyik ok nálunk.

2014. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!