Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg anyuék,...

Miért nem értik meg anyuék, hogy túl sokat várnak el tőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 éves, 6. osztályos lány vagyok. Van 3 tantárgy (matek, francia, töri), amiből valószínűleg 4-es leszek félévkor. Sokat tanulok, de szinte alig sikerülnek úgy a dogák, ahogy az elvárható lenne ennyi tanulással.(Hozzátenném, hogy a tanárok se mindig a legigazságosabbak, kivéve a matek.) Apukm már megint azzal jött, hogy így sehova nem vesznek majd fel és mehetek műkörmösnek a panel aljába. Nagyon rosszul esik amit mond, mert ma többi tantárgyból 5-ös vagyok, olyan szinten, hogy magyarból nincs rosszabb jegyem 5-ösnél, angolból 1 4-esem van, a többi 5-ös. Kb. a többi is ilyen, szóval nem tartom magam rossz tanulónak. Mit tegyek, hogy megértsék,

1. nem tudok jobbat

2. nagyon rossz amit csinálnak.


Nem szeretnék 12 évesen azon gondolkozni, hogy hova vesznek fel, hova jutok el az életben, szerintem ez nem normális, gyerek vagyok még!


Versenyekre is járnék, de a kedves magyartanár nem nevezett. Mivel ő választja ki, hogy kik menjenek a legjobb barátnőmet választotta (pedig többet is lehetett volna), akinek UGYAN OLYAN jegyei vannak mint nekem.

Nem vagyok "problémás kamasz", nincsenek velem bajok.

Néha, ha apukám hazaért 8 órakor leszid, hogy miért nem tanulok, és mikor mondom, hogy kész vagyok felháborodik, hogy nem tanultam fél háromtól kezdve 8-ig, azaz 5 és fél órát.

Azt mondja, ha hazaérek pihenhetek fél órát aztán lefekvésig (azaz 9-ig) tanuljak. De nincs mit! 5 órára, ha nem írunk dolgozatot bőven meg lehet tanulni kevesebb idő alatt, de ezt sem érti meg!


HELP!!!



2014. dec. 13. 10:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%
Ezekkel a jegyekkel egy jó gimnáziumba is felvesznek(persze akkor a felvételinek is úgy kell sikerulnie). Apukádnak nincs igaza hisz ki tanul 5 órákat. Lehet, hogyha egy kicsit többet tanulnál akkor kitűnő lehetnél. Ugye írtad, hogy sok a szakköröd,nekem is mivel ez a felvételi éve rohadt sok szakköröm,magántanárnál van órám, de ez nrm kifogás a jegyekre. Lehet, hogy most apukád durván fog, de azt akarja, hogy neked jó legyen és lehet, hogy egyszer megköszönöd neki ezt. :)
2014. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
11-es, félreértesz, nem a tánc miatt vannak a rosszabb jegyek, hanem a tánc miatt nem tudok 3 magántanárhoz járni, ahogy ő szeretné :) De köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még!
2014. dec. 13. 11:16
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
A tánc miatt vannak a jó jegyeid: mert fontos, hogy azzal is foglalkozz - lehetőleg napi szinten- amit szeretsz. Foglalkozz minden nap, nemcsak a tánccal, hanem amit szeretsz csinálni. Írás, rajzolás, zenélés, vagy éneklés? mindegy, de a lélek öröme éljen benne. Később abból lesz a munkád, a sikerélményeid, az örömöd, amit szeretsz csinálni. A jegyek nem olyan fontosak, mint ahogy sokan hiszik. A felvételihez sajnos kell, de ahhoz elég is. Ez így próbáld meg megbeszélni Apukával is. Próbálj az irodalomban elmélyedni, klasszikusokat olvasni, esetleg próbálj meg 1-1- verset franciából lefordítani. Az irodalom egy új világa nyílik meg előtted így. Mindennap sétálj egy kicsit növények közt, szemléld a természetet. Ezek sokkal többet építenek a most bontakozó lelkedben, mint a tankönyvek fölött erőlködni, főleg, ha nem érdekel (pl. tört). És ami fontos: ha ezeket a tanácsokat megfogadod, kipróbálod, hamar tapasztalni fogod, gyorsabban megy a "muszájból" is. Beszéld meg ezeket Apukáddal. Mer ő is alapvetően azt akarja, hogy jó munkád legyen, hogy boldogulj az életben.
2014. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi tényleg félreértettem :) és teljesen átérzem a helyzeted.
2014. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

Ne minősítsétek ilyen gorombán az édesapját. Nem érdemli, ő csak jót akar a kérdezőnek. Más téma, hogy nem a legjobban teszi. De akkor sem "agymosott" meg "ánuszbuksi".

Kérdező, amikor jobb kedve van, akkor beszélgess vele a jegyeidről, meg a külön tanárról, szerintem meg fogja érteni. Anyukádat nem említed, miért?

2014. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, miért kellene mindenből mindig ötösnek lenni. Ez nem normális dolog. Persze, tanuljon a gyerek jól, tegyen meg mindent, de a jegyek egyébként sem tükröznek feltétlenül tényleges tudást. (Főleg a mai szörnyű iskolai rendszerben...)

Másrészt meg senki sem lehet mindenből egyformán jó. Kinek mi fekszik jobban, és mi kevésbé.

Felnőtt ember sincs, aki mindenhez egyformán értene, akkor miért kellene egy gyereknek!?

2014. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg apudat, hogy mondhasd fel neki a törit, vagy a franciát, és segítsen a matekban. Szerintem akkor jobban észrevenné az igyekezetedet.

Egy négyes még nem ok a magántanárra, legfeljebb felvételi tárgyból 11.-től.

2014. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az eredményekkel simán felvesznek gimnáziumba nem kell izgulnod! Öcsém rosszabbal is bejutott egy középmezőny gimibe. Nagyon szép jegyeid vannak! és amit az orvostanhallgató irt: teljesen egyet értek vele. A 6.-os eredmények nagyon keveset befolyásolnak a tivábbi életed során... Sőt! Nagyon sok ált. iskolás csodagyerek osztálytársam még műkörmösig sem vitte... Nekem középsuli harmadik osztályában jött meg az eszem a komolyabb tanulásra. Lett egy jó érettségi és utána két diploma... Senkit nem érdekelt, hogy ált suliban milyen jegyeket kaptam, csak az h mit tudok. Arról ne is beszéljünk, h ami az egyik suliban 3-as a másikban 5-öst ér...
2014. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős... Amúgy én úgy vagyok, hogy 3-kor hazajövök, eszek és kicsit pihenek. Az evés-pihenés kb. fél óra szokott lenni, és akkor nekiállok tanulni. 5-ig tanulok majd pihenek. Épp akkor szokott jönni anyum. Apum 6-kor jön, eszik és vele is tanulok. Naponta olyan 3 órát szoktam tanulni. Csak az a gond, hogy anyum 5-kor jön, szóval nem lássa, hogy már tanultam egy kicsit. És este valamiért PONT akkor szokott lazítani, amikor apuval tanulok. És meri felhozni, hogy nem tanulok stb. Ilyenkor jön apám és megmondja anyunak mi is a helyzet. Viszont amikor nincs itthon apum és anyu újra veszekedni akar velem, akkor kezdem mondani "Igen, mert mindig az az igazság amit Te mondasz!" vagy egyéb nem túl sértő kifejezéseket. De mindig utalok arra, hogy nem körülötte forog a világ, és hogy nem úgy van mindig ahogy ő mondja.

De amúgy én (Romániába élek, az osztályzás 10-ig van) 8-9 -es tanuló vagyok és meg vagyok elégedve magammal.

A reál tantárgyak jól mennek nekem, a nyelvekkel viszont sokat szenvedek.

Én próbálom úgy felfogni az életet, ahogy ők tanították anno a tesóimnak. Vagyis vidáman és nevetősen, mégis fegyelemmel. Általában a szidásokat fel sem veszem, engem nem érdekelnek. Én is gyerek vagyok, de azért legyen annyi szórakozásom, amennyit megérdemlek.

PL. A biosztanár azt tanította, hogy 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás... Ez egy gyerek életébe sem következik be, de azért én próbálom a szürke hétköznapokat színessé tenni. Nem érdekelnek, mit mondanak anyuék, és hogy mit hisznek. ÉN uralom az életem és jól tudom mik kellenek ahhoz, hogy továbbjussak, egy fokkal feljebb lépjek. De mint sok embernek... nekem is van B tervem az életeben. Amiről senki se tud. 13/l


Ja, és a 8 órás dolgok... suliba vagyok 7 órát majd itthon tanulok 3-at (azaz 10 óra eltelik). Nekem megerőltető ennyi munka ezért 9 órát alszok (19). Evés, ivás, tusolás, Wc-zés... ez kb. 2 óra (21) szóval jóformán 3 órát szórakozok naponta.


És ha valaki azt mondaná, hogy miért nem hallgatok anyuékra, akkor azt mondanám, hogy ők se sokkal okosabbak nálam. Pl. minden áldott nap megkérdem anyut, hogy segít-e XY-ba. Erre mindig az a válasz, hogy "apáddal megoldjátok", ha pedig még egy betűt se tudna a leckéből, akkor azt mondani főzni akar. Apu se olyan tökéletes. A múltkor olvasta a földrajz leckém, és nézte az atlaszba mi-hol van. Elkezdi mondani "hol van már a Kaukázus?!", nézem hátha megkapja, miközben Amerika felé lapoz. Majd arra a döntésre jut, hogy a Léna mellett lehet. Holott a suliba senki se mehetett át 5.-ből 6-ba amíg ezt nem tudja.

2014. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
19-es vagyok: Bocsánat minden helyesírási hibámért. Tabletről nehéz nekem írni :)
2014. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!