Apámnak igaza volt?

Figyelt kérdés

Mintagyerek voltam, jó tanuló és szófogadó, apukám mégis mindig terrorizált lelkileg, megvert meg hasonlók.

Egyetemre készültem már gyerekkoromban. Kitűnő a nyelvérzékem, most is 5 nyelven beszélek. Mindig mondta, hogy egy hálátlan dög vagyok, de majd ő megmutatja. Szerinte 20 éves koromban hajléktalan leszek és sírva könyörgöm majd magam vissza hozzájuk, de ő röhögve fogja a pofámba b*szni az ajtót.

Gimnáziumba jártam, kitűnőre érettségiztem, felvételi nélkül jutottam be egyetemre. De apukám közben elvesztette a munkáját, évekig meg se próbált újat keresni, csak elszórta a család pénzét. Én minden nyáron jelentkeztem diákmunkára, de mivel nem voltak kapcsolataim, nem vettek fel sehová. (Kisvárosban enélkül nem megy)

Egyetemen is kerestem munkát, de nem vettek fel, a szüleim meg abbahagyták az anyagi támogatásomat. Éheztem, a barátom tartott el.

Végül hozzá költöztem külföldre. Fél éve munkát keresek, de sehol semmi. Érettségim van, némi nyelvtudásom, amivel már simán lehetne dolgozni, de mindenhová 1-2 éves gyakorlatot várnak el, az nincs.

A barátom tanul, nem akar mellete dolgozni is, most munkanélkülin van.

Fél éve nincs munkám, pedig heti 2-3 helyre folyamatosan jelentkezem a takarítástól az irodai munkáig.

Egyedül prostinak vettek volna fel, mert hogy szép vagyok, és művelt, de köszönöm, nem ez az álomállásom.

Haza nem mehetek, otthon sincs munka, anyuék nem támogatnának.


Apu megjósolta, hogy hajléktalanként végzem, és tényleg afelé tartok.


Mit tegyek?


21N


2014. nov. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Ha prosti leszek, a barátom elhagy, és soha nem lehet már kapcsolatom.


Vannak nyelviskolák, ahonnan be lehet jutni egyetemre, de fizetős, nem is keveset kérnek érte.

Munkakeresésben nem segítenek, ilyen iroda nincs, csak annak, aki már dolgozott kint, és elvesztette a munkáját.

2014. nov. 12. 14:34
 22/43 anonim ***** válasza:
50%

Bebiszitterkedest is probalhatnal, esetleg au-pairnek kimenni magyar csaladokhoz (ekkor a lakhatas is megoldott).


Kell hogy legyen ilyen Nemetorszagban is, franciaknal tudom hogy van.

2014. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
68%

Márpedig van gyakorlatod: fordítás, ( feltételezem gépelni is tudsz, amikor fordítanod kellett). Word, Excel, levelező programok használata, internetes levelezés.

A csekkek befizetése, illetve egyéb más, ház körüli munka.

Attól, hogy még nem tudsz céget megemlíteni, mégis tudod mondani hogy bizonyos dolgokba igen is van gyakorlatod.

Ne legyél már ennyire elveszve.

Ha otthon barkácsolsz, nyugodtan említsd meg az önéletrajzodba, hogy tudsz fúrni vagy faragni.

Ha kézi lánynak jelentkezel , akkor azt említsd meg, hogy szeretsz főzni, mosogatni...stb. Pont azokat emeld ki jobban,a mit tudsz csinálni vagy amit csináltál.

Ha irodai munkára mennél, akkor hivatkozz a fordítói gyakorlatra, a gépelésre, a számítógép használatra.

Nem tudom, arra felé valami gyár vagy étterem szerűség vagy nem is tudom, hogy mi nincs arra felé?

(Ui: Én is Magyarországon a munkanélküliek táborát lelkesítem, igaz, per pillanat közmunkásként. Ami lenne munka, az tőlem messze van, vagy pont a derekam miatt nem tudnám elvégezni, de próbálok bizakodni.;)

Sok sikert a munkakereséshez.

Tudom ajánlani az egyik blogot: jobangel, szakmai tanácsot is tud adni, nekem is sokat segített annak idején.

2014. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Bébiszitter munkát is próbáltam, nem vettek fel sehová. Ugyanez a takarítással is.

Az erotikus munkát elszámítva minden téren próbálkoztam már.

2014. nov. 12. 14:45
 25/43 A kérdező kommentje:

Ilyeneket nem fogadnak el, hogy tudok gépelni, meg fordítok otthon, próbáltuk.

Irodába ajánlás kell cégektől. Ugyanez igaz még a netes fordítói állásokra is. Referenciák nélkül el vagyok veszve.

Úgy jelentkeztem takarítónőnek, hogy elmondtam, otthon én viszem az egész háztartást.

Annyit értem el vele, hogy lehúzattak velem némi ingyenmunkát, majd elküldtek a búsba, hiába ment jól.

2014. nov. 12. 14:47
 26/43 anonim ***** válasza:
78%

Mááár megint te? Hányszor írod még ki ezt a kérdést?

Ha németben vagy, olyan nincs, hogy nem vesznek fel sehova.

Melyik városban élsz, hogy nem kellesz sehova?

2014. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Itt vagy? Próbáltad? Ha nem, akkor ne okoskodj.


Münchenben. Minden esélyes munkahelyen voltam már.

2014. nov. 12. 14:51
 28/43 anonim ***** válasza:
75%
Kiscsillag menj be az Arbeits Amt-hoz és segíteni fognak munkát keresni.
2014. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Nem segítenek.

Kérdeztem hozzáértőket, segítenek e. Mivel nem vagyok hivatalosan munkanélküli segélyen, nem segít semmilyen iroda.

2014. nov. 12. 14:53
 30/43 anonim ***** válasza:
80%

Igen, itt vagyok, próbáltam és felvettek.

Ha megszűnne a munkahelyem, egy héten belül találnék. Puszi Hamburgból

2014. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!