Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a pont, ameddig egészség...

Pszi1984 kérdése:

Mi az a pont, ameddig egészséges, hogy a párom gyermeke van előtérbe kettőnkkel (velem) szemben, holott én várom jobban, hogy jöjjön hozzánk is?

Figyelt kérdés
Párom 42 éves férfi, én 30 éves nő vagyok. Van egy helyes, és szeretni való 14 éves fia. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk. :) Nekünk nincs közös gyermekünk, még a kapcsolat fiatalsága miatt (másfél év). De bevalloom elgondolkodtató, ahogy kezeli ezt a szituációt. Nem vagyunk mély segénységben, de gazdagságban sem. Mondhatni átlag emberek mindennapjait éljük, annak minden problémájával. Mivel az Ő gyermeke is, nem csak az anyukájáé, elfogadtam a gyerektartás fizetését, bár a rá eső házrészt ott hagyta a gyermek részére, és semmi nélkül távozott a kapcsolatból... De rendben, legyen.. elfogadom, mert szeretem mindkettőjüket. Ám úgy alakult, hogy egy komolyabb műtétre kell mennem, s szükségem lenne pénzre, amit... (a folytatást gondolom mindenki gondolja, s most nem ez a lényeg.) Sajnos nem tudok bejelentkezni a műtétre, mert Ő nem kapja rendesen a fizetését, de a gyereknek kell cipő, farmer, zsebpénz... Meg perszre vigyük vissza a koleszba.... Igazából nem is tudom miért teszem fel a kérdést, csak valahol fáj, hogy az nem számít velem mi lesz.... (?) Szóval mit gondoltok..? S kérem, aki válaszol, tiszteljen meg, s ne azt mondja, hogy sajnálom a gyermekétől.... mert nem így van. :) Szeretem, mint a sajátom, s ezt a gyerkőc is érzi, hiába 14... Sokat tanulunk és főzünk Vele együtt. Köszönöm.

2014. nov. 17. 09:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok: javításom Azt mondjátok ne menjen magánorvoshoz?
2014. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló. Igenis van köze a problémához, mert épp hogy nem apuka pénze megy el a gyerekre, hanem a kérdezőé.

Tehát a te elveidet tekintve akkor apuka se rendelkezzen már a kérdező pénze felett és ne abból támogassa a gyerekét.

2014. nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
javaslom hogy következő fizetéskor legelső utad az orvoshoz legyen kifizeted neki a műtét árát aztán a maradékot beosztjátok a hónapban. az egészség még a számláknál és gyerektartásnál is fontosabb
2014. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez az a pont, ahol magadra kell gondolnod, és a párodnak is ezt kellene tennie, mert ha jól értelmeztem, akkor gyakorlatilag hiába közös a kassza, a Te fizetésedből éltek nagyrészt. Igen, rengeteg helyen körbetartozás van, pl. építőipar, stb. Ha te a magándokidhoz szoktál, benne bízol, illetve csak benne, akkor igen is menj el a műtétre, mert nem lehetsz örökké önfeláldozó, így is sokat segítesz. A gyerektartáson felül, ha pl. jövőhónapban a gyerkőcnek nem vesztek semmit, abba nem hal bele senki. Pláne, ha írod, hogy ha egyedül lennél, simán kifizetnéd, de így a gyerektartás, számlák, és a párod néha megkapott fizetése mellett menj el a műtétre, az egészség fontosabb, szóval ülj le a pároddal és ezt magyarázdd el neki. Aztán, ha felépültél, ugyan úgy mehet minden, de ezt most meg kell értenie.
2014. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a gyerek akkor is kap zsebpénzt meg ruhapénzt, amikor az apukája nem tud hazaadni egy vasat sem. Tehát a te keresetedből fedezitek nemcsak a megélhetéseteket, hanem az apanázst is. Nem semmi csaj vagy te, hallod-e... Az egészséged érdekében végzendő műtétet pedig már nem kellene tologatni csak azért, hogy ajándékot(is) vegyetek. Van határa a jótékonykodásnak is. Oké, hogy te szereted a párodat. Leírtad, megértettük. És ő? ő is szeret téged? Valóban szeret? Vagy csak elfogadja mindazt a jót ami tőled jön... Viszonzás nélkül...Ha már itt kérdezel, és itt vársz választ... Ölellek szeretettel.
2014. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm..... Köszönöm a megerősítést. Szeretem a párom fiát.. S Neki nem akarok rosszat. De most, valóban nekem van szükségem a segítségre. S mivel ezt az orvostól kaphatom meg, sajnos vállalni kell bizonyos dolgokat érte. Mégegyszer köszönöm mindenkinek, hogy racionálisan végiggondolta és válaszolt a számomra problémát jelentő élethelyzetre. További szép napot. :)
2014. nov. 17. 10:29
 17/41 A kérdező kommentje:
Nos, úgy érzem, szeret. Lesi a kívánságom, s úgy érzem tisztel azért ahogyan viselkedek Vele és fiával. Csalódtam már.. Túlvagyok egy váláson, 30 éves korom ellenére. Mindenből tanultam. S tudom alkalmazkodni kell mindenkinek mindenkihez, aki jelen van egy kapcsolatban. :) S eljött az az idő, mikor én kérem Őket.... Köszönöm a válaszokat. :)
2014. nov. 17. 10:32
 18/41 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

Kérdező!


A párod nyilván tudja, hogy mi van veled, és azt is, hogy az pénzbe kerül. Gondolom megbeszéltétek. Mit mondott? Miért van szükséged idegenek megerősítésére?

2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
A párod nem is fizetne gyerektartást, ha te nem tennéd helyette? Oké, szép dolog ez, hogy így ketten gondoskodtok a gyerekéről, de ez igazából az apja dolga lenne. Oké, hogy segítesz, ha gond van, de én úgy veszem ki az írásodból, hogy ez rendszeres. Amikor meg neked lenne szükséged pénzre, most mindegy mire, te dilemmázol, hogy jut e rá? Azért ezt kicsit át kellene beszélned a pároddal, hogy ennyire ne nézzen már hü..ének. Jó, hogy engedélyt nem kérsz tőle a saját otthonodban, mire költheted a pénzed. Te költsd a tiédet a műtétre, a párod meg oldja meg a fizetési kötelezettségét, meg a gyereke karácsonyi ajándékát.
2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek arra jut es arra szan ami neki a legfontosabb.

Ebbol latod hogy siman hasznal kihasznal ez az ember es a sajat gyereket eled helyezi sajnalom.

Ha egy ferfi oszinten szeret akkor neki tre vagy a legfontosabb minig mindenben.

2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!