Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy idegbeteg hisztérika...

Egy idegbeteg hisztérika nárcisztikus anyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
21éves vagyok,dolgozok,de nem tudok elköltözni. Anyámmal élek,de már egyáltalán nem birom elviselni. Minden nap én főzök,én takarìtok,miután megjövök a munkából én vágok fát,én fűtök be,ő soha egy szalmaszálat nem tenne keresztbe,nem csinál semmit,csak fekszik, egész nap nézi a tévét,tunyul,lustul,alszik,minden este szépen elpakolom az egész házat,mire hazaérek a munkából minden újra olyan mint a disznó. Igénytelen,kövér,éjjel is eszik sokszor. Minden nap talál valami okot,és üvölt velem,belémköt,szinte hisztirohamai,dürohamai vannak,kezelhetetlen... Én már mindent kipróbáltam,megpróbáltam,de egyszerűen nem tudok mit tenni,mit kitalálni... Minden nap arra jövök haza,hogy már hallom hogy morog mint valami kutya... Nem tudunk egy nap sem veszekedés nélkül lenni,mert ő minden nap kigenerálja magának... Adjatok már valami ötletet,vagy mondjatok valamit,mert nem birom,még a kezem is remeg,annyira ideges vagyok... Nem tudom kezelni ezt az egészet,nem tudom mivel tehetném helyre... Amerre megy azt hazudozza rólam hogy én semmit se csinálok meg semmit se adok neki... Már gondoltam rá,hogy ha megint ezt csinálja,akkor leorditom,és beolvasok neki alaposan,és itthagyom,de engem többet nem lát... Eddig eltűrtem,hogy mindig minden nap 100szor belémrug,kihasznál anyagilag teljesen,lenéz engem,cselédet csinál belőlem,de mostmár nem birom tovább,nem teheti ezt meg velem,vissza akarok neki vágni,azt akarom hogy tudja hol a helye!!!! Hogy felnőtt ember vagyok,hogy féligmeddig én tartom el,nem a tulajdona meg cs.cskája vagyok
2014. dec. 8. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért lehetetlenség összeköltözni bárkivel. Állandóan vannak olyan hirdetések, hogy pl. négy egyetemista keres egy ötödiket az üres szobába, stb. Máris öt felé oszlik a költség. Keresgélni kell kitartóan a neten, újságokban, egyetemek faliújságjain. Neked kell utána menni, ha akarsz valami változást az életedbe. Anyádat nem fogod tudni megváltoztatni, ebben ne is reménykedj. Persze nyugodtan kipróbálhatod hogy egyszer jól visszavágsz, ha ez a vágyad, de sokra nem mész vele, csak megsúgom.
2014. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen megoldás a pszichiátria lenne, de úgysem megy el neurológushoz. Nem tudsz mit tenni, csak menekülni.
2014. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Apám nárcisztikus személy volt és azt nem bírta elviselni amikor nem figyeltem rá, és bármit ordított nekem fapofával nem reagáltam rá semmit,csak mosolyogva megmondtam a magamét.Ezzel nem tudott mit kezdeni és kikészült.Plusz én semmit nem tennék alá,csak magamnak intézném el a dolgokat ő meg próbáljon meg befűteni ha tud stb.inkább több meleg ruhában járkálnék csak lássam szenvedni,kaját csak magamnak főznék és csak a magam portékáján takarítanék,ha ez sem használ kihúzom a tv-t ...
2014. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt viccen kívül írom. Mihamarabb találj valami megoldást, mert elképzelhető, hogy egy veszekedés elmérgesedik és esetleg vér is fog folyni. Az ilyen állandó stresszben élés nem tesz jót. Egyik osztálytársamat is folyamatosan csesztették a szülei a semmiért, de egyszer elszakadt a cérna. Majdnem agyonverte a szüleit. Nehogy rád is ez várjon.
2014. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha ott maradsz, egyikőtöknek sem jó. ha mész, legalább neked, és talán anyádnak. Más megoldást nem látok, nem tudom, milyen együttérzőbb válaszra vágysz. Nem biztos, hogy a tutujgatás a segítség. Nagyon sajnálom a helyzetedet, de ha csak a maradást tudod elképzelni, nincs több ötletem.

Első válaszoló.

2014. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nincs más megoldás, mint ha elmész.

hasonló helyzetből jövök, bár szerintem enyhébb az én esetem.

én is sokáig reménykedtem, de nincs megoldás.

soha nem is lesz.

el kell menned.

2014. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen... De hogy fogom feldolgozni ezt a 21 évet? :( nem tudom... Szörnyen érzem magam

..naponta szorongok

2014. dec. 8. 23:12
 18/21 anonim ***** válasza:

hát figyelj. nekem több évet kell feldolgoznom.

magamtól is viszonylag már sokmindent elértem, kevésbé szorongtam, stb. de fél éve pszichológushoz járok, és kifejezetten jó eredményeim vannak.

ha elköltözöl, magadtól is elkezdesz gyógyulni.

meglátod.

de nagyon kell a távolság.

2014. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg csak síránkozol, de lépni nem akarsz.

Költözz el. 80 ezerből is megteheted. Jaa, hogy akkor kevesebb pénzed marad? Hát, mindennek megvan az ára. Kereshetsz másodállást is. Még fiatal vagy, könnyebben találsz, lehet fárasztó, de még mindig jobb lesz mint otthon élni. Mindent lehet, csak akarni kell. Elhatározni, és tenni érte.

2014. dec. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bence_ ***** válasza:
52%

Anyád magával nincs jóban, vacak az élete ezért veszekszik veled. Mást okolni könnyebb.

Így talán könnyebb elviselni, hogy nem veled van baja.

Mivele vele élsz ezért biztosan a te lelked is sérült.

Könyvek,cd-k, előadások, szakemberek segítségét vedd igénybe.

Mivel a te életed ezért TE tudsz rajta változtatni. Miattad ilyen, nem anyád miatt. Ő téged okol, te őt.

Legyen célod, el fogod érni.

2014. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!