Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, ha 20 évesen...

Normális dolog, ha 20 évesen még nem érzem magam felnőttnek?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom, hogy ennyi idősen egyedül élnek, dolgoznak, eltartják magukat, külön élnek,saját családjuk van a fiatalkonak. Külföldön tanulok, a szüleim támogatnak anyagilag. Nálunk ez a normális, úgy tartják, amíg tanulok, az kötelességük, hogy támogassanak, ha nem fogadnám el, megsérteném őket. Nyáron dolgozok, de azt tartják, azt a pénzt tegyem félre, vagy menjek belőle kirándulni, az nem arra van, hogy a tanulmányaimat fizessem. Nem érzem magam elkényeztetettnek, de amíg a saját megélhetésemet nem biztosítom gyereknek tartom magam, nem érzem a felnőttséget. El sem tudnám magam képzelni, hogy a saját családom legyen egy halom felelősséggel. Ti ezt normálisnak tartjátok és csak én bonyolítom túl a dolgot, vagy ennyi idősen már nem elfogadható, hogy valaki ennyire a szüleitől függjön? (itt akár azt is értem, ha bármi probléma van, segítenek megoldani)

2014. dec. 13. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen se tartom magam annak, pedig már dolgozom, de itthon lakom, mert -lássuk be- annyi pénzből nem igazán tudnám rendesen eltartani magam.
2014. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem is teljesen helyzet és személyfüggõ. De egyáltalán nem tartom gáznak. Én egy 19 évest valahogy még gyereknek tartok, attól független hogy nagykorú. Sokszor még én is gyereknek tartom magam, pedig 28 vagyok. :)
2014. dec. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen költöztem el otthonról egy vidéki kis faluból a fővárosba. Dolgozni kezdtem és nem rég kezdtem el az egyetemet. Mindig eléggé rám hagyták a dolgokat a szüleim, eléggé önállónak tartottam magamat. Azóta mindent magamnak állok és ellátom magamat. Már lassan 25 éves vagyok DE...


...még mindig nem érzem magam igazán nagyon felnőttnek. Nem vállalnék gyereket még, eszembe sem jut a házasság egyelőre. Úgy érzem, hogy ez még nekem nagyon nem való. Én így elvagyok a kis világomban, nagyon nem érzem magamat komoly felnőttnek :) Ehhez hozzájárulhat az is, hogy nincsen párom sem évek óta, így végképp kicsit olyan kötetlen életet élhetek.


N

2014. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek am titeket :) De jo lenne ha meg en is itt tartanek. De sajnos en hamar belekostoltam az eletbe...:( oruljetek, hogy meg igy ereztek! :)

27/N

2014. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!