Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet hivatalosan...

Hogyan lehet hivatalosan kitenni a saját nagykorú gyermekemet a lakásomból?

Figyelt kérdés
Mielőtt még azt gondoljátok milyen szülő vagyok, írok róla egy kicsit. 20 éves, nem dolgozik, nem tanul, nem segít itthon. Nagyon csúnyán beszél velünk, sőt a kishúgával is, folyamatosan csavarog, tönkreteszi a házasságunkat, mert az anyukája őt védi, hogy mégis csak a gyereke, már a válásnál tartunk. Köszönöm a segítő válaszotokat! Azért mindennek van határa!
2014. dec. 7. 13:17
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, többször próbáltam rendezni vele a dolgokat.

Anyját elküldi a jó ...... anyjába, engem már meg akart verni stb.

2x szereztem neki munkát, 8 és 7 napot dolgozott, azt mondta, nem azért él, hogy dolgozzon.

Továbbtanulását is finanszíroztam volna, fél évenként 400.000Ft /5 éves iskola/, ki lehet számolni, mennyibe került volna, de nem akar tovább tanulni.

Megkérek mindenkit, hogy ne írjon olyat, hogy ilyen és olyan, meg milyen apa vagyok, mert nem arra vagyok kíváncsi.

Senki nem ismer minket, csak azt tudjátok, amit ide leírok, tehát értelmes válaszokat várnék!!!

2014. dec. 7. 13:38
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

Én megértem, hogy elfogyott a türelmed, nehéz lehet, pláne, hogy nyilván a saját nevelésed kudarcaként éled meg.

Nem tudom, hol tartatok, gondolom, az megvolt, hogy leültetted és elmondtad, ezt így tovább nem lehet, ha nem változtat, mennie kell. Ha tényleg megtörtént, akkor igenis legyetek következetesek, és mondjátok meg, hogy nem tűritek tovább.

Az sajnos elég baj, hogy a feleséged ennyire tűr, ezek szt a másik gyerek kárára.

2014. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
95%
20 évesen nem tanul, nem dolgozik? És ezt az anyja nem sérelmezi? Akkor ott is van valami hiba a készülékben. Tartsa el akkor ő, ha annyira akarja, te meg mond meg, hogy ez a te házad és egy ilyen semmirekellő ne élősködjön. Nem gyerek már
2014. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

10-es!

Végre egy értelmes hozzászólás, úgy van, ahogy írod!

Köszönöm.

2014. dec. 7. 13:41
 15/59 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiben a hazassag alatt vetted a lakast, az hiaba van a neveden, a felesegede is, igy csak az o beleegyezesevel tudod kitenni.mha elotte vetted, vagy orokolted, akkor siman kenyszerkijelentes. De ha az anyja ezt nem akarja, akkor a ti kapcsolatotoknak igy is ugy is valas lesz a vege.
2014. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
83%
és ha megmondanád a feleségednek hogy oké, ott lakhat a gyerek, de TŐLED (közös kasszán is valahogy meg lehet oldani biztos) nem fog pénzt kapni, ha bármi kell, akkor az anyja a saját fizetéséből adjon neki.. ha az nem elég semmire/nem tud adni akkor így jártak ...?
2014. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

12-es!

Igen, sajnos az anyukájánál is van egy kis "baj"!

Én is így gondolom, köszönöm.

Nem tenném ki, ha egy kis változás lenne, persze a gyerekem, de egyszerűen már tanácstalan vagyok.

2014. dec. 7. 13:45
 18/59 anonim ***** válasza:
42%
Gyanítom itt az az alapvető baj, hogy a szülők között is széthúzás van, mert egységben minden gyereket meg lehet valahogy regulázni. Esetleg nem próbáltál beszélni a feleségeddel?
2014. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Az előző üzenetem a 13-asnak is szólt!

Köszönöm.

2014. dec. 7. 13:47
 20/59 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező. Szerintem alkalmazd a régi jól bevált mondást,miszerint,"aki nem dolgozik,ne is egyék."
2014. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!