Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a barátaival Londonba?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 11:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

"Szülő,tanár nélkül. 5 napos városnézés,kirándulás."


Így nem, legalább 1 szülő menjen velük.

2014. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt nélkül nem. És a felnőtt ne épp 19 éves legyen, hanem legalább 30 éves.

Bármi történhet egy csapat tinivel, kicsik még ahhoz, hogy egyedül flangáljanak Londonban.

2014. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%
Látom, a tinik elkezdték a lefelé pontozást :)
2014. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
36%

Magyarázza már el valaki miért olyan szörnyen fontos, hogy egy 16 évesnek egy felnőtt fogja a kezét?

Egy felnőtt is ugyan úgy eltévedhet, ugyan úgy kirabolhatják. Sose biztos, hogy a felnőtt jobban tud angolul (ha tud egyáltalán), mint a 16 éves.

Őszintén előbb engedem el Londonba egyedül a gyerekem, mint Pestre. Jobb a közlekedés, jobb a biztonság, az egész város cafatokká van kamerázva, rengeteg a rendőr.

Szóval én továbbra is elengedném, mint ahogy el is engedtem. Semmi szörnyűség nem történt velük és jól érezték magukat. A repülőtérre kivittem meg hazahoztam őket és ennyi. Mikor megérkeztek, az első mondat volt, hogy "anya megyünk jövőre is".

2014. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk, kicsit hülyeség néha, hogy külföldtől jobban féltik az emberek a gyerekeiket mint a saját lakóhelyüktől.


Pl nekem összes excsajom vidéki szülei úgy beszéltek Pestről mintha valami háborús övezet lenne, és hogy az ő lányuk nem mehet oda. Így van külfölddel is, félnek az ismeretlentől, és a tv alapján tájékozódnak.


Pedig sok 15-6 éves másik városba jár suliba, kollégiumban lakik, kilóg esténként, vagy olyan városrészen megy haza minden nap ahova más be nem teszi a lábát.

2014. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%

Elképesztő... Újra és újra megdöbbenek rajta, hogy egyesek úgy tekintenek a saját gyerekükre, mint valami agyhalott, életképtelen idiótára vagy mint egy háziállatra. Csak az a lényeg, hogy a póráz jó szoros legyen, ne legyen egyetlen önálló gondolata se, és anyuci minden parancsára azonnal ugorjon, bármiféle ellenvetés nélkül. De lehet igazatok van, ne is lássa a gyerek a világot, ne is szerezzen élményeket és tapasztalatokat.

Folyton sírnak az emberek, hogy a mai fiatalok milyen önállótlanok. De hát könyörgöm, a szüleik nevelik őket ilyenné!

2014. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
16, ki mondta, hogy nem szerezhet tapasztalatokat? Csak legyen vele valaki, aki felnőtt, cselekvőképes, felismeri a bajos szituációkat, és nem megy bele felelőtlenségbe. 15-16 éves gyerekekről van szó, nem érett felnőttekről.
2014. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%
Értem én mit mondasz 17es. De egy 16 éves is lehet felelősségteljes és egy felnőtt is lehet hülye. Itt viszont nem tudunk semmit a lányról, csak az életkorát. Ezért is kezdtem azzal az első kommentem, hogy HA megbízható, akkor mehet. De ezt csak a szülei tudhatják. A legtöbb válaszoló viszont amint meglátta hogy egyessel kezdődik a lány életkora, máris rávágták, hogy "NEM". Én ismerem a lányaim, megbízom bennük, így nem is volt kérdés, hogy mehetnek-e. A nagyobb lányom tavaly egész nyáron kint volt Spanyolországban, egy táborban dolgozott, egyedül ment, egyedül jött, jól érezte magát, barátokat szerzett. Persze lógathatta volna itthon is a lábát, de mennyivel jobban járt így, hogy nem.
2014. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
Én augusztusban elengedtem a még nem egészen 14 éves fiamat 5 napra Prágába vonattal a Yoyo világbajnokságra. Többen mentek együtt, szerintem a legidősebb sem volt még 25 éves, a fiam volt a legfiatalabb, közte meg minden korosztály, a többsége 18 év alatti. Egyben visszajöttek mind, semmi bajuk nem lett. De már egy évvel ezelőtt is elengedtem versenyekre Csehországba és Szlovákiába is. Szerintem ha az ember ismeri a gyerekét, tudja mennyire megbízható, mennyire talpraesett (talán az a legfontosabb) akkor el lehet engedni. Lényeges, hogy legyen telefonálási lehetősége, a szállodákban, panziókban szinte mindenhol van wifi, akár naponta is lehet beszélni.
2014. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
49%

Mennyire tudnak angolul, mennyire önálló, amikor család utazott közösen mennyire volt aktív a programok szervezésében, problémák megoldásában?


Én nem engedném el a 16 éves lányomat külföldre, most olvastam egy pszichológiai tanulmányt, hogy a kamaszok agya másképp értékeli a veszélyes, kalandos helyzeteket mint a felnőtté (dr. Adriana Galvan. [link]

Olvassátok el, még érdekes is :)


De ha már sokat járt kelt belföldön, barátja szintén, ügyes talpraesett, többször bizonyította, akkor lehet.. Egyénfüggő, de mégis a nem felé hajlok, pedig fiatal vagyok, 25 éves, és bejártam a világot. (Talán pont ezért nem :)) Egyszer 18 évesen egy barátnőmmel Londonban ragadtunk plusz 1 napra, mert törölték a járatunkat. Az volt első külföldi utam teljesen önállóan, és elég nagy teljesítménynek tartottam, hogy sikerült másnapra egy repülőre jegyet szerezni, minden hivatalos papírt intézni, igazi britekkel fontos ügyet eredményesen intézni.. Maga a légitársaság semmit nem segített, de utólag fizette a hazajutás költségét számla ellenében. Én mindezt 16 évesen nem tudtam volna elintézni, szimplán a nyelvtudás hiánya miatt.

2014. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!