Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a barátaival Londonba?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 11:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
53%
Hat, pedig vigyazni kell Londonnal. En már itt dolgozom 2 eve, annyira nem rossz hely, de a 16 eves lanyomat nem engednem el egyedül.
2014. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
58%

Engem elengedtek. Viszont az igaz, hogy én voltam ott az egyetlen kiskorú, a másik 3 barátnőm már mind elmúlt 18, ráadásul az egyikük 6 évet élt ott.

4-en összesen 7 nyelvet beszéltünk, szóval ha bármi gond volt, megtudtuk magunkat értetni.



Hány évesek a barátai?

Mennyire felelősségteljes, megbízható?

Volt már egyedül külföldön?

Beszél angolul?

Megbízol a barátaiban?


Amúgy én nem engedném.

2014. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Megbízható,talpra esett lány,ha valami történik,sosem esik kétségbe,hanem inkább keres valami jó megoldást,kiutat. A megye legjobb gimnáziumába jár,okos,jó tanuló,a barátai szintén rendesek. 16-17 évesek. Van, aki közülük középfokon beszél angolul,de páran csak idén kezdték (köztük a lányom is). Viszont aki nem tud angolul,az középfokon beszél németül,nem tudom,hogy ez Angliában mennyit számít,sokan beszélnek-e. Kb. 10 mennének április,május környékén,csak a repülőt meg a szállást már most le kéne foglalnom. Én megbízom a lányomban meg a barátaiban is,csak nem tudom,hogy hogyan közlekednének,hogyan jutnának el a szállásig,hogy kéne beosztani a programokat stb. Repülni még nem repült,Angliában sem volt. (Erdélyben,Franciaországban,Németországban,Ausztriában volt eddig).
2014. szept. 27. 18:57
 24/30 anonim ***** válasza:

Szerintem én meg tudom ítélni, mert gimiben szeptemberben kezdtem a németet, és a következő májusban voltam először Németországban cserediák egy hétre(gimivel, tanári kísérettel).

Rengeteget tanultam belőle, de amikor kimentem, meg sem tudtam szólalni. Mármint pár mondatot kivéve.

Ha azt írtad volna, hogy általánosban és angol tagozatra járt, stb, azt írtam volna, hogy engedd el. Így azt mondom, ne, mert jövő májusban nem lesz azon a szinten, hogy 16 évesen bátmilyen szituban ami csak felmerülhet, bolgoduljon nyelvileg.

Amúgy én voltam 16 évesen egyedül Ausztriában. De addigra már 1,5 éve tanultam németül, és mögöttem volt kétszer egy hét németországi csereporgram, több hét nyéri munka campingben (ahol folyamatosan német túrítákat pátyolgattam) stb.

Összefoglalva: egy dolog miatt nem engedném el a lányodat, és az az, hogy nyelvileg jövő tavaszra még nem lesz elég magas szinten ahhoz, hogy 16 évesen felnőtt nélkül utazzon.

2014. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen a lányom és milyenek a barátai.

Én 14 évesen tök egyedül mentem Amerikába egy évre tanulni, se a barátaim, se a szüleim nem jöttek velem.

Egy 5 napos városnézést azért túl lehet élni 16 évesen. Nem kell ezt túldramatizálni.

2014. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
49%

Igen, egy városnézés túlélhető.

De aztán ott van a kalandvágy, hogy milyen lehet London éjszaka, stbstb.

2014. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Szia!Kamionsofőr vagyok,és ott nem tartanám szerencsésnek,ha egyedül pár fiatal(mindeggy,hogy 4-5,vagy 12-18),"egyedül"bolyong a világban,pláne ha a nyelvel sem állnak valami jól.A mai világban sajnos elengedhetetlen a "tudás",ami pl Brit segélyhívó,ha 'elakadok' a világ eggyik részén hogy oldjam meg..Egy 16 éves lány még eléggé éretlen eggy ilyenfalyta úthoz,viszont ha Megbízható felnőtt kísérő megy velük,akkor más a helyzet,de így Semmiképpen semmiesetre sem.NEM.
2014. szept. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%
ja és:Ők még gyerekek,ki tudja mi fog történni távol a hazánktól,és ha (Ne adja isten) Pl Akkor vesznek össze eggymással hülyeség miatt..?! Ők még gyerekek,és lényegtelen,hogy jó gimnáziumba tanul,és hogy elkezdte a nyelvet,ha egyedül nem tudja megállni a helyét.Sajnos a mai világban erre is gondolni kell..Üdv: Előző:(Kamionsofőr)
2014. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Angliaban senki nem tud nemetul, a magyar meg lengyel vendegmunkasok elenyeszo reszet leszamitva.


amugy nem ertem a problemat, ha 10en mennek akkor alig tobb mint 10 szazalek pluszkoltseget jelentene kiutaztatni veluk egy felnottet, problema esetére. Mondjuk olyasvalakit, aki elt, vagy jart mar ott. Ha tenyleg varosnezni akarnak, akkor ez logikus, mert nem fognak kavarogni, lesz olyan aki vagja a kozlekedest, stb.

2014. szept. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
66%

Nem engedném el. Pedig eddig hajlottam, de kérdező, az utolsó hozzászólásod miatt mégse.

Aki legjobban tud angolul, az is csak középfokon? Gondolom jó esetben van egy angol középfokúja. Hát elmondom, hogy egy középfokkal meg se fog tudni szólalni a valós életben, itt nem előre begyakorolt témákról kell majd pár összefüggő mondatot elmondani.


Nyilván, ha minden jól megy, megfelelne, mert a jegyet úgy ahogy megveszik maguknak a London Eye-ra, és rendelni tudnak kaját. De mi van ha valami történik? Valaki rosszul lesz, orvosra van szükség, elkeveredik a poggyász, stb stb, persze nem valószínű, de akkor is sajnos előfordulnak ezek a dolgok, és ezeket hogy fogják megbízható nyelvtudás nélkül megoldani? Nem lehet :(

2014. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!