Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem negatív hatással...

Úgy érzem negatív hatással van rám a családom, elköltözzek otthonról?

Figyelt kérdés

Nos,nem tudom eldönteni hogy valóban érdemes lenne elköltöznöm vagy csak fiatalkori gőgösség. A helyzet,hogy butának tartom a szüleim főleg anyám szóra a pénzét olyanra,amit nem bír fizetni aztán sír a szája. A húga pedig eddig lopta a pénzünket egy cigánynak de elég durván. Apukám krvázik és nem ad pénzt nekünk pluszban alkoholista is. Én nem haragszom rájuk,de testileg is bántalmaztak már. Nem sikerült bejutnom idén az egyetemre,tudom sokan vagyunk így de most dolgozok és kitaláltál,hogy innentől tartsam el magam és úgy menjek egyetemre hogy nem tudnak( nem akarnak) támogatni. Mindenhez negatívan állnak hozzá és úgy érzem semmire se vagyok képes. Hisztiznek és nyavajognak. Én nem akarok ilyen lenni! Anyám pluszban rosszindulatú is.


Tudom sokan tesznek fel ilyen kérdéseket nem tudom,hogy bírjam ki ezt az évet aztán koli vagy ruházzak be egy albérletre( jelenleg 60 ezres a keresetem részmunkaidőben de nyilván akkor keresek még munkát.) vagy inkább tűrjem ezt el tegyem félre a pénzem hogy mehessek normális egyetemre( gondolok itt a gyógyszerészetre,orvosira) Mit gondoltok?


2014. nov. 7. 23:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

a pszichológia diploma utáni képzések végzése kétlem, hogy teljes munkaidős elfoglaltság lenne, amellett simán tudsz dolgozni. ráadásul nem is kell rögtön elkezdeni őket diploma után, magadnak adagolod.

és nem is egyszerre kell kifizetni a pénzeket.

a pszichológia szak maga meg egy sima bölcsészszak, nem kell többet beleképzelni. ugyanúgy tudnád csinálni, mint bármilyen másik szakot.


az orvosi az már keményebb dió, az biztos. talán előre tudsz gyűjteni, vagy nem tudom, meg ugye minden ösztöndíjat/diákhitelt, stb. ki kell használni. de tény, hogy nehezebb, én megértem.


én mindenesetre nem adnám föl az álmaimat, max. lassabban jutnék velük előre.

2014. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!