Apámnak igaza volt?

Figyelt kérdés

Mintagyerek voltam, jó tanuló és szófogadó, apukám mégis mindig terrorizált lelkileg, megvert meg hasonlók.

Egyetemre készültem már gyerekkoromban. Kitűnő a nyelvérzékem, most is 5 nyelven beszélek. Mindig mondta, hogy egy hálátlan dög vagyok, de majd ő megmutatja. Szerinte 20 éves koromban hajléktalan leszek és sírva könyörgöm majd magam vissza hozzájuk, de ő röhögve fogja a pofámba b*szni az ajtót.

Gimnáziumba jártam, kitűnőre érettségiztem, felvételi nélkül jutottam be egyetemre. De apukám közben elvesztette a munkáját, évekig meg se próbált újat keresni, csak elszórta a család pénzét. Én minden nyáron jelentkeztem diákmunkára, de mivel nem voltak kapcsolataim, nem vettek fel sehová. (Kisvárosban enélkül nem megy)

Egyetemen is kerestem munkát, de nem vettek fel, a szüleim meg abbahagyták az anyagi támogatásomat. Éheztem, a barátom tartott el.

Végül hozzá költöztem külföldre. Fél éve munkát keresek, de sehol semmi. Érettségim van, némi nyelvtudásom, amivel már simán lehetne dolgozni, de mindenhová 1-2 éves gyakorlatot várnak el, az nincs.

A barátom tanul, nem akar mellete dolgozni is, most munkanélkülin van.

Fél éve nincs munkám, pedig heti 2-3 helyre folyamatosan jelentkezem a takarítástól az irodai munkáig.

Egyedül prostinak vettek volna fel, mert hogy szép vagyok, és művelt, de köszönöm, nem ez az álomállásom.

Haza nem mehetek, otthon sincs munka, anyuék nem támogatnának.


Apu megjósolta, hogy hajléktalanként végzem, és tényleg afelé tartok.


Mit tegyek?


21N


2014. nov. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon furcsa, hogy az apád ilyen kemény volt veled?Vajon mégis miért?Van rá magyarázat ?
2014. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

Akár hogy is volt, a szüleidről ez nem valami jó bizonyítvány. A veréstő kezdve, egészen a támogatás megvonásáig.

Bár szülőnek szülők, de anyának és apának nem nevezhetők.

2014. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Az egyetlen épkézláb magyarázat, amit a pszichiáter mondott. Nem ép mentálisan.

Sajnos ő rossz tanuló volt, és mindig félt, hogy többre viszem nála. Nagy nehezen letette az érettségit, de utál dolgozni, ahogy a szakmáját is. Minél jobban tanultam, annál jobban bántott.

2014. nov. 12. 14:19
 14/43 anonim ***** válasza:
41%

Az egy-ket eves gyakorlat amugy sablonszoveg. A palyakezdoknek ugy kell csinalni, hogy szakmai gyaktol kezdve diakmunkaig mindent beirsz, meg az otthoni hazimunkat is, es akkor talan..


vagy probalj meg magyarorszagi egyetemre jelentkezni, aztan azt elvegezni diakhitellel, akkor mar lesz a kezedben valami amivel eselyes munkat talalni.


Vagy csereld le a baratod.

2014. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
68%
Áldozat típusnak tűnsz, ki kellene ebből törnöd. Persze édesapád viselkedése nem könnyítette meg a helyzeted, de legyél egy kicsit határozottabb, rámenősebb. Első körben nekem is a fordítási meló jutott eszembe. Ne add fel, add be minél több helyre a jelentkezésed és legyen egy kicsit több önbizalmad, előbb-utóbb bejön, hidd el.
2014. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
30%
Te most Szlovákiában élsz?
2014. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem volt igaza apukádnak!! Nehogy magadba beszéld ezt!!!

Igenis, megmutathatod hogy viszed valamire, meg is fogod mutatni.


Állj talpra! Menj el minden lehetséges munkahelyre, gyárakba stb. ( ott irodákon keresettek azok akik nyelveket beszélnek) és add be az önéletrajzod. Nem egyszerű munkát találni, de nem is lehetetlen. Kitartás!


Milyen nyelveken beszélsz?? Angol, német, kínai, japán, francia stb ???

2014. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincs hol laknom. Annyi pénzem sincs, hogy egyáltalán elutazzak Magyarországra.

Sem alapom egy hitelhez.

A barátomat lecserélni, csak azért, mert nem gazdag, hatalmas bunkóság lenne, Segített nekem, mikor nem volt mit ennem.

Nem írhatom be, mert mindenhol van próbanap, és ha látják, hogy nincs gyakorlatom, akkor nem csak alkalmatlan leszek, hanem hazug is.

Ma is ahol voltam, mondták, legyek őszinte a gyakorlattal kapcsolatban, mert ha nincs meg 1-2 év nem tudnak alkalmazni, nem fognak betanítani senkit, hiába csak 1 napba tartana.

2014. nov. 12. 14:24
 19/43 A kérdező kommentje:

Szlovákiából származom, Németországban élek.

Millió meg egy helyre beadtam, semmi. Nem akarnak már bevándorlókat, volt, aki meg is mondta.

Magyar, szlovák, ezek anyanyelv. Felsőfok angol, német és orosz gyenge középfok, valamit cseh alapfok.

2014. nov. 12. 14:26
 20/43 anonim ***** válasza:
38%

Nemetorszagban nincs valami munkanelkuli kozpont ahol segitenek elhelyezkedni? Franciaorszagban (en itt elek) van, es nekik tobbnyire vannak is kulonfele kepzeseik. Persze nem megy gyorsan, meg addigis elni kell valamibol, de hosszu tavra lenne ertelme.


Azert mondtam a magyarorszagi egyetemet, mert akkor talan lenne esely kollegiumra, az megiscsak olcsobb, plusz diakhitellel el lehetne kezdeni.


Vagy tenyleg nem marad mas mint a "prosti", de akkor azt ne foallasban, hanem keresni egy-ket gazdagabb unatkozo embert aki tamogatna diaklanyt... nem te lennel se az elso se az utolso aki csinalja.

2014. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!