Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként mit tennétek, ha a...

Anyaként mit tennétek, ha a kamasz lányotokra ilyen hatással lenne a mostohaanyja?

Figyelt kérdés

16 éves a lány, a mostohaanyja 22.


A lány elkezdett bulizni járni, van, hogy csak reggel megy haza. Hétköznaponként is van, hogy elmegy az egyetemista barátaival, barátnőivel szórakozni, vagy csak beülnek valahová.

Eddig nem annyira érdekelte a divat, szépítkezés (de nem volt igénytelen!). Viszont most mindene a vásárlás, a divattervezők darabjai, az apjánál saját gardróbszobát kapott (oda költözött, mert közelebb van a gimihez így) és 2 hetente minden péntek délutánt, vagy szombatot egy szépségszalonban tölt.

Sportolni is elkezdett (aerial hoop, pole dance), mindene lett a külseje.

A mostohaanyja viszi magával mindenhova, barátnőjeként tekint rá a lány.


2014. nov. 8. 16:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

16 éves lány vagyok én is, de szerintem kicsit sok amit a kérdező lánya csinál. Hétköznaponként nem kell eljárni bulizni, utána meg másnaposan megy iskolába....

Ráadásul műszempilla szerintem is sok ennyi idősen, a hajfestés és a műköröm elmegy, habár én is csak azokat a műkörmöket szeretem amik világosak és nem túl kihívóak. Én isszeretek szépítkezni és adni magamra, sminkelek (nem túl erősen), jól öltözködöm, és 1-2 havonta eljárok a fodrászhoz. Bulizni még nem járok, főleg nem hétköznaponként, hétvégén délután találkozom a barátommal és ennyi pont elég is. Nem dzeretnélek bántani kérdező, de had ne áruljam el, milyen kortársaimnak van már ennyi idősen műkörme, műszempillája,és kik járnak lerészegedni még hétköznap is...

2014. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
23%
Arra kell nagyon vigyáznod, hogy a két szülő között nehogy elvesszen a lányod.Ő még gyermek, akiért ti vagytok a felelősek. Mondjuk megbüntetik a buszon mert jegy nélkül utazott, akkor te kapod a felszólítást, hogy fizess.stb... Ő most így keresi önmagát és különben is ez a szülőgyülölő korszak.Légy vele nyugodt, szeretetteljes még ha nehezedre esik is, és elfogadó.Tuddj a baráti köréről, legyen rálátásod, hogy kivel tölti a szabadidejét,mert ez fontos.Támogasd akár anyagi, akár lelkileg.Ilyenkor több kiló festék az arcon, őrült tobzódás és bulik.Az első szerelmi csalódás után még ha évekbe is telik, meglátod visszatalál hozzád.A suli fontos, de az se baj ha estin tanul és dolgozik mellette.A lényeg, hogy fogadd el a külsejét még ha vad is a barátját, szerelmét.Majd megunja a sok bulit és belefárad és akkor rájön, hogy ki az akire mindig számíthat, az "édesanyjára".Hagyd, hogy az élet adjon neki pofonokat és visszataláljon hozzád.
2014. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
De éppen azt nem írtad le, hogy anyád mit csinál. Azt mondjuk megérteném, hogy nem örülne, ha a férjét elszeretné egy közel veled egyidős csaj és utána még a lánya is szívesebben lenne ezzel az új jövevénnyel, mint vele. Tehát igazából, emiatt sajnálom anyádat. Ami a szépítkezést illeti, szerintem nem gond ha rúdtáncolsz, jó nehéz sport, nyilván kozmetikushoz, fodrászhoz is el kell járni, de semmiképpen nem 2 hetente, nekem a műkörömmel sincs bajom, de az abnormális, hogy te képes vagy egy egész szombatot a szépségszalonban tölteni, ahelyett, hogy csinálnál valami értelmeset. Továbbá nemcsak a tanulással, hanem anyáddal is illene törődnöd, nem lehet neki könnyű. Különben ha te saját bevallásod szerint csak a designer ruháiddal, a gardróbszobáddal és a szépségszalonnal vagy elfoglalva, akkor valószínűleg azt gondolnám rólad, hogy egy üresfejű, buta pitsa vagy. bocsánat.
2014. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
#13-as elég jól megfogalmazta.
2014. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Apát senki nem szerette el anyától, még 3 éves koromban váltak el.

Persze, hogy szívesebben vagyok apa új feleségével, akivel mindent megbeszélhetek, mint anyával, akinél 2 opció áll fent. Az egyik az, hogy meg sem hallgat, vagy pedig meghallgat és elkezd kiabálni, veszekedni velem.

Nem, ez nem az én hibám, mielőtt ezt írnátok. Legutóbb például csak annyit akartam kérdezni, hogy mit szeretne Karácsonyra, de normális válasz helyett fél óráig veszekedett velem, hogy hagyjam ezzel békén, neki nincs ideje ilyenekre, nem igaz, hogy ennyire önállótlan vagyok, találjam fel magam. Fél óráig járkált utánam, meg összevissza beszélt ahelyett, hogy 5 perc alatt megbeszéltük volna...


Nem én állítom magamról, amit írtam.

Nem kell bocsánatot kérni, mondtak már rám rosszabbat is és nem alszom rosszul mások véleménye miatt, ezt is megtanultam kezelni.

2014. nov. 8. 17:14
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Ismered a mesét?A gonosz mostoha csak mostoha marad.A személyi igazolványába a te neved szerepel és ez a lényeg.Még ha otthagyja az iskolát a bulizás miatt, akkor sem kell haragudni rá mert már nem iskolaköteles 16 évesen. Maximum jelenti az iskola a gyermekvédelemnek és ők kezelésbe veszik a lányodat, igaz, hogy az iskoláztatási támogatásat is szüneteltetik kb.egy évig. De némelyik fiatalra nem tud a szülő hatni és kell az idegen, a külső segítség az anyagi veszteség, hogy jó útra térítsék a lányodat.Én drukkolok nektek, mert te vagy az édesanyja.Sok sikert, küzdelmes lesz, ha nem tévedek.
2014. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Jó, nem te állítod magadról, amit írtál. De akkor mi az igazság? Mert csak akkor tudunk véleményt mondani arról, hogy oké-e a viselkedésed, ha az igazat tudjuk. Amit fent leírtál, az inkább gáz, jobban szeretem az értelmes, érdeklődő lányokat, mint azokat, akiknek "mindene a külseje".
2014. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Most hiába írnám le, hogy milyen vagyok, ha szerinted csak "üresfejű, buta pitsa" vagyok. Nem igaz?
2014. nov. 8. 17:47
 19/22 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg tényleg az vagy, ha nem tudsz különbséget tenni aközött, hogy valaki mit mond rólad (nem tudjuk ki amúgy, feltételezem az anyád) és a valóság között, vagy legalább aközött, amilyennek te gondolod magad.

Olvasd vissza, amit bemutatkozásként írtál magadról, most mit mondjak rá, azt, hogy biztosan a filozófia díszdoktora vagy, vagy mi? Ennyit írtál magadról: buli hétköznap, hétvégén, egész nap szépségszalonban ülni, csak a ruhák érdekelnek, mindened a külsőd, rúdtánc. Nem mondom, hogy ez baj, csak akkor vállald fel magad legalább.

2014. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A szépségszalonnal semmi gond, na de buli? Ja, tudom, nagy divat ez a mai tizenévesek körében, de nekem sem tetszene... A 16 éves még nem felnőtt. Elméletileg be sem engedhetnének. Ezt az aggodalmat maximálisan megértem. Nálad idősebbeket is kábítottak el, raboltak ki és erőszakoltak már meg ilyen helyeken. Igen, valahol megértem az anyát.
2014. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!