Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom? Karácsonyi...

Túlreagálom? Karácsonyi ajándék, és én fizessek?

Figyelt kérdés
3 hónapja költöztünk, újitjuk a házat, vannak gyerekeink is. Karácsonyra anyutol és mamámtol gáztüzhelyt kapok. Azt mondják nem fér be a kocsijukba (pedig tudom h befér simán) és a szállitást (ami 10 ezer ft) oldjam meg én. Nekem ez marha rosszul esik. Jó anyagi körülmények közt élnek, nekem meg elég a gyerekek és a házfelujitás.
2014. dec. 2. 16:28
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
70%
Puszta kíváncsiságból.Milyen autóról van szó?
2014. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Bunkózni azért nem kell. És miért nem hozzák el? Van autójuk! Nem szegényeg mint én! És kifizetném a benznt is! Ez mind azért van mert "nem gazdag faszival vetettem el magam"! Mint pl anyám! De nekem többet ér a szerelemmint a pénz, ez van
2014. dec. 2. 16:50
 13/49 anonim ***** válasza:
93%
Ráéadásul a beüzemelése is kb majdnem ugyanennyi 8-10ezer körül van, és ha nem szakember csinálja, akkor elveszted a garanciát.
2014. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Dewo kallos (ha rossszul írtam bocs)
2014. dec. 2. 16:51
 15/49 A kérdező kommentje:
13 as ha gázpalackom van akkoris kell ez a beüzemelés?
2014. dec. 2. 16:52
 16/49 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk amikor én és a tesóim vettünk anyukámnak tűzhelyet karácsonyra, akkor a kiszállítást, a beszerelést és minden egyebet intéztünk. Hiszen így kerek a dolog. Sőt mivel felül gázos, alul villanyost szeretett volna, ezért a plusz áramkiállást is intéztük, fizettük. A tűzhelyhez képest ez nem volt nagy összeg.


De ez én vagyok. Egyébként lehet hogy a kérdezőnek most nincs akkkora szüksége új tűzhelyre és igen gondot okozhat plusz 10ezer forint kiadás.

Ajándékozni is tudni kell.

2014. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
89%

Mi pont most kaptunk így egy gáztűzhelyt. Egyik rokonunknak nem kellett, nem vadi új, de tökéletesen működik, a mienk felett meg már nagyon eljárt az idő (kb 5 éves, de már majdnem minden rossz rajta).

Az ajándékozónak itt is az volt a kikötése, hogy hozzuk el mi (mert ő nem tudja hogyan). Hívtunk egy céget, 7000 Ft-ért kihozták (kb 100 km a táv). Így 7000 Ft-ért lett egy új gáztűzhelyünk, nem pedig 50-70-x ezrekért. Szerintem ennyit megér. (annyiért nem tudtunk volna venni)

Vagy ha új a gáztűzhely, amit kaptok, és még nem vették meg, akkor a legtöbb helyen lehet kérni házhoz szállítást, ami egy bizonyos távolságon belül ingyenes (nem tudom mekkora távról lenne szó).

2014. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
De sajnos szükségem van rá, mert most azt használom amit házat megvettünk és itt volt, szóval ez ilyen őskori és nem jó a sütője
2014. dec. 2. 16:54
 19/49 A kérdező kommentje:
Még nem vették meg. 30km a távolság
2014. dec. 2. 16:56
 20/49 anonim ***** válasza:
90%

Utána érdeklődtél több cégnél, hogy mennyiért hoznák ki?

Mert nekünk 100 km-ről hozták ki 7000-ért.

Ennyiért megéri. (csak úgy nekünk se jutott volna eszünkbe venni egyet, mert nem engedhetjük meg magunknak, de így 10 évre megint lett kevesebb, mint 10 000-ért egy gáztűzhelyünk).

2014. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!