Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a 16 éves...

Mit tennél, ha a 16 éves fiadat hajnali kettőig engedted volna el, és reggel 7-kor ér haza részegen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 13:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
62%

Komolyan az emberek azért csalódottak, mert a gyerekük részegen jön haza? Ha terhes lenne, akkor legyél csalódott basszus(bár fiúnál nem áll fen a veszély, de ha felcsinálna valakit). Emberek nem 13 éves. 16, ilyenkor már javában ismerkednek a diákok az alkohollal. Ráadásul ez volt az első alkalma, nem tudta hol a határ így túl itta magát vagy keverte. Valószínűleg olyan másnapos lesz(lehet hányt/fog hányni) hogy egy darabig magától nem fog inni.


Anno én is mentem haza részegen, és a nővérem is. Nem szabtak ki büntetést a szüleim csak annyit mondtak, hogy legközelebb ésszel, és úgy is lett. Mindketten értelmes felnőttek lettünk.

2014. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
36%

20-as, neked van gyereked? Feltételezem hogy nincs, és még nagyon fiatal lehetsz. Az a hozzáállás ugyanis, amit leírtál, az nagyjából a Hogyan neveljünk idióta gyereket? c. kézikönyv előszava lehetne.

A szülő nem azért tilt és büntet, mert egy perverz barom, és ettől érzi magát lelkileg kielégültnek. (Nyilván van ilyen is, de azért az az általános, hogy a szülő szereti a gyerekét, és jót akar neki.)

Az meg, hogy a gyerek egyenrangú velem, és mindent lehet neki is, amit nekem, az egy olyan túlidealizált (ugyanakkor rendesen elhibázott)nevelési elképzelés, amire még nem volt példa a történelemben, hogy bevált volna.

2014. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
58%
22 Olvasd el 21-et egyetértek vele. A 16 éves már nem gyerek, hanem kamasz, büntikezessel egy dolgot lehet nála elerni, hogy szar lesz a kapcsolatotok és öreg korodra az sem fogja érdekelni, hogy beteg vagy-e, vagy szegény (sosem lehet tudni). Nem vagyok éppen fiatal 30 feletti, 16 éves gyerekem nincs. És én is baromi ideges lennék a kérdező helyében, de ahogy szokták mondani 14 éves korig tudod nevelni a gyereket, ha addig nem sikerült, akkor már csak beszélgetni lehet vele. Nekem egyébként abszolút az a tapasztalatom, hogy az ilyen büntető törvényszéket játszó szülők gyerekei később nem foglalkoznak a szüleikkel, ilyen a férjem is. Az én anyám viszont nagyon liberálisan nevelt, es most, felnőtt koromban szinte mindent megbeszélek vele. Az sem volt gond régebben, ha részegen látott. Legfeljebb röhögött rajta, mondjuk csacsi reszegre sosem ittam le magam.
2014. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a berúgás legjobb büntetése a másnaposság, szóval ezzel nekem nemigen lenne teendőm - tudhatja ezt mindenki, aki átesett rajta:)) Szóval valszeg vennék neli 2 liter paradicsomlevet... aztán miután helyrejött, elmagyaráznám neki, hogy miért borzalmas dolog az, ha az ember vár valakit egy megbeszélt időre, és az a valaki csak nem jön... és az ember már egyre idegesebb, és egyre szörnyűbb dolgokat képzel... és megkérném, hogy ha legközelebb valahol tovább akar maradni mint előre megbeszéltük, akkor fogja azt a nyamvadt telefont, és szóljon haza, hogy "ez meg az van"...
2014. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
71%

#22, én 50 éves vagyok, mégis zömmel a #20-#21-gyel értek egyet... tudod, nem az a kérdés, hogy a szülő mit AKAR, hanem az, hogy mit TESZ... a pokolba vezető út jó szándékkal van kövezve - tartja az ismert mondás...


Attól, hogy sok szülő szentül meg van győződve arról, hogy azzal tesz jót a gyereknek, ha belekényszeríti az általa helyesnek tartott értékrendbe, még nem jót tesz vele, hanem rosszat. Az a gyerek ugyanis egy MÁSIK ember, ebben a korban már 90%-ig saját személyiséggel... akinek a saját útját kell pont ebben a korban megtalálni, nem a szülő által helyesnek és "üdvözítőnek" tartott utat járni...

2014. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a vitát nem szeretném túl sokáig ragozni, de attól, hogy itt többen azzal értenek egyet, hogy a legüdvözítőbb nevelési elv a liberális, attól ez az állítás még nem lesz helytálló. Az, ha egy 16 éves gyerekre már kialakult személyiségként tekintünk sem nevezhető éppen józan ítéletnek. Lehet ragaszkodni ezekhez a nevelési elvekhez, mert tényleg baromi jól hangzanak, csak éppen sokéves tapasztalatom, hogy nem működnek. Több évtizede figyelem, hogyan követik el szülők újra és újra ugyanazokat a hibákat, és ezek leggyakrabban abból a téves elképzelésből adódnak, hogy a gyerek mindig baromira tudja, mi a legjobb neki, meg nem szabad vele szigorúnak lenni, mert akkor magamra haragítom. Na, jobbára az ilyen hozzáállású szülők gyerekei azok, akik már 13 évesen kezelhetetlen idióták. Nem láttam még olyan következetes ÉS okkal-joggal szigorú szülőt, akire a gyereke emiatt neheztelt volna, viszont ők azok, akikkel már tizenévesen is értelmes beszélgetéseket lehet folytatni, és jellemzően nem mennek haza reggel hétkor részegen.
2014. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
49%
"Tessék szépen pitizni a bizalomért." Ez számomra a legundorítóbb szülői magatartás és semmi másról nem szól, mint a hatalomgyakorlásról. Komolyan mondom, ha reggel 7-kor lekeverne a szülő egy hatalmas pofont a gyereknek még az is érthetőbb lenne, mert az dühből jönne. Ez viszont csakis hatalom- és uralkodási vágyból. Nem vagyok kimondottan büntetésellenes, ált. iskolában még lehet ezzel szórakozni, de igazából az a 16 éves is egy full életképtelen gyerek, akinek azt lehet mondani, hogy mostantól a sarki boltig sem mehetsz ki és igazából, ha olyan kölyköm lenne aki ezt betartja ebben a korban, akkor el is kezdenék aggódni, bár esetemben ilyen szitu nem állhatna fenn, mert egy 16 évest teljesen felesleges ilyen korlátok közé szorítani, nem akarom abba kényszeríteni, hogy annyira utáljon, hogy még ennél is nagyobb hülyeségeket kezdjen el csinálni, mint a lerészegedés. Termászetesen hosszan megbeszélném vele, hogy milyen szar volt nekem egész éjjel miatta aggódni, stb. Ha a második alkalommal is ilyen hülyén viselkedik, akkor onnantól kezdve szépen kimennék érte minden alkalommal kocsival 2-re, azért azt nem hagynám, hogy szórakozzon velem.
2014. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó te milyen álomvilágban élsz?


Nekem a fent említett liberális szüleim vannak. Soha a büdös életben nem voltam megbüntetve. Mindent elmagyaráztak, mindennek volt oka. Sose tiltottak. EGYENRANGÚKÉNT KEZELTEK ÉS EGY KÜLÖNÁLLÓ SZEMÉLYISÉGKÉNT AKINEK VANNAK ÉRZELMEI ÉS GONDOLATAI ÉS IGENIS TUDJA MI A JÓ NEKI. Ennek ellenére jó gyerek voltam, jól végeztem el az iskolát, jó egyetemre mentem és a mai napig jóba vagyok a szüleimmel. Voltam részeg, voltam hajnalig bulizni, elvoltam engedve mindenhova amíg a szüleim tudták hol és kivel vagyok, és a szüzességem is elvesztettem (természetesen szerelmesen, kapcsolatban) Mind ezt akkor amikor tini voltam. Szörnyű, nem?


Ennek ellentéte amit te mondasz a szigorú/tiltó szülő. Nekik a gyerekeik azok akik orrba-szájba hazudnak. Akik a világon a legnagyobb baromságokat teszik. És akik amikor kiszabadulnak a kalitkából (pl. egyetem alatt) akkor a legnagyobb r***ncok és ivók és/vagy drogosok lesznek belőlük 0 felelősség érzettel. Hiszen minden be volt szabályozva (vagy majdnem minden). És a szüleikkel is rettenetes a kapcsolatuk.


El kéne fogadni, hogy a gyereket olyan 12 éves koráig lehet nevelni. Utána beszélgetni és tanácsot adni lehet neki, nevelni már nem. És mivel már elég nagy ahhoz, hogy saját döntéseket hozzon, így ha tiltod sem lesz eredménye. Vagy betörheted és csinálhatsz belőle egy életképtelen anyuci pici fia/lánya gyereket.


Na ezt az én tapasztalom az iskolák/egyetem után, ahol találkoztam egy jó pár(ezer) emberrel.


#21-es voltam.

2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
75%

Kedves #26, ezt olvasva hagy hívjam fel a figyelmed egy apró dologra, nevezetesen, hogy azzal követed el a gondolatmenetedben a hibát, hogy azt vizsgálod, azt tekinted mércének, hogy a 13 éves, meg a 17 éves hogy és mennyire felel meg a mai "felnőtteknek", nem azt, hogy hogy és mennyire képes a kapcsolatokra és az érdekérvényesítésre a SAJÁT GENERÁCIÓJÁBAN... holott az élete zömét abban a közegben fogja élni, abban kell munkát találnia, családot alapítania barátkoznia, kapcsolatokat szereznie... abban, hogy mennyire lesz boldog, a saját mércéje szerint sikeres az élete, nem oszt, és nem szoroz, hogy a szülei generációjának mennyire felel meg, és mennyire nem, a párja, a kollégái zöme, a barátai nem onnan fognak kikerülni.

És hát a helyzet az, hogy "anyucika álomfiacskája-lánykája" általában a pszichológusok eltartója lesz felnőtt korában, esetleg az ügyeletes balek.

2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, nem utolsó, hanem utolsó előtti.
2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!