Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értethetném meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg a férjemmel, hogy kettőnk közül ő az aki nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

A férjem úgy gondolja, hogy én nem tudok bánni a pénzzel. Havi 160000Ft megy el négyünkre, ami szerinte rengeteg. Ebben a hónapban ő akarta kipróbálni magát, ez már most félresikerült. A számlákból még nincs semmi befizetve, tartós élelmiszert nem vett, de a havi pénzünk 80%-át elköltötte. Mindezek ellenére ő még mindig meg van arról győződve, hogy kettőnk közül nekem vannak problémáim a pénz beosztásával.

Azt hittem, hogy ettől a próbától majd észhez tér, de nem úgy néz ki.


2013. okt. 10. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
jöhetnek a részletek ,
2013. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Hozz föl példákat, az ő viselkedéséből, de úgy, mintha a barátnőddel történt volna. Először reagálni fog, majd magára ismer, majd csöndbe marad kicsi, majd számon kér.

Addigra már belátja hogy hibázik. Persze ettől semmi nem fog változni, csak talán téged nem fog hibáztatni legközelebb.

Amúgy meg jól csináltad ha rábíztad, hó közepére semmi nem marad, majd rájön, hogy jó volt amíg te kezelted, mert hó végén is volt mit enni.

/Saját tapasztalat/

2013. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Részletek igen: hitel/bérleti, rezsi, kaja, benzin, stb. mennyi?


Egyébként 160.000 mocskosul kevés 4 emberre, de mindegy.

2013. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Tizedike van. Kb 15-én magától be fogja látni, hogy neked van igazad.
2013. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát...szerintem csak nem mer tükörbe nézni. Gyáva ember.
2013. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez elég nehéz,mert én is hiába mondom a férjemnek,hogy írjuk le előre ,hogy mire kell kiadni és ahhoz kell ragaszkodni szerinte akkor is elmegy a pénz,ha le van írva mire kell.Igen ám ,de ha az ember tudna ragaszkodni ahoz,hogy kifizeti ami le van írva,s csak aztán költekezik előbb utóbb utol éri magát.Csak sajnos nálunk sem lehet ezt betartani,mert ő mást tart előbbre mint én vagy mégiscsak megveszi a gyerekeknek azt a csokit meg a chips-szet és már fel is van váltva a tízezres aztán már megette a fene,vagy amikor én még azt hiszen van még jócskán a számlán kiderül,hogy bizony már igen megcsappant.Viszont,akkor is úgy gondolom kell költségvetést csinálni előre,nem utólag és aztán ha marad lehet magunkra is gondolni.
2013. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ha szabályos könyvelést végzel, és az orra alá tolod, hogy mi a helyzet, fillérre pontosan, akkor sem fogja elismerni a hibáját, ha olyan ember.


A tanácsom: a továbbiakban is oszd csak te be a pénzt, és bármit mond ezután, ignoráld. A pénzhez nem ért, ez kiválóan bebeizonyította. Azért zt jó tudni, hogy egy gyerek szemszögéből nézve iszonyúan ijesztő, amikor nincs pénz semmire, és csak az állandó veszekedés van a pénz ÜRÜGYÉN. Sajnos, emlékszem. Nehéz is az ilyet elfelejteni.

2013. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Neked meddig volt elég a pénz?
2013. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
14-34! Írd már le a kiadásaidat, mert mi is 6-an vagyunk, de kb annyit hagyok a boltban havonta, ami nektek a bevétel, és nincs hús-hússal. Vagy rezsit nem fizettek?
2013. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Ez az első hónap, hogy ő próbálta meg a pénz beosztását. Második hónaptól jobb lesz,mint te valaha. Ő a férfi, az ő kezében kell, hogy összpontosuljon a pénz. Nagy pénzszóró lehetsz, ha egy kisebb vagyont is képtelen vagy beosztani egy hónapra.
2013. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!