Apámnak igaza volt?

Figyelt kérdés

Mintagyerek voltam, jó tanuló és szófogadó, apukám mégis mindig terrorizált lelkileg, megvert meg hasonlók.

Egyetemre készültem már gyerekkoromban. Kitűnő a nyelvérzékem, most is 5 nyelven beszélek. Mindig mondta, hogy egy hálátlan dög vagyok, de majd ő megmutatja. Szerinte 20 éves koromban hajléktalan leszek és sírva könyörgöm majd magam vissza hozzájuk, de ő röhögve fogja a pofámba b*szni az ajtót.

Gimnáziumba jártam, kitűnőre érettségiztem, felvételi nélkül jutottam be egyetemre. De apukám közben elvesztette a munkáját, évekig meg se próbált újat keresni, csak elszórta a család pénzét. Én minden nyáron jelentkeztem diákmunkára, de mivel nem voltak kapcsolataim, nem vettek fel sehová. (Kisvárosban enélkül nem megy)

Egyetemen is kerestem munkát, de nem vettek fel, a szüleim meg abbahagyták az anyagi támogatásomat. Éheztem, a barátom tartott el.

Végül hozzá költöztem külföldre. Fél éve munkát keresek, de sehol semmi. Érettségim van, némi nyelvtudásom, amivel már simán lehetne dolgozni, de mindenhová 1-2 éves gyakorlatot várnak el, az nincs.

A barátom tanul, nem akar mellete dolgozni is, most munkanélkülin van.

Fél éve nincs munkám, pedig heti 2-3 helyre folyamatosan jelentkezem a takarítástól az irodai munkáig.

Egyedül prostinak vettek volna fel, mert hogy szép vagyok, és művelt, de köszönöm, nem ez az álomállásom.

Haza nem mehetek, otthon sincs munka, anyuék nem támogatnának.


Apu megjósolta, hogy hajléktalanként végzem, és tényleg afelé tartok.


Mit tegyek?


21N


2014. nov. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudatosan teszed, de folyamatosan úgy alakítod az életed, hogy bebizonyítsd az igazadat, "én áldozat vagyok, nekem nem megy". Ne bántsd magad, ez egy felvett rossz viselkedés, de igyekezz felismerni, és javítani rajta.

Aki Németországban fél év alatt (felsőfokú nyelvtudással) még egy takarítós munkát sem talál, abból nagyon súlyosan sugárzik valami, ami miatt az emberek nem alkalmazzák.

2014. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
46%
Az első szó után rájöttem, hogy ez a kérdés tömény önsajnálat lesz. Ha így állsz hozzá, nyilván igaza lesz apádnak. Nemhogy megmutatnád neki,hogy nincs... De persze könnyebb mindent a szomorú gyerekkorra fogni
2014. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
68%
Itt Dániában sok magyar kezdi úgy, hogy elmegy takarítani. Hotelekbe is felvesznek szobalánynak minimálbérért, akkor már van pénzed. Ha nyelveket beszélsz, egy idő után kiemelhetnek onnan.
2014. nov. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Nem vettek fel. Próbáltam.
2014. nov. 12. 16:49
 35/43 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, akkor el kell onnan menned olyan országba, ahol az öt nyelvből valamelyiket beszéled, és ott jelentkezel állásra.


Nehezen hiszem el, hogy egy 21 éves fiatal lány semmilyen munkát ne kapjon, vécépucolást sem.

2014. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
30%

Azt írod, hogy Németországban vagytok, akkor hogy kap 130e Ft segélyt a barátod? Vagy átszámoltad forintra? Mert annyi pénzből egy ember is éhenhal Németországban, 430 euro kajára elmegy, és lakbért nem tudsz fizetni.

Csak nekem zavaros ez a történet?

2014. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
65%
Akkor igazából az 2 nyelvnek számít.
2014. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Nem lehet két nyelv, mert ha csak a nagyobb szinteket vesszük, két anyanyelvem van, és az angolom felsőfok, tehát minimum 3
2014. nov. 12. 17:49
 39/43 anonim ***** válasza:
74%
Ez nagyon furcsa,hogy Munchenben nem találsz munkát.Van olyan,hogy Muncheni magyarok irj oda a facen.
2014. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, istenem, ugyanezt a kérdést már kb. 6-szor feltetted az elmúlt hónapokban, belevonva anyósodat, meg hogy drága-e, ha ennyit meg annyit költesz tusfürdőre.


Egyébként az anyanyelvet soha nem számítjuk az idegennyelv tudáshoz...

Sem a középfok alatti szintet.

2014. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!