Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szólítjátok az édesanyá...

Hogyan szólítjátok az édesanyátokat/ édesapátok? Ti szoktátok a keresztnevükön szólítani őket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 15:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Anya, apa. Néha poénból apát szoktam a keresztnevén szólítani, ha hízelgek anyunak, akkor pedig édesanya.
2014. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg engem szoktak úgy hívni szüleim, ha másoknak beszélnek rólam, hogy "a nagylány", az öcsémet pedig úgy, hogy "a fiú". Mégis szeretnek.:):D
2014. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Anya/Anyu,Apa/Apu,ha a gyerekeimnek beszélek a szüleimről akkor Papi&Mami.
2014. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

na akkor megjött a "beteg", itt vagyok :D

anyámat a keresztnevén szólítom általában :) mikor megszületett a gyerekem, anyám kijelentette, hogy ő nem lesz se mama se nagyi se semmi öreges jelzőt nem kér, így az unokái is a keresztnevén szólítják. ha ketten vagyunk akkor anyut mondok neki. apám meg apu, de őt már ha ketten vagyunk is sokszor papázom le, ahogy apósomat is, nem tudom miért, lehet ezzel kompenzálom, hogy nálunk nincs mama/nagyi :)

2014. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Anya/anyu, apa/apu


Néha poénból a keresztnevükön, nagyon ritkán, hízelgés céljából anyuci, apuci.

2014. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
A kérdés az, hogy hogy érinti ha gyereknek szólítják, nem az hogy a gyerekük-e, sötétkém.
2014. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Sokféleképpen! Nálam anyukám az anya/anyu/anyuci, apukám pedig apa/apu/apuci. Kislányom 11 éves, ha neki beszélek róluk, akkor "papa" és "mama". Apai nagymamám nemsokára 78 éves lesz(kívánom, hogy sokáig éljen még!!!), őt "Nagyinak" hívjuk, függetlenül attól, hogy most már 2-szeres dédnagymama. Timi húgom szokta anyukámat "Zsuzsinak" hívni, amitől engem kiráz a hideg.
2016. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ja a másik kérdésre a válaszom egy határozott NEM. Bunkóságnak érezném, ha a szüleimet a keresztnevükön szólítanám. Anyukám testvéreit szoktam a keresztnevükön szólítani, anyukám húga és öccse pedig a keresztszüleim, néha szoktam őket keresztanyunak vagy keresztapunak hívni. Kislányom NEM a keresztnevén szólítja a keresztszüleit(Ingrid és Béla), hanem keresztanyu/keresztapu.
2016. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló, így igaz! Ezt sajnos kifelejtettem.
2016. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Szatyor/Szivar, mert már öregek :D"


Az én szüleim se fiatalok már. Anyum 61 éves, apum 56 lesz októberben. Mégsem szatyrozom/szivarozom Őket.

2016. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!