Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintettek tényleg annyira...

Szerintettek tényleg annyira rossz szüleim vannak?

Figyelt kérdés

A szüleimmel valamikor jó, valamikor rossz a kapcsolatom.

14 éves lehettem, mikor kérdeztem valamit az apámmtol hogy miért úgy van (de azt is viccből) és az ő válasza erre "ha nem tetszik akkor szedd össze a ruháid és költözz el " én azóta nagyon meg utaltam. De ő mindig oda jön ölelgetni, és mondja hogy mennyire szeret stb..de nem hát meg nagyon.

Nagyon sokat szerencse játékozik és. El veri állandóan a pénzt, akár az utolsót is.

Nagyon nem jó az anyagi helyzetünk, de ő Folyamatosan el veszti a munkáját.3 gyerek mellett alkalmazkodni kéne a munkahelyhez nem ott hagyni.

Az anyukám pedig.... Ő se különb régebben nagyon csúnyákat mondott nekem amiket nem szeretnék el mondani. És el várja tőlem hogy én végezzem el a házi munkát a mellett hogy tanulok (de tényleg nagyon sokat),és még a kis tesómra is én vigyázzak és ha a neki valami baja esik akkor egyből le támad mind a kettő hogy miért mem figyelek rá, de legtöbb esetben ők is ott vannak ga valami történik de akkor is én vagyok a hibás .. Szóval nem tudom én úgy gondolom,hogy nem valamijó szülők..



2014. okt. 18. 21:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A helyes írás nekem sosem ment.nyelvtanból mindig csak hármas voltam, és ezt a kérdést telefonról írtam és ott kicsit nehéz helyesen írni.De most nem a helyes írásom a lényeg -.-

2014. okt. 19. 15:33
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
8-as vagyok megint. Szerintem pedig teljesen normális, hogy a gyerekek egyre inkább kiveszik a részüket a házimunkából, ahogy nőnek fel. Ez a szülőknek is segítség és hosszútávon a gyereknek is, hiszen megtanulja a házimunka rendszeres elvégzését. Nyilván, ha a kitesó is felnő, majd neki is segítenie kell a házimunkában, mint ahogy most a kérdezőnek és valószinüleg többet is, ha nem lesz még egy kistesó (már ha a szülők elég következetesek). És nem hiszem, hogy azért szülték volna az első gyereket, hogy majd pesztrálja az X év múlva következőt, ez elég nonszensz. Én nem látok különösebb kivetni valót a kérdésben, csak, hogy apu szerencsejátékozik. De az az igazság, hogy az is csak egy betegség, bármilyen nehéz is elfogadni. Ha tovább nyomorítjuk az otthoni dolgokat (és utáljuk aput), akkor ő is hajlamosabb lesz a bűnbarlanga menekülni. Nekem továbbra is az a véleményem az irományod alapján, hogy nem vesznek komolyan, pedig ha felnőnél a feladathoz, akkor beszélhetnél erről apuddal. Komolyan és nagyon őszintén, éretten, mint egy felnőtt. Biztos, hogy sokat jelentesz neki, különben nem ölelgetne, meg mondaná, hogy szeret, te talán tudsz rá hatni.
2014. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

76%-os, neked nincs valami jó pszichológiai érzéked.

pont, hogy a gyereket gyereknek kell hagyni, és nem kell idő előtt kényszeríteni felnőni.


Nem tudom, szerinted ez mitől normális egyébként:

"És el várja tőlem hogy én végezzem el a házi munkát a mellett hogy tanulok (de tényleg nagyon sokat),és még a kis tesómra is én vigyázzak és ha a neki valami baja esik akkor egyből le támad mind a kettő hogy miért mem figyelek rá, de legtöbb esetben ők is ott vannak ga valami történik de akkor is én vagyok a hibás"

2014. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
De hát én már kifejtettem, hogy szerintem a sokat tanulás része kamu:)
2014. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

te hány éves vagy, mert nagyon gyerekesen állsz hozzá.

ez egy komoly dolog, komoly kérdés, nem okoskodni kell, hanem segíteni. ha nem tudsz, akkor meg inkább oda írkálj, ahol tudsz.

2014. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mint ahogy neked sem kellene offolni, sem szemelyeskedni, mert senkit nem erdekel.

O kerdezett, en meg valaszoltam, ki is fejtettem miert. Sajnalom, hogy nem ertesz egyet velem, attol meg eleg jo meglatasaim szoktak lenni. Egyebkent te azert jarsz ide, hogy belekoss mas valaszaiba? Mert akkor inkabb neked kellene abbahagynod az oldal latogatasat;)

2014. okt. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

az a baj, hogy egy amúgy is nehéz sorsú tinédzserre még több súlyt, felelősséget helyezel.

nem tud viszonyítani, nem látod? azért kérdez idegeneket. és az idegen ráteszi a plusz terhet... mindegy, nem akarom ragozni.

felelősséged van, ha egy gyereknek válaszolsz.

nyilván azért nem érzed, mert magad is gyerek vagy, hiszen ide bárki irkálhat. tehát megértem, ha nem érzed a súlyát a válaszodnak, ezért jelzem, hogy van neki. ha felnősz, meg fogod érteni.

felnőtt kérdezőnek szóló válasz esetében nem szólnék bele, mit irkálsz, mert egy felnőtt tud szelektálni. de itt fontos, hogy milyen válaszok hangzanak el, nem szabad még több kétséget ébreszteni a kérdezőben saját magával kapcsolatban.

2014. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

- nem én pakolok rá plussz terheket, hanem az élet. én csak más perspektivaba helyeztem a dolgokat a véleményem alapjan. szerinted nem szabad?

- nem vagyok már gyerek. olyanannyira nem, hogy csak még éppen fiatal felnőttnek számítok. (persze most te meg gyere azzal, hogy akkor éretlen vagyok. én meg akkor azt fogom gondolni, amit eddig is, hogy rossz a szövegértésed.)

- azért mert nem egyezik a véleményed valaki máséval, nem kell belekötni. Inkább csak tessék tovább haladni, kérem!

2014. okt. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ne vitatkozatok már. Értem mind a két válaszadó válaszát, és nem kell annyira gyereknek kezelni,nem fogok ki ugrani az ablakon azért mert egy idegen azt mondta hogy házi munkát el kéne végezznem.

És most te komolyan azt gondolod,hogy annyira jó dolgom van,hogy csak ki találom azt,hogy sokat tanulok? (Idióta)

2014. okt. 25. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!