Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy nem enged zárt...

Normális hogy nem enged zárt ajtónál fürdeni?

Figyelt kérdés

Mikor fürdök, állandóan bemászkál mindenki a fürdőszobába, meg nyitva hagyja az ajtót stb., és már nagyon zavar, de anyu nem engedi, hogy bezárjam addig az ajtót, akárhányszor felhozom, teljesen kiakad, hogy hogy képzelem, nem egyedül élek, meg mi van ha rosszul leszek bent és nem tud senki bejönni... A múltkor megpróbáltam, hogy mégis bezárom, de elkezdett velem üvöltözni hogy mit képzelek magamról. Normális ez szerintetek? Mit tegyek? Már nagyon idegesít, hogy nem bírják ki azt az 5 percet, mindenkinek pont akkor van valami dolga...

15/L



2014. dec. 7. 14:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

régen nálam is ez volt, hogy folyton bemászkáltak, főleg anyám... épp abban a 20 percben kellett kipakolni a mosógépet amíg zuhanyoztam....


nagyon kiborultam mindig és üvöltöztem hogy minek kell bejönni nem igaz hogy nem bírja ki és menjen ki azonnal...

mindig megsértődött, de szerencsére leszokott erről... kilincsre volt mindig csak bezárva, kulcsra nem zártam azért, de meg is oldódott így.

azóta MINDIG szólok hogy bemegyek fürdeni ha kell valami most csinálják..

2014. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
36%

Hát, én tényleg nagyon sajnállak. :(

Én még a 6,5 éves lányomnál is bekopogok, ha vmiért be kell mennem a fürdőbe.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy császkálj be mindig, és hagyd nyitva a fürdőajtót, amikor kimész.

Ha rádszólnak, akkor meg mondd, hogy jólvan-jólvan, úgyis mindjárt megyek be megint.

Esetleg mielőtt bemész fürödni, külön menj oda mindenkihez, hogy most intézze a fürdőszobás dolgát, mert utána te mész be és rühelled a becsászkálást.

2014. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
54%

Régóta ájulós típus vagyok, így elmesélem az én történetemet is a kulcsra zárással kapcsolatban.

16-7 évesen szinte nem telt el úgy hónap, hogy ne ájultam volna el MAJDNEM (nem született válasz a miértekre). Azért majdnem, mert megtanultam felismerni és kezelni az első jeleket. Az első ájulásom után anyu velem is összeveszett, hogy ne merjem bezárni a fürdőszoba ajtót. Cserébe megbeszéltük, hogy nem fog bemászkálni, csak ha nagyon sürgős dolga van ott (a wc külön helyiségben van).


A második ájulásom mit ad isten a fürdőben történt. Egy rossz mozdulat, megszédültem, elvesztettem az egyensúlyom és elájultam. A fürdőszoba polc végig vágta az arcomat és beleestem gyakorlatilag az üres felmosóvödörbe, majd a fejem a földön csattant. Hatalmas csörömpölés, anyu rohant és azonnal tudott segíteni. Egy ilyen esetben nem tudom és nem is akarom elképzelni mit élhet át a családtag, aki kint áll a zárt ajtó előtt és kattog az agya hogyan törje rá a szerettére az ajtót, közben ezer variációt végigpörgetve arra, vajon mi történhetett, él-e még, mekkora a probléma, stb.


Én megértem anyukádat akkor is, ha tényleg nem normális, hogy mindig a nyakadra jár. Én akkor szerencsésen megúsztam, bár a vágásom nyomait azóta is viselem, komolyabb sérülésem nem lett. Beverhettem volna a fejemet a polc sarkába, a fürdőkád szélébe, ahogy végig vágta az arcomat a polc, úgy kiszúrhatta volna akár a szememet is. Lehettem volna olyan helyzetben, hogy akár mentőt is kell hívni és ilyenkor nem mindegy, hogy másodpercek alatt jön a segítség, vagy negyed óra, 20 perc, fél óra múlva.


Fölösleges zárni az ajtót, én is ezen a véleményen vagyok. DE le kell ülni és ki kell harcolni, hogy igenis mindenkinek szüksége van ennyi privát szférára, neked is. Tartsák tiszteletben!

2014. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%
Anyám is ilyen volt, de párszor leüvöltöttem a fejét (pl. amikor simán besétált a másfél négyzetméteresnél kisebb WC-be, amikor épp a dolgomat végeztem, mert ugye meg kellett tölteni a vödröt vízzel, rátaposott a lábamra, térdemhez vágta a vödröt; 17voltam), azóta leszokott róla.
2014. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
59%
Csukd be az ajtót, de ne zárd be. Tényleg bármi lehet (elcsúszol, szénmonoxid, stb), ezért ne kulcsra zárd. Az, hogy bejárkálnak, az teljességgel nonszensz. Mondd meg, hogy 15 éves vagy, nem 5.
2014. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
71%
Vágj ki papírból egy behajtani tilos táblát, aminek a másik felén egy egyirányú út (szabad) jelzés van. Tapadókorongos akasztóal tedd ki az ajtóra. Amikor fürdeni mész, fordítsd a tilos jelzésre és csukd be az ajtót.
2014. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
85%

Én egy békésebb és viccesebb megoldáshoz folyamodnék.

Ha bejön valaki, mikor fürdesz, locsold le zuhannyal. ;-)


Majd a saját kárukon megtanulják, hogy nem célszerű bemászkálniuk.

2014. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A mindenki többnyire csak anyut és a 11 éves húgomat takarja, apám a másik fürdőszobában szokott fürödni meg intézni a dolgait, de volt már rá példa nem egyszer, hogy be kellett jönnie valamiért, és ő is lazán benyitott szó nélkül...

Ha valaki itt alszik nálunk, akkor sosem csinálják ezt, gondolom mások előtt azért nem akarják, olyankor még engem is hagynak, de csak amíg itt van a vendég.

Bevallom kicsit én is félek a bezárástól, de ha egyszer nincs más választásom... egyébként az a foglalt táblás jó ötlet, lehet hogy kipróbálom.

2014. dec. 7. 21:41
 29/35 anonim ***** válasza:
17%
Hátha fiútesód,apukád nem járkál be,akkor nem igazán értem,mi olyan gáz ezen.én már lassan 30 leszek,de máig napig,ha otthon vagyok,mindig együtt vagyunk a fürdőszobában anyukÁmmal,amíg ő a kádban ül,én a wc-n,vagy fordítva.annyira jókat dumálunk ott mindig:) nekem eszembe se jutott soha h ez szexuális zaklatás kategória:)))) ha mondjuk öcsém fürdik,oda soha nem megyek be,de sztem nőneműek között ez nem gáz egyáltalán.persze,ha masztizni akarsz akkor megértem,de akkor intézd el az ágyban:)
2014. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
83%

29:

Arra nem gondolsz, hogy az altesti tisztálkodását (pláne, ha menstruál), esetleg nézőközönség nélkül szeretné megejteni?


Másrészt: egy dolog, hogy valakit (pl. téged, vagy a kérdező anyukáját) ez nem zavarja. De ha valaki mást a családból igen, akkor normális esetben a családtagok tiszteletben tartják a kérését. Érteni nem kell, miért akarja ő így, csak elfogadni.

2014. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!