Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanád-e ilyen esetben a...

Elmondanád-e ilyen esetben a szüleidnek, hogy beteg vagy?

Figyelt kérdés

A szüleimmel még a tavasszal megromlott a kapcsolatom, mert nem tudják elfogadni, hogy meleg vagyok. Elzavartak otthonról. Édesanyámmal azóta valamelyest javult a helyzet, szoktunk beszélni, de még ő sem tud teljesen elfogadni. Az apám viszont tudomást sem akar rólam venni, megvet, a barátomat pedig egyenesen gyűlöli.

Nem rég kiderült, hogy beteg vagyok, rákos. Elég jó esélyeim vannak a teljes gyógyulásra, de ez akkor is egy igen súlyos dolog. Nem tudom, hogy elmondjam-e nekik? Valahogy szeretném is, meg nem is, hogy tudjanak róla. Ti mit tennétek, elmondanátok?



2014. nov. 28. 12:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
4%
ha már tudják az egyik betegséged szerintem ez a másik nem üt akkorát...de talán csak akkor mond el ha gyógyíthatatlan...felesleges megzavarni őket ha meggyógyulsz...
2014. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak nyugodtan elmondhatod szerintem, melletted lesz. Apud reakciójával ne foglalkozz, neked most a gyógyulásodra kell koncentrálnod. A helyzeten sajnos nem tudsz javítani, nem tudsz apud gondolkodásán változtatni, ne gyötörd magad ilyen dolgokkal, mert megmérgeznek, tudom, hogy fáj, de akkor sem szabad. Te egy teljes értékű ember vagy, nem a nemi hovatartozástól lesz egy ember valaki, vagy senki. Nem benned van a hiba, apád egy dinoszaurusz gondolkodásával rendelkezik, de valószínűleg ő is csak ezt kapta, a konformista látásmódot. Összpontosíts a gyógyulásra, még előtted az élet. Szorítok neked.
2014. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A bíztatást és a jó kívánságokat meg külön köszönöm.

2014. nov. 28. 14:50
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
11 te beteg vagy.Akár meggyógyul akár nem(De szívből kivánom igen)el el kell mondania.A szülőt a legkevésbé érdekli őt milyen trauma éri,csak a gyereke gyógyuljon meg.Nem mellesleg a kérdezőnek sem lesz ez egy séta galopp és kell neki a szerettei közelsége támogatása.Legyen ereje végig csinálni.Mondd el,és ne csak anyádnak.Menj el hozzájuk,apádat sem fogja hidegen hagyni beteg vagy.Én meg is zakkannék ha a gyerekem eltitkolná elöttem beteg.
2014. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
94%
11-es Te vagy a beteg, egy emberi nulla, amiért ezt a hozzászólást úgy érezted mindenképp meg kell írnod ennek a fiúnak!
2014. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
93%

11# nagyon nagy paraszt vagy...van elég gondja nincs szüksége a homofób primitív egygondolatú tanulatlan állatokra.


Kérdező:

1. Anyudnak mindenkép mond el

2. Ne gyötőrd magad ezzel a rák csak lelki tisztasággal gyógyítható. Tudom rosz hogy így van de így elég nehéz lesz a elkövetkezendő pár hónap. Csak a jóval szabad foglalkozni és nem azt kell mondani hogy jó esélyem van muszàj kimondanod hogy igenis megyógyulok és csak arra koncentrálni hogy meggyógyúlsz.


Imádkozok, drukkolok érted.

2014. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
36%
Valamennyire átérzem a dolgot, a nagybátyám feleségéről derült ki hogy agyrákja van, az esélyei sem a legjobbak. Ha ez nem elég, van egy 2 éves lánya. Ráknál minden agyban dől el, feladod vagy küzdesz az életedért. Statisztikák szerint a rákban elhalálozó emberek 80-90% halála előtti rövid időn belül feladja a harcot.
2014. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
4%
elmondta az egyik betegségét és azóta nem beszél az apja vele...ezt még feleslegesen tetézné...arra nem gondoltok, hogy az apjának milyen érzés lesz ez az egész??? ha gyógyítható akkor feleslegesen idegeskedik érte mindenki...persze a kérdező érdekeit nézitek de gondoljatok bele a másik oldalba is...lelkileg vágja taccsra az apját szerintetek...inkább ti vagytok a betegek nem én...azt mondjátok lelkileg törje meg ennél jobban az apját...szerintem utólag elmondhatja ha meggyógyult vagy gyógyíthatatlan stádiumba lép...de ha most elmondja azzal még egy fájdalom lesz az apjának...az anyja aki tartja vele a kapcsolatot neki szintén nagy fájdalom...felesleges idegeskedés ha meggyógyul...akár hetek akár hónapok a gyógyulás azt mind3-an (meg ki tudja még hányan) elszenvedik...rúgjon bele még egyet a családjába feleslegesen...biztassátok erre...
2014. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%
18-as, undorító vagy!!!
2014. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%
Sajnálom :/ Én elmondanám a helyedben. Gyógyulj meg!!! ;) 21fm
2014. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!