Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkról, akik 0 anyagi támogatással küldik ki a gyereküket a felnőtt életbe?

Figyelt kérdés
Nem a nincstelen, szegény családokról van szó, nemis a gazdagokról. Arról a rétegről ahol a havi bevétel 500 ezer forint körül van összesen, csak egy gyermekük van. Viszont ezt az összeget elherdálják, autókra, házra, hiteleket vesznek fel 10-15 évre, nyaralni járnak kettesben stb. De valahogy a gyermekre senki nem gondol, ő örüljön annak hogy kap enni, van hol laknia, a továbbtanulását sem támogatják. Aztán 22-23 évesen ott áll a "gyerek" hogy dolgozik teljes munkaidőben, de a kis nettó 100 ezerből esélye sincsen elköltözni, családot alapítani. Semmilyen megtakarítást, segítséget nem kap a szülőktől. Az egyetlen esélye az önálló életre hogy albérletbe megy, de amelett nem fog tudni félretenni soha, csak nyomorogni. Pedig ha a szülők nem vettek volna 2 évente új plazma tv-t, és 3 évente új autót, akkor most kaphatna annyi pénzt ami legalább egy hitelhez elég önrésznek.
2014. okt. 27. 14:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
én meg azt nem értem, hogy miért kell mindent a gyerekek segge alá tolni. legalább jobban megbecsülik a dolgokat, ha megküzdenek érte.
2014. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

Miért is kellene a szüleimnek támogatniuk??

A saját lábamra akarok állni és nem akarom hogy támogassanak.

Én simán megélnék 100 ezerből,és nyilván nem egyből akarok családot alapítani,ha meg majd akarok nyilván a páromnak is lesz munkája.

2014. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
"Kis netto 100 ezerből" máshol 2-en élnek vagy abból tartják el a gyereket és akkor még nem kell fizetned albérletet, rezsit stb. Gondolom, luxushoz vagy szokva, ezért rinyálsz.
2014. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Most nem azért, de ha nem rólad van szó, mit foglalkozol ilyennel? Ha meg rólad van szó, most mit segít rajtad, hogy pocskondiázzák a süzlőket?

Meg lehet élni amúgy 100 ezerből, nyilván nem luxusélet lesz, de félre lehet annyit tenni 1-2 év alatt, hogy pár havi olcsó albérlet ára+a kaució összejöjjön. Azalatt meg csak talál valaki olyat (párt vagy ismerőst), akivel össze tud költözni, máris feleződnek a költségek. Attól amúgy, hogy azon sír az illető szája, hoyg miért ilyenek a szülei, nem lesz előrébb semmivel, ergó értelme sincs ezen az egészen kínlódni.

2014. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

"legalább jobban megbecsülik a dolgokat, ha megküzdenek érte."


Ez a merő baromság amivel vigasztalják magukat az emberek. Akinek megadatik,hogy adjon a gyerekének annak többségének sem agyhalott gyereke van és tudja,hogy nem fán termet.

Aki meg azt írta, hogy máshol ketten élnek ennyiből annak meg csak annyit hogy az egyik vagy cseszik dolgozni az meg persze hogy rosszabbul él mint aki dolgozik és keres vagy egyik sem dolgozik napi 8 órába mert 50 ezernél a minimálbér is több. Nehogy már azt kelljen sajnálnom aki a tökét vakarja otthon, vagy dolgozik napi 4 órát.

2014. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Én ennek is örülnék jelenleg, mert mi most ott tartunk, hogy a férjem szülei úsznak az adósságban, megélhetési problémáik vannak, és folyamatos támogatásra szorulnak. Két friss nyugdíjas, egészséges emberről van szó, akik viszonylag jó nyugdíjat kapnak, csak vmire elherdálják a pénzüket, folyamatosan hiteleket vesznek fel, de semmi látszatja nincs. :( Nem kell minket támogatni, de legalább ne hátráltassanak az életben...:(
2014. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

"miért kell mindent a gyerekek segge alá tolni. legalább jobban megbecsülik a dolgokat, ha megküzdenek érte"


Megbecsülni nem fogják jobban, ez nem ettől függ, legfeljebb ugyanolyan sóher és önző lesz mint a szülei, hogy minden centet magának tartson meg. Persze az igaz, hogy vannak akik átesnek a ló túloldalára a segítséggel.

2014. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A szülőktől nem szép ez, de engem is érdekelne az ő verziójuk. És az is, hogy a gyerek miért nem tanult tovább - mert egy normális végzettséggel 2014-ben azért nem nettó 100 ezret visz haza az ember.
2014. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
27%

Mert,ha egy szobát nem tudsz fizetni,akkor a hiteltörlesztőt fogod,mi ?


Emberek milliói kezdik a felnőtt életüket albérletben,köztük például én is,és még mindig élek ,és egyáltalán nem nyomorgok .Sőt ..


És én inkább megköszöntem a szüleimnek,hogy nem akartak anno semmiféle hitelbe belehajszolni ,hogy aztán legyen egy 40 nmes garzon lakásom 50 éves koromra :)


Te is túl fogod élni az albérletet,királykisasszony :) És 22 évesen 100 ezerből nem fogsz "családot alapítani" ,de nem is kell ilyen idősen .

Másrészről nem támogatják a továbbtanulásod?Miért,talán pisztolyt fognak a fejedhez,hogy el ne merj az iskolába menni ?:D


Gyerek vagy még. A gáz a követelőzés,és a hisztéria. Az én gyerekem is csinálta,de olyan 3-4 évesen kinőtt belőle .

2014. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a kárálóknak mennyire megy a matek, de egyedül 100e-ből tuti nem fog tudni fenntartani egy albérletet. Anno, amikor panelban laktam, kb. ennyiből jött ki a bérlet + a rezsi (ma lehet, hogy ki se jön ennyiből). Aztán ott a BKV, a kaja (min. 30-40e), néha ruha... ha ketten keresnek havi 100+100e-et, akkor sem tudnak félretenni, mivel a másik kereset el fog menni (2 BKV bérlet 20e, kaja legalább 40-50e, néha 1-2 ruhadarab...).


Persze, lehet tengődni szülői támogatás / indítás nélkül is, de piszok nagy mázli kell ahhoz, hogy abból ki tudjon utána törni a gyerek... ráadásul ha becsúszik valami gixxer (pl. betegség) akkor nincs mihez nyúlni... ilyen ez.

2014. okt. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!