Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csalódnak a szülők a...

Miért csalódnak a szülők a felnőttkorba lépő gyermekeikben? Miért tojnak a szülők, nagyszülők fejére?

Figyelt kérdés

Négy gyermekem van, mindegyik úgy él, amire nem számítottam, és mind kerül minket. :-(

Kulturált, értelmes, szerető családot biztosítottunk nekik. Amit tudtunk megadtunk, hiányt nem szenvedtek, persze gazdagok sem vagyunk. Boldog, jókedvű gyermekkoruk volt. Még kamaszkorukban sem voltak nagy kilengések, mindent megtudtak velünk beszélni. Amit nem velünk, azt egymással. Bizalommal fordultak hozzánk.

Ideális családi életet éltünk.


Továbbiakat leírom hozzászólásban!



2014. okt. 17. 11:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ne jussatok el addig, amíg mi.


A gyerekkorom nagy része... nem érdekes. A szüleim mindig is csak akkor foglalkoztak velem, amikor hoztam az elvártat és "ki lehetett tenni a kirakatba" (22éves korom óta külön élek). Felnőttem, magamban megbocsátottam. Miután elköltöztem, melóztam, lediplomáztam (elég jól ment a szekér): támogattam őket, vittem ide-oda... stb. Az idill után, amikor bajba kerültem (majdnem az utcára, betegen, munka és tartalék nélkül - mivel a betegség és a munkanélküliség egy pillanat alatt elszipkázza a tartalékot) akkor kib.sztak az életükből, mint macskát sz.rni. Nem hogy nem segítettek egy darab száraz kenyérrel sem, de pl. meg sem hallgatták amit mondok. Ráadásul amikor hazalátogattam, azt kellett mondanom mindenkinek, hogy melózom és minden flottul megy... akkor döbbentem rá, hogy minek neveltek (pl. gond nélkül szemet húnytam a gyerekkorom miatt). Azóta nem voltam otthon. Akkor még segítséget kértem; erre már nem is szóltak hozzám. Kikecmeregtem a bajból (egészen jól megy :) ), de a részemről ennyi volt a család. Úgy fogom fel, hogy a nehézség eltakarította mellőlem a sz.rt (már bocsánat) és kellett az ordenáré nagy pofon, hogy észhez térjek.


Egyébként; egyke vagyok, az egész fiatalkoromban dolgoztam nekik / mellettük (tehát akkor sem voltam ingyenélő) és a szülőknek lenne miből (indulásnak se kaptam egy fillért sem). Igazából nem is az anyagiak fájtak, hanem hogy kutyába sem vettek engem a gondjaimmal együtt... a hangjuk pedig tele volt lenézéssel.


Most - mint szülő - Te csodálkozol azon, hogy nem engedem őket a közelembe? Se gyerek, se család, és unoka se lesz. Semmijük sem kell: ők sem (a vagyonuk sem).


Ne hagyd így eldurvulni: keresd a társaságuk és próbáld meg megérteni őket... ha akarod még azt a családot.

2014. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
minden mondatodal elitéled a gyerekeid életét szerinted ez a szerető környezet?
2014. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!