Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a 16 éves...

Mit tennél, ha a 16 éves fiadat hajnali kettőig engedted volna el, és reggel 7-kor ér haza részegen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 13:16
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hibáztam én is.De most volt először szórakozóhelyen. él3 körül felhívtam, de le volt merülve. A legjobb barátja pedig akkor már otthon volt.
2014. nov. 16. 13:38
 12/42 anonim ***** válasza:
66%
Megbizonyosodnék róla,hogy alkoholon kívül más tudatmódosító szert nem használt,aztán hagynám kialudni magát és ezen kívül semmit. Ha haza mert menni így ilyen állapotban,akkor bizalmat szavazott a szülőknek és nem akarta eltitkolni,hogy elázott illetve nem akart belehazudni a szemükbe.Ezt értékelni kell,bár azért nyilván leszidnám,hogy nem az adott időre ért haza,de ennek a részegséghez semmi köze.
2014. nov. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk 2-ig sem engedtem volna el....... Amúgy meg ezek után garantáltan nem mehetne sehová sem. Ugyanis:

1. Elengedtem őt bulizni. Azzal a kikötéssel, hogy 2-re hazaér. De ezt nem tartotta be........

2. Ráadásul részegen jött haza.

Vállalja a tettei következményét! Ezentúl nincs buli!

2014. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
35%
szerintem jobb, hogy reggel 7-kor ment haza, minthogy hajnali 2-kor részegen történjen vele valami
2014. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
47%

Ha az a célotok, hogy a gyerek megutáljon benneteket, mert a kortársaival nem engeditek szórakozni, akkor hajrá, ne engedjétek el hajnal kettőig hétvégente. Én kisvárosban voltam fiatal, kb 10 éve, és már akkor hajnal 2-ig mentem el hetente egyszer (másnap este sehova, ez volt a kikötés, hogy vagy péntek, vagy szombat, a másik este a családé), mert addig volt nyitva a beülős beszélgetős pub, ahová jártunk.

Persze én szóltam, ha valami miatt nem mentem még haza.


Kérdező, őszintén... semmit. De kimutatnám, hogy hatalmasat csalódtam benne, és hogy ennél érettebbnek gondoltam. Megkérdezném, hogy akaratán kívül tettek e vele valamit (drog a piába, ha erre gyanakszik), de ha nem, akkor mélységesen csalódnék, és ezt kimutatnám. Elmondanám egyszer, hogy nem az a legnagyobb baj, hogy nem jött haza időben, nem is a pia (mindenkivel megesik ilyen fiatalon, hogy nem tudja a határait, majd megtanulja) hanem hogy nem szólt, és ezért aggódtál.


Nem kell hiszti, nem kell eltiltás, de a jó öreg "nem szólok, csak ha nagyon muszáj" terror elég hatásos tud lenni. Remélhetőleg normális fiú, és ezt a lelkére fogja venni. Ha nem...akkor a büntetéssel se érnél el vele semmit.

Szerintem ha önszántából, belső "kényszerből" fog cselekedni legközelebb, és ír, szól, akkor az sokkal jobb, mint külső kényszer hatására. Imádkoznék, hogy normális legyen a gyerekem, és belássa ő is.


Ha pedig mindenképp kézzel fogható büntetést szeretnél, akkor tőle kérdezd meg, hogy a te helyedben magának mit adna. Nagyobb eséllyel fogja betartani.

2014. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
84%

A dicséretről lemaradt, a leszidásért minek sietett volna haza?

Az biztos, hogy házisárkány tekintettel fogadnám ébredés után, és egy darabig a sarki kisboltba se mehetne. Tessék szépen pitizni a bizalomért.

Nem azt mondom, hogy a fejéhez kell vágni mindent, de azért érezze hogy bajban van, baromságot csinált aminek következménye van.

2014. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
75%
Elbeszélgetnék vele, és így hogy első alkalommal volt elengedve és nem volt képes betartani az időpontot, sem arra nem vette a fáradtságot, hogy egy telefont megejtsen szigorú büntetést adnék, mert ezek szerint teljesen megbízhatatlan. Az elkövetkezendő időben nincs elmászkálás, ha megenyhülnék akkor pedig egy jó darabig 11-12 környékén jöhetne haza.
2014. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
29%

Aki egy 16 évest hajnali kettőig elenged, azt nem hiszem, hogy zavarja a hajnali hetes hazajövetel és részegség...


16 évesen legkésőbb este 10-11-re illik otthon lenni. Azért még nem egy felnőttről beszélünk, hanem egy felnőttség felé félúton tartó gyerekről, kamaszról.


Sem a lerészegedés, sem a hajnalig tartó kimaradás nem az ő életkorának megfelelő szórakozás.

2014. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így még rosszabb, hogy most volt először szórakozóhelyen, mert akkor már rögtön az első alkalommal elszállt vele a ló, és nagy ívben tett a megbeszéltekre, meg arra, hogy egy szülő mikre gondol ilyenkor, amikor nem tudja, hogy mi van a gyerekével.

Az biztos, hogy jó ideig nem engedném el sehova sem.

Egyébként meg nagyon csalódott lennék.

2014. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%
16 az a rossz hírem, hogy már csak 2 évig szivathatod a kis szarost, utána nagykorú lesz és valszeg már a szülinapján el fog húzni otthonról. Ugyanezt üzenem a többi szülőnek is, aki csak hatalmat akar gyakorolni a gyereke felett, mert soha nem volt még lehetősége erre. Na ez az, amire nem szülnek gyereket. Számomra megalazo lenne, de az is ha a gyerekemnek pitiznie kellene nekem. A gyerekem velem egyenrangú, én is csináltam, csinálok hülyeséget, ő is csinálhat. Meg kell beszélni. De ha egy 16 évest ovis módszerekkel akarsz büntetni, azzal egy életre tönkre tudod tenni a kapcsolatotokat.
2014. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!